Felkészülés: kétszer vezetett, de kikapott a Paks a Cibaliától

2017.07.05. 19:06
A Paksi FC hazai pályán 4–3-as vereséget szenvedett a horvát Cibalia Vinkovcitól.

Csertői Aurél együttese a 7. percben Lenzsér Bence rosszul sikerült hazaadása után került hátrányba a 10 csapatos horvát bajnokság előző kiírásának 9. helyezettje ellen, de Koltai Tamás és Bartha László találatával a 21. percre már előnyben volt.

A szünet előtt gyors gólváltást követően – Szabó János csapatkapitány második gólpassza, egyben Bartha második gólja révén – 3–2-re vezettek a tolnaiak.

A második félidőben Vági András szabálytalansága után tizenegyesből egyenlített, majd két perccel később fordított is a Cibalia, amely így megnyerte az összecsapást.

A jövő hét végi bajnoki rajt előtt a hét végén a Videoton ellen zárja a felkészülést a Paks.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Paks–Cibalia Vinkovci (horvát) 3–4 (3–2)
Paks. V:
Szommer
PAKS. 1. félidő:
Molnár P. – Kulcsár D., Lenzsér, Zachán, Szabó J. – Papp K. – Koltai, Kecskés T., Bertus, Bartha – Szakály D. 2. félidő: Molnár P. – Bognár D., Varga A., Vági, Báló – Nagy R. – Simon M., Hajdú Á., Adamcsek, Daru – Hahn. Vezetőedző: Csertői Aurél
G: Koltai (20.), Bartha (21., 44.), ill. Lenzsér (7. – öngól), Strkalj (40.), Vitaic (53. – 11-esből, 55.)
Forrás: paksifc.hu

A PAKSI FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:június 15.
Edzőtábor: június 19–28., Telki
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 28., Telki: Paks–Honvéd 0–1
Július 1., Szombathely, Király-kupa: Haladás–Paks 0–2 (Bertus – 11-esből, Bartha)
Július 1., Szombathely, Király-kupa: Paks–Soproni VSE 1–0 (Fejős)
Július 5.: Paks–Cibalia Vinkovci (horvát) 3–4 (Bartha 2, Koltai)
Július 8., 17.00: Videoton–Paks