A londoni költségekről Molnár Zoltán elmondta: „a kormány elegendő forrást biztosított a feladatra. A paralimpiai csapattal együtt 570 millió forintot kaptunk arra, hogy minden rendben legyen a delegáció körül. Ez a részvételi költség. Ebből kell fedeznünk a sportruházatot, a felvonuló ruházatot, a különböző ünnepi rendezvényeket. Minden feltétel adott, az anyagiakon nem múlik a szereplésünk."
A MALÉV megszűnése miatt a British Airways-zel utazik a magyar olimpiai csapat. Molnár Zoltán ezzel kapcsolatban így fogalmazott: „sajnáljuk a MALÉV-ot, mert szerette a magyar csapatot, fontos ügy voltunk számukra, és ez érződött az ügyintézésen is. A brit légitársaság nem drágább: már most minden sportoló és sportvezető tudja, mikor kell kint lennie a repülőtéren, és mikor fog utazni."
„Az olimpiai érmek jutalmazásának mértéke nem lesz kevesebb, mint Pekingben, a kormány már elkülönítette az olimpiai és paralimpiai jutalmak keretét, nekünk most az a feladatunk, hogy javaslatot tegyünk a pontos összegekre. Peking után sok probléma volt a jutalmak mértékét illetően, most szeretnénk ezt elkerülni. Hozzá kell tenni, hogy a pekingi olimpiai díjazáskor nem fogadták el a javaslatunkat. Most azt szeretnénk, hogy lényeges különbség legyen egy arany- és egy ezüstérem között, ahogyan a helyezések között is. Erről a Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége hozza meg a döntést kellő időben."
A paralimpiai és olimpiai érmek eltérő mértékű jutalmazásáról a főtitkár azt mondta: „a Magyar Paralimpiai Bizottság azt szeretné, hogy a paralimpiai érmek jutalma az 50 százaléka legyen az olimpiaiaknak, a másik 50 százalékát pedig szeretnék megkapni, hogy a következő négyéves felkészülésre fordíthassák. Hiszen náluk eddig az a megmagyarázhatatlan helyzet alakult ki, hogy a jutalom összege tisztességes volt, viszont nagyon kevés jutott a paralimpiai sportolókhoz a hétköznapokban, felkészülési támogatásként."
A doppingolás megelőzésének, vagy szankciójának kérdésére Molnár Zoltán így válaszolt: „Athén óta él a MOB doppingszabályzata, ami – szerintem – a legszigorúbb a világon. Ez alapján doppingolásért örökös kitiltás jár az olimpiai mozgalomból. Vagyis még egy ügyintézői állást sem kaphat a vétkes sportoló, vagy sportvezető. A sportolónak emellett szerződéses kötelezettséget kell vállalnia, amelyben nyilatkozik arról, hogy doppingmenetesen és fegyelmezetten készül és versenyez, ezt alá kell írnia a sportoló edzőjének, sportorvosának, sportágvezetőjének és a sportág elnökének. Ebben a nyilatkozatban szerepel az erkölcsi és az anyagi felelősség is, minden aláíróra érvényesen, figyelembe véve a felelősségi láncolatot."
Április 19-ig 107 magyar sportoló szerzett kvótát a 2012-es londoni nyári olimpiára. A kvóták számát illetően Molnár Zoltán így fogalmazott: „a 130 biztosan meglesz, és ha minden jól megy, elérheti a 140-et is. A női pólósokon múlik."