Nemzetisport.hu 2012.09.29 20:33 Frissítve: 2014.11.30 01:53

A Videoton egy gólja egy pontot ért Pakson

A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Paks a Videotont fogadta. A hazaiak Tököli Attila révén hamar előnybe kerültek, a vendégek pedig nagy erőkkel rohamoztak az egyenlítésért, ez a hajrá kezdetére sikerült is, a csereember Kovács István szemfüles találatával. Több gól már nem esett, pedig a ráadásban kétszer is helyzetbe kerültek a vendégek.

Nagy küzdelem után döntetlen született Pakson (Fotó: Németh Ferenc)

Ahogyan a hatvanas években a megszokottól másfajta izgalomra és ismeretbővítésre törekvő fiatalok a filmszínházakban eleve a vászonnak háttal, a páholyok, felső sorok felé nézve helyezkedtek el, hiszen ott folytak az érdekesebb események, ugyanúgy néhány drukker a Videoton-mérkőzéseken úgy foglal helyet, hogy mindenekelőtt Paulo Sousára lásson rá, a fehérváriak portugál mesterére. Természetesen arra kíváncsiak a drukkerek, hogy tényleg annyit és olyan módon foglalkozik-e a játékvezetőkkel a mérkőzés közben is a mester, hogy rendre konfliktusok támadjanak közöttük?

Az igazi gond azonban nem ez volt a mérkőzés előtt a Videotonnál, hanem az, hogy legutóbbi három mérkőzésén egyetlen gólt sem szerzett a csapat, amely vereséggel kezdett az Európa-liga csoportkörében, a paksi találkozónak pedig a tabella ötödik helyéről vágott neki, az éllovas (fordulóbeli fellépését egy hatossal letudó) Győrtől nyolcpontnyi távolságból.

Igyekezett a Paks is tovább mélyíteni a ráncokat Sousa homlokán, mert egy szép támadás után (éppen az egykori fehérvári játékos, Vayer Gábor készített elő) Tököli Attila a 8. percben megszerezte a vezetést a hazai csapatnak.

A Videoton hamarosan közel került az egyenlítéshez, de Nikolics Nemanja és Gyurcsó Ádám is elhibázta a maga helyzetét, majd rajtaütésszerűen leült a mérkőzés, és egészen a szünetig fel sem állt onnan. A félidőig hátralévő idő legszebb jelenete egyébként egy Kaká-fejes volt, amely elsurrant a léc fölött – ez is mutatja, hogy nagy erőkkel támadott a Videoton, amelynél a szünetben a védekező középpályás Renato Netót nem egy csatár, hanem a poszttárs Nikola Mitrovics váltotta.

Ennek ellenére ismét a Paks talált a kapuba, de Fiola Attila lesről fejelt a hálóba, majd szép lassan csorogtak az események, helyzetek nélkül, pontatlan lövésekkel. A 60. percben Tóth Balázst Kovács István váltotta a vendégeknél, azaz 4–1–4–1-re módosult a Vidi-hadrend, és innentől kezdve általában a hazaiak térfelén folyt a játék.

„Levegőben lóg a gól!” – bizakodtak a vendégdrukkerek, és nem is hiába várták a mérkőzés végi Videoton-gólt: Sándor György kemény lövését csak kiütni tudta Csernyánszki Norbert, így az üresen álló Kovács Istvánnak öt méterről nem volt nehéz dolga.

Innentől kezdve nem a győzelemért, hanem az egy pontért hajtott a Paks, az utolsó percekben ráadásul emberhátrányban: a korábban többször is nagyot mentő Fiola Attila műesésért begyűjtötte második sárgáját. Több gól már nem esett, pedig a ráadásban kétszer is helyzetbe kerültek a vendégek.

Dávid csatája Góliáttal – mondta a mérkőzés előtt a hazaiak mestere, Tomiszlav Szivics, utalva a két csapat közötti hatalmas különbségre. Nos, szombaton este Dávid nem ütötte agyon Góliátot, de Góliát sem győzte le Dávidot.

MVM-PAKS–VIDEOTON FC 1–1