Paksi szögletek, Szappanos is előrement fejelni, de nincs gól.

99'

KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

99'
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 2–1-RE NYERT A VENDÉG FEHÉRVÁR, ÉS EZZEL EGY PONTRA MEGKÖZELÍTETTE A PAKSOT, AMELY SOROZATBAN A NEGYEDIK VERESÉGÉT SZENVEDTE EL A BAJNOKSÁGBAN.

98'

További két perc hosszabbítást jelzett Bogár.

95'

11-est rúghatott volna a Paks, mert a 16-oson belül Schön kezére pattant a labda, de előtte Kovács meglökte a fehérvári játékost. Bogár a partjelzője hatására bírálta felül a saját döntését. A fehérváriak hevesen reklamáltak, egy kis bunyó is kialakult a játékosok között.

92'
CSERE

Sigér le, Tóth Tamás be a Vidiben.

90'

Nyolc perc lesz a ráadás.

89'

Kovács közeli lövését a kapufa mellől tolta ki  szögletre Tóth Balázs.

84'
GÓL

GÓÓÓL! Balogh Balázs 28 méteres, bal lábas lövésével szépített a Paks. Gergényi mozdulata megtévesztette Tóth Balázst, így a labda a bal sarokban kötött ki. 1–2

81'

Jó felkészültek a fehérváriak a paksi ívelgetésekre.

79'
Sárga lap

Tóth Balázs húzta az időt, ez is sárga lap.

77'

A Vidi 5–2–7-es mutatójával ötödik a vendégtáblázaton, a diósgyőri 0–4-es zakója óta egyre kevesebb gól esik az idegenbeli találkozóin (0–2 Újpesten, 1–0 Kecskeméten, 0–0 Felcsúton).

76'

A Fehérvár másodedzője, Johann Sandahl is besárgult reklamálás miatt.

76'
CSERE

Vas megsérült, Lenzsér váltotta.

72'

Fotó: Török Attila

72'

A tolnai csapat otthoni mérlege 9 győzelem 2 iksz, 2 vereség, ezzel harmadik a hazai tabellán, viszont vendéglátóként nem tudott nyerni a legutóbbi 3 bajnokiján (1 iksz, 2 vereség).

71'
CSERE

Christensent Katona Mátyás váltotta a Vidiben.

71'
CSERE

A kétgólos Karamoko le, Gradisar be a vendégeknél.

69'

Megismétlődött az előző jelenet, Tóth Balázs repült és hárított.

68'

Egy centerezést Windecker csúsztatott kapura, de Tóth ezúttal is a helyén volt.

67'

Sárga lapot kapott a fehérváriak masszőre, Debreceni Tibor, mert a játékvezető hívása ellenére nem ment be a pályára ápolni Karamokót, aki közben meggyógyult..

67'

Karamokót kell ápolni, áll a játék.

65'

Sigér hátulról elrúgta a labdát Windecker elől, de így is szabadrúgást végezhetett el 28 méterről a Paks, de ebből sem lett semmi.

62'

Már 20-szor ívelt be oldalról a Paks, de ezekből csak 8 volt pontos, gól pedig egyikből sem lett.

60'
CSERE

Silye le, Haraszti be.

60'
CSERE

Mezei helyére Balogh Balázs állt be.

60'

Kettős csere a paksiaknál.

57'

3511 a hivatalos nézőszám.

55'

Windecker fejesét fogta Tóth Balázs.

54'
GÓL

GÓÓÓL! Emberhátrányban növelte előnyét a Fehérvár. Christensen-Schön-Karamoko volt a labda útja, a francia támadó ezúttal kissé balra ugrott ki, elvitte a labdát Szappanos mellett, majd 6 méterről ballal úgy küldte a kapuba a labdát, hogy az a bal kapufáról pattant be. 0–2

53'
CSERE

Stefanelli le, Spandler be. Támadó helyére védő érkezik.

49'

Kinyik egy kék-fehér színű turbánt kapott a fejére.

46'

Tíz emberrel kénytelen folytatni a meccset a Fehérvár.

46'
Piros lap

Csongvait kiállította Bogár játékvezető, mert a magasra labdáért indulva fejen rúgta Kinyiket, akit ápolni kell. Elsőre a sárga lapot húzta elő, majd Kinyik állapotát látva váltott a pirosra.

46'
CSERE

Szabó Bálint le, Böde be.

45+3'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, EDDIG A FEHÉRVÁR AKARATA ÉRVÉNYESÜL ÉS VEZET IS A VENDÉGCSAPAT. 0–1

45'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45'

A Paks cserél a szünetben, Szabó Bálintot Böde váltja.

45'

Az első félidőben 9-3 volt a kapura lövési kísérletek száma a hazaiak javára. Ezekből 5, illetve 1 találta el a kapu felületét.

45'

Éppen ellentétes úton jár a Fehérvár, amely az előző 3 NB I-es meccsén kapott gól nélkül 7 pontot kasszírozott (2 győzelem, 1 iksz), ennél csak az FTC szerzett többet (a DVTK elleni szerdai találkozóját is beszámítva a maximális 9-et). A Fehérvárnak a 24. forduló után még 11 pont volt a hátránya a második Pakssal szemben, jelenleg 4, ha pedig most nyerne, akkor egyre csökkenne.

45'

Minimum két perc lesz a ráadás.

44'

Tóth Balázs eddig 5 kapura tartó lövést hárított.

41'

Mezei lövése elakadt a sorfalban.

40'

Windeckert taszította a 16-os előtt a földre Gergényi, jó helyről rúghat szabadot a Paks.

37'

A FTC elleni legutóbbi 0–1-gyel sorozatban a harmadik bajnokiját bukta el a Paks, amely a mezőnyben egyedüliként nem szerzett pontot az előző 3 körben. Bognár György visszatérése óta most először fordult elő, hogy 4 forduló alatt csupán egy pontot kapart össze.

36'

A Paks már a Vidi térfelének közepén letámad, egyelőre nagyobb eredmény nélkül.

34'

Könyves éles szögből célozta meg a kaput, Tóth előrevetődve fogta meg a labdát.

32'
CSERE

Szélpál meghúzódott, a helyére Kovács Krisztián érkezett.

31'

Szélpált ápolják, csere lesz a hazaiaknál.

29'

Schön húzott befelé a bal szélről, majd visszahúzta a labdát és jobbal 11 méterről fölé tekert.

28'

Pakson ez a 25. NB I-es összecsapásuk, ahol kis különbséggel a zöld-fehérek állnak jobban: 10-szer nyertek, 6 döntetlen és 8 Vidi-siker mellett. A fehérváriak az előző 5 alkalommal vesztesen távoztak a tolnai városból, legutóbb Windecker József és Mezei Szabolcs góljával győztek 2–0-ra a zöld-fehérek. A Vidi mostanáig utoljára 2020 májusában szerzett pontot az atomvárosban (0–0), nyerni pedig 2019 augusztusában tudott (0–2).

25'

Karamokonak ez a 4. gólja a bajnokságban.

23'
GÓL

GÓÓÓL! VEZET A FEHÉRVÁR!  Christensen labdájával megint Karamoko törhetett kapura, majd Kinyik kíséretében 14 méterről jobbal félmagasan a kapu bal sarkába helyezett. 0–1

21'

Vendég kapufa! Szabó János hibájából Karamoko egyedül vezethette a paksi kapura a labdát, de 10 méterről a felsö lécet találta telibe.

20'

Újabb Tóth-bravúr! Ezúttal Mezei 18 méteres löketét kapta ki a bal alsó sarokból.

16'

A Vidi kontrázni próbál, de a Paks jó zár vissza.

15'

Stefanelli centerezett balról, az alapvonaltól, ám Karamoko a kapu helyett oldalra fejelte a labdát.

14'

2019 nyaráig nagy volt a Vidi dominanciája (31 találkozón 19 diadal), az azóta megrendezett 13 meccsükből viszont már csak kettőt tudott megnyerni a fehérvári alakulat, mind a kettőt a télen az FTC-hez távozott Kenan Kodro főszereplésével. 2021 októberében a bosnyák támadó 84. percben lőtt góljával 2–1-re, tavaly decemberben az ő duplájával, valamint Katona Mátyás 1. perces találatával 3–0-ra nyertek a piros-kékek a Sóstói Stadionban. (A héten 2025 nyaráig hosszabbító vezetőedző, Bognár György az utóbbi mérkőzésen a "fiatalszabály" miatt nem a legerősebb csapatával kezdett.)

11'

Windecker egy védőtől szorongatva 3 méterről mellé fejelte Vas beadását.

10'

Könyves 14 méteres, estében kapura küldött lövését fogta elvetődve Tóth.

9'

Egy előrevágott labdára Könyves érkezett, Tóth Balázs elcsúszott, de a 16-os vonalánál így is el tudta rúgni a labdát.

7'

A tabella jelenlegi második és harmadik helyezettjének ez a 45. meccse az élvonalban, az örökmérleg a vendégcsapat jelentős fölényét mutatja: 11 paksi győzelem, 12 döntetlen és 21 fehérvári siker.

4'

Christensen beívelt szabadrúgását Szabó János fejelte ki taccsra.

3'

Egy hazai helyzetnél Windecker és Könyves egymást zavarta, majd az utóbbi 3 méterről a kapura tartó labdáját Tóth Balázs bravúrral hárította.

2'

Fiola indításként felrúgta az oldalvonalnál Könyvest, a szabadrúgás után Szabó János fejese csemege volt Tóth Balázsnak.