Könnyedén verte a Dorogot a DVSC

RÁDIN MÁRKÓRÁDIN MÁRKÓ
2020.10.18. 19:50
Debreceni gólöröm (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
Továbbra is százszázalékos a DVSC hazai pályán, miután Bódi Ádám duplájával, valamint Pintér Ádám mesteri csavarásával három góllal legyőzte a Dorogot a Nagyerdei Stadionban.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–DOROGI FC 30(10)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 2350 néző.Vezette:Takács Tamás (Márkus P., Berényi)
DVSC:Gróf – Poór (Szécsi M., 83.), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Bódi, Varga J. (Tischler, 73.), Baráth P. (Pintér Á., a szünetben), Dzsudzsák – Bévárdi (Haris, a szünetben), Sós (Szatmári Cs., 73.).Vezetőedző:Kondás Elemér
Dorog:Tulipán – Nagyházi,Dlusztus, Rjasko, Zabari – Nyíri, Tóth B. (Mészáros Á., 83.), Lénárth, Papp M. (Zuigeber, 72.) – Girsik (Délczeg, 62.), Kovács M. (Vígh, 62.). Vezetőedző:Németh Szabolcs
GÓLSZERZŐK: Bódi (1–0)a 22. percben, Bódi (2–0)a 81. percben, Pintér Á. (3–0)a 86. percben
Kondás Elemér: Masszív ellenféllel találkoztunk, de erre is számítottunk. Kellett a szabadrúgásgól, s még a szünet előtt is akadtak lehetőségeink A csapat sokat dolgozott a győzelemért, s amikor lehetőség adódott, jól is futballoztak játékosaim.
Németh Szabolcs: A DVSC jó csapat, minőségi játékosállománnyal, ebből adódóan teljesen mások a két együttes céljai. Úgy érzem, nyolcvan percig jól helytálltunk, a hajrában azonban kidomborodott a különbség, de szégyenkeznivalónk nincs, nekünk nem a Debrecent kell legyőznünk!

Küzdelem a pályán (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

A dorogiak másodszor látogattak Debrecenbe ebben a szezonban, hiszen már augusztusban megmérkőztek a DEAC gárdájával, akkor győztesen elhagyva a Nagyerdei Stadiont. Alighanem ők is tisztában voltak vele, hogy ezúttal nehezebb dolguk lesz, hiszen az eddig hazai pályán százszázalékos DVSC ellen léptek pályára. Dzsudzsák Balázs első ízben került be a kezdőcsapatba, mióta visszatért a Lokihoz.

A hazaiak léptek fel kezdeményezőbben, több lehetőséget is kialakítottak az első játékrész első felében. Pontosan a játékrész felénél 20 méteres szabadrúgáshoz jutott a Loki, és a 30. születésnapját a meccs napján ünneplő Bódi Ádám amolyan „bódisan” csavart a jobb sarokba (1–0). A szünetre így egygólos DVSC-vezetéssel vonultak a csapatok.

A második játékrészben jól tartotta magát a vendégegyüttes, egészen a hajráig. Ferenczi János pontos beadására Bódi érkezett és fejelt a hálóba, második gólját elérvén a saját születésnapján (2–0). Öt perccel a vége előtt még a csereként beállt Pintér Ádám is lőtt egy szép gólt, kialakítva a 3–0-s végeredményt. A Dorog ezzel a vereségével a 13. helyre csúszott vissza, míg a DVSC továbbra is vezeti az NB II tabelláját.

20. FC Csákvár124815–31–164

90+1. perc: Véget vet a mérkőzésnek Takács Tamás játékvezető, három-null a végeredmény.

86. perc: GÓÓÓL! Pintér Ádám négy védő szorításában kiválóan csavart a jobb alsó sarokba 14 méterről. (30)

Tulipán Ákos nem tudott védeni (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

83. perc: Cserél mindkét edző, a DVSC-nél Póór Patrikot Szécsi Márk váltotta, a vendégeknél Mészáron Áron érkezett Tóth Barnabás helyére.

81. perc: GÓÓÓÓÓL! Ferenczi adott be pazarul a bal oldalról, a születésnapos Bódi pedig higgadtan fejelt öt méterről a kapu közepébe (20)

73. perc: Ismét kettőt cserélt Kondás Elemér, Varga József és Sós Bence jöttek le, Szatmári Csaba és Tischler Patrik be.

72. perc: Cserélt a Dorog, Zuigeber Ákos jött, Papp Máté helyett.

66. perc: Sós Bence kapott sárga lapot nyújtott lábas becsúszásért.

Dzsudzsák akcióban (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

62. perc: Németh Szabolcs is kettős cserére szánta el magát, Délczeg Gergely és Vígh Ádám érkezett Girsik Áron-Róbert és Kovács Máté helyett.

61. perc: Egy lapos beadás után Dzsudzsák lőhetett mintegy 14 méterről, Tulipán lábbal védett.

57. perc: Haris lőtt 20 méterről, fél méterrel fölé

55.perc:Rjasko adott rosszul haza egy labdát, Sós Bence csapott le a labdára, majd egyedül vihette rá a kapusra, ám 16 méterről a bal sarok mellé lőtt.

46. perc: A kettős cserét végrehajtó DVSC kezdi a második félidőt. Haris Attila és Pintér Ádám érkezett a pályára Bévárdi Zsombor és Baráth Péter helyett.

45. perc: Nem hosszabbít a játékvezető, egy gólos debreceni előnnyel vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

43. perc: Papp Máté tekert el a sorfal mellett egy 25 méteres szabadrúgást, Gróf oldalara ütötte a játékszert.

37. perc: Baráth lőtt mintegy 22 méterről, ám lapos lövését magabiztosan fogta Tulipán.

33. perc: Első dorogi lehetőség, ám Lénárth beadását kifejelték a debreceni védők.

31. perc: Sós került a bal oldalra, egész az alapvonalig vitte, majd éles beadását végül a vendégvédők fejelték ki Bévárdi elől.

29. perc: Sós adott egy nagyszerű mélységi labdát Dzsudzsáknak, akinek beadását Bódi fejelte 12 méterről Tulipán kezébe.

26. perc: Dzsudzsák bal oldali lövésszerű beadása kerülte el éppen Tulipán kapuját.

Bódi góljával vezet a Loki (Fotó: Hajdú-Bihari Napló)

22. perc:GÓÓÓÓÓL! Bódi kiválóan csavart a jobb sarokba egy 20 méteres szabadrúgás után!

18. perc: Sós készítette le lövésre Bévárdinak a labdát, utóbbi 23 méteres lövését blokkolták a dorogi védők.

9. perc: Kinyik merészkedett előre, majd jó ütemben tálalt Bódi elé, aki 20 méterről lőtt jobb lábbal laposan, Tulipán védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Dorog indítja útnak a labdát.

Bemelegítés a meccs előtt (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

A Dorog az első együttes, amely másodjára jár az idei szezonban Debrecenben, augusztus 9-én győzni tudtak a Nagyerdei Stadionban a DEAC ellen.

Dzsudzsák Balázs először kezdő a Lokiban a visszatérése óta!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy a listavezető, hazai pályán hibátlan Loki a középcsapatnak számító Dorog ellen.