Légiósok: Szalai Ádám betalált, Dárdaiék meccse félbeszakadt

2021.07.31. 20:25
Szalai Ádám betalált a Genoa ellen (Fotó: AFP)
Légiósaink közül Szalai Ádám csapata, a Mainz 3–2-re legyőzte a Genoát felkészülési mérkőzésen, a válogatott támadója pedig győztes gólt szerzett. Az RB Leipzig ikszelt az Ajax ellen, Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt, Szoboszlai Dominik nem játszott, míg Sallai Rolandék kétszer is játszottak a Strasbourg együttesével.

A Mainz és a Genoa 4x30 perces felkészülési mérkőzést játszott egymással – Szalai Ádám 2–2-nél, a 96. percben talált be – átemelte a kapus felett a labdát –, így győztes gólt szerzett.

A lipcseiek ikszeltek az Ajax ellen – Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a meccset, a kisebb sérüléséből visszatérő Szoboszlai Dominik azonban még nem kapott lehetőséget.

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC a török Gaziantep ellen játszott, s 3–0-ra vezetett, de esőzése miatt félbeszakították a meccset, majd úgy döntöttek a játékvezetők, hogy nem lesz folytatás. Dárdai Márton végig a pályán volt.

A Freiburg két meccset is játszott a francia Strasbourg ellen, a magyar válogatott Sallai Roland a másodikon kapott lehetőséget kezdőként – ezt az összecsapást 2–1-re nyerte meg a német csapat.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Mainz (német)–Genoa (olasz) 3–2
(4x30 perces mérkőzés)
Mainz: Szalai Ádám a 96. percben gólt szerzett.
RB Leipzig (német)–Ajax (holland) 1–1
RB Leipzig: Willi Orbán és Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlai Dominik nem lépett pályára.
Hertha BSC (német)–Gaziantep (török) 3–0 – félbeszakadt
Hertha: Dárdai Márton kezdőként lépett pályára.
Strasbourg (francia)–Freiburg (német) 1–2 (második mérkőzés)
Freiburg: Sallai Roland kezdőként lépett pályára.
VfL Bochum (német)–Utrecht (holland) 0–2
Bochum: Novothny Soma nem lépett pályára.
Kasimpasa (török)–Istanbul Basaksehir (török) 1–2
Kasimpasa: Varga Kevin nem lépett pályára.