A Fradi a 29.-kel tett újabb lépést a 29. felé – Böde döntött

2015.09.19. 17:54
A góllövőlistát vezető Böde Dániel ismét betalált, eldöntve a meccset (Fotó: Korponai Tamás)
A Ferencváros 1–0-ra legyőzte a Békéscsabát a labdarúgó NB I 9. fordulójában. A Fradi 29 bajnoki mérkőzése veretlen, és újabb lépést tett a 29. bajnoki címe felé.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

FERENCVÁROS–BÉKÉSCSABA 1–0 (Böde 21.)

A sereghajtó a listavezető otthonába érkezett, ám Zoran Szpisljak, a Békéscsaba vezetőedzője meg akarta lepni a Ferencvárost, csapata pedig igencsak szervezett játékot mutatott Vaskó Tamás vezérletével a pályán. A hetedik percben alakult ki az első nagy helyzet, Cristian Ramírez bal oldali beadása után Varga Roland félfordulatból lőtt, Lubos Ilizi azonban nagy bravúrral védett.

A Ferencváros nyomása a 21. percben érett góllá, Emir Dilaver jobbról érkező beívelésére jött (ki más?) Böde Dániel, kapura csúsztatása pedig kicsúszott Ilizi kezéből, majd a kapuban kötött ki (1–0). A héten szerződést hosszabbító FTC-center a nyolcadik (!) egymást követő bajnokiján talált be, és immár 11 gólnál jár.

A 31. percben Ramírez találhatott volna be (vagy adhatott volna gólpasszt), az első játékrész legnagyobb kihagyott helyzete azonban Ezequiel Calvente nevéhez fűződik, akivel szemben már csak Dibusz Dénes volt, ám ahelyett, hogy ellőtte volna a válogatott kapus mellett a labdát, inkább „alábökött”, és nem is járt sikerrel.

Thomas Doll megígérte, hogy lehetőséget ad azoknak, akik korábban kevesebbet játszottak. Így került a pályára Busai Attila mellett az eddig négy percet kapó Haraszti Zsolt és a Fradi mezében debütáló Pintér Ádám is.

Éppen Haraszti hagyta ki a második félidő egyik legnagyobb helyzetét, Leandro kiváló indítása után Ilizbe lőtte a labdát. Rajta kívül még Bödének voltak lehetőségei, ám az egyik ígéretesnek induló lövése pontatlan lett, a másik pedig erőtlennek bizonyult.

Nem brillírozott ezúttal, de Böde Dániel góljával nyert, így már 29 bajnoki mérkőzése veretlen a Fradi, és újabb lépést tett a 29. bajnoki címe felé. A Ferencváros ebben a bajnokságban először nem tudott legalább két gólt szerezni egy meccsen, de mind a kilenc találkozóját megnyerte.

A mérkőzést követően Dibusz Dénes, Pintér Ádám és Laczkó Zsolt értékelt az NSO Tv-nek

1. Ferencvárosi TC 9 9 20–3 +17 27
2. Szombathelyi Haladás 9 4 4 1 7–5 +2 16
3. MTK Budapest 9 4 2 3 11–7 +4 14
4. DVSC-Teva 9 4 2 3 11–11 0 14
5. Budapest Honvéd 9 3 4 2 12–10 +2 13
6. Paksi FC 9 3 3 3 10–6 +4 12
7. Diósgyőri VTK 9 3 2 4 11–18 –7 11
8. Újpest FC 9 2 4 3 10–11 –1 10