Oroszlánként harcolt a Tiszakécske, és legyőzte a Vasast

S. L.S. L.
2021.11.07. 12:52
Tiszakécskei öröm: vezetünk a Vasas ellen! (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában az utolsó helyen álló Tiszakécske a tabella élén álló Vasast fogadta a Városi Sportcentrumban, és szervezett játékot nyújtva óriási meglepetésre 1–0-ra nyert.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–VASAS FC 1
–0 (1–0)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Belicza Bence Péter, Sinkovicz Dániel)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Uzoma, Farkas A.(Farkas N., 82.), Kiprich D., Csáki, Vachtler–Kovács B. (Benke, 70.), Erdei C. (Pongrácz, 82.), Oláh (Csősz, 64.) –Heffler N. (Gyurján, 70.), Zádori. Vezetőedző: Visinka Ede
VASAS: Jova – Szivacski,Silye, Otigba, Iyinbor – Hidi M. (Márkvárt, 34.), Pátkai (Szatmári, 79.), Berecz, Hinora (Pekár, 79.) – Radó (Bobál G., 62.), Feczesin. Asszisztens edző: Desits Szilárd
Gólszerző:
Heffler N. (23.)
Visinka Ede:
– Nem választottunk valami szép taktikát, ezt elismerem, de annál hatékonyabb volt. Az is igaz, hogy a Vasas sokszor beszorított minket, és sikerült megúsznunk egy-két kényes szituációt. Heffi betalált, ahogy kell, a tanult jobbosával. Hősiesen küzdöttek a srácok. A második félidőben taktikát váltott a Vasas, és veszélyesebb lett az ívelgetéseivel, de úgy éreztem, ezeket könnyebben tudtuk hatástalanítani. Nagyon-nagyon örülök. Az elmúlt hetekben a játékosok nagyon jól dolgoznak, mindenki egy irányba húz. Megyünk tovább! Lesz egy kéthetes szünet, fújunk egyet, aztán dolgozunk tovább. Van még öt mérkőzés idén, reméljük, hogy kihozzuk belőlük a maximumot!
Desits Szilárd:
–Gratulálok a hazai csapatnak, amit elterveztek, azt maximálisan végrehajtották. A második félidőben felborult a pálya. Megvoltak a lehetőségeink, de nem jöttek be. Egy olyan csapat, amelyik bajnokságot akar nyerni, nem adhat egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek. Nemcsak szövegben, tettekben is bizonyítani kell! Teljesen mindegy, hogy milyen körülmények vannak. Az kevés, hogy csak játszogatunk, belekényelmesedtünk a magunk kis futballjába, és ebből most ez jött ki.

Nagyon jól kezdett a fehér mezes hazai csapat a vasárnap kora délutáni bajnoki mérkőzésen, és ez láthatóan meg is lepte az első helyen álló angyalföldieket. Sorra vezették akcióikat a kécskeiek, s lelkesedésük a 23. percben góllá érett. Zádori Krisztián szerzett labdát a felezővonalnál, Heffler Norberthez passzolt, aki óriási sprintet vágott ki. A Vasas védői nem tudták szerelni, így nagyjából húsz méterről kapura lőhetett. Tökéletesen eltalálta a labdát, amely védhetetlenül csapódott a léc alá. Jovának esélye sem volt a hárításra. 1–0

A gól meglepte a piros-kékeket, s a félidő végéig már nem is tudtak változtatni a játékukon. A kécskeieknek ezután voltak még veszélyes támadásaik.

A második félidő elején óriási elánnal kezdett a Vasas. A hazaiak beszorultak a saját kapujuk elé, de kapufánál tovább már nem jutottak. Feczesin a 49. percben veszélyesen célozta meg a kaput a jobb oldalról, de lövését bravúrral kapufára ütötte Holczer. Ez volt a Vasas legnagyobb helyzete a második játékrészben.

A tiszakécskeiek hősiesen küzdöttek, és megérdemelten szerezték meg a három bajnoki pontot.

Nagyon jól játszottak a tiszakécskeiek, Megérdemelték a három pontot a halovány Vasas ellen.

Véget ért a mérkőzés!!!

90. perc: 5 percet hosszabbít a játékvezető.

86. perc:Pekár is besárgult

84. perc: Otigba kapott sárga lapot.

82. perc: Lemegy Farkas A. és Erdei, pályára lép Farkas N. és Pongrácz.

81. perc: Otigba középre tartó fejesét védte Holczer.

79. perc: Bejött Pekár és Szatmári lement Hinora és Pátkai.

70. perc: Kovács B. helyére Benke, Heffler helyére Gyurján érkezett a TLC-ben.

64. perc:Oláh helyére Csősz jött a tiszakécskeieknél.

62. perc:Radó helyére Bobál G. érkezik a Vasasban.

58. perc: Mint az várható volt: Megnyomta a második félidő elejét a Vasas, de egyelőre állják a sarat a hazaiak.

49. perc: Feczesin jobb oldalról leadott lövését tolta kapufára Holczer.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Bátran játszanak a hazaiak (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Véget ért az első félidő. A bajnokesélyes nem találja a fogást az utolsó helyen álló Tisza-parti csapaton. Az 1–0 az angyalföldiekre nézve hízelgő.

34. perc: Cserél a Vasas: Hidi M. helyére Márkvárt érkezik.

23. perc: GÓÓLL!!!Góllá érett a hazai fölény: Heffler Norbert vezette a labdát a Vasas térfelén, majd 20 méterről lövésre szánta el magát és nagy bombát eresztett meg. Jovának esélye sem volt a hárításra. 1–0.

Az első húsz perc a hazai csapaté volt. Bátran futballoznak Visinka Ede tanítványai.

20. perc:Oláh Máté kapott sárga lapos figyelmeztetést a Tiszakécske csapatából.

Kuttor Attila a Vasas vezetőedzője koronavírus okozta megbetegedés miatt nem tarthatott csapatával Tiszakécskére. Helyette Desists Szilárd asszisztens edző irányít a kispadról.

10. perc: Bátran kezdett a Tiszakécske a listavezető ellen. Sokkal kezdeményezőbbek a hazaiak.

Dolnegó Bálint játékvezető már a 20. percben kioltotta az első sárgát (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika

1. perc: A tiszakécskeiek kezdték a játékot, Zádori indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak fehérben, a vendégek piros-kékben játszanak majd.

Győzni jött a Vasas a sereghajtó otthonába (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a szezonbeli első győzelmét az előző fordulóban megszerző, sereghajtó Tiszakécske az öt forduló óta veretlen és azóta gólt sem kapó, éllovas Vasas ellen.