Mint ismert, a pekingi olimpia után hozott rendelkezés alapján a kvalifikációs időszakban doppingvétséget elkövető és féléves eltiltásnál súlyosabb büntetést kapó sportolókat automatikusan kizárják a következő ötkarikás játékokról. Mint ismert, a pekingi olimpia után hozott rendelkezés alapján a kvalifikációs időszakban doppingvétséget elkövető és féléves eltiltásnál súlyosabb büntetést kapó sportolókat automatikusan kizárják a következő ötkarikás játékokról.
Kisst egy évre tiltották el, miután anabolikus szteroidszármazék nyomait mutatták ki a vizeletében, így ő is érintett. Egyelőre úgy tűnik, egyre nagyobb a remény a szabály enyhítésére vagy eltörlésére, a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) pedig még szeptemberben tárgyalja a világszerte több sportolót érintő ügyet.
„Alapvetően optimista ember vagyok, az nem lehet, hogy nem adnak nekünk igazat – bizakodik Kiss. – Amúgy sem foglalkozom sokat az üggyel, beleőrülnék, ha folyamatosan ezt tenném. Teszem a dolgomat, megfelelően felkészültem a világbajnokságra, és megpróbálom kihozni magamból a maximumot. Ha ez sikerül, elégedett leszek, függetlenül attól, hányadik helyen végzek. Bár gyanítom, ha jól birkózom, nem tizennyolcadik leszek..."
Az ügynek egyébként Kiss Balázs mellett egy másik érintettje is van, az úszó Szepesi Nikolett személyében, de ő időközben másodszor is visszavonult, amikor megtudta, hogy valószínűleg nem indulhat az olimpián.