NB II: négy kiállítás, de mindössze egy gól Dunaújvárosban

2008.09.14. 01:08
A labdarúgó NB II 6. fordulójában sajátos játékvezetéssel fűszerezett meccsen győzött Dunaújvárosban a Gyirmót. A találkozót két páros kiállítás „színesítette”, Tóth Norbert 91. percben szerzett góljával pedig a vendégek elvitték mindhárom pontot. Döntetlen született a Felcsút–Baja meccsen, hazai pályán nyert a Vecsés, Békéscsabán a Cegléd.

LABDARÚGÓ NB II, 6. FORDULÓ

KELETI CSOPORT
VECSÉSI FC–BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE 2–1 (2–1)
Vecsés, 250 néző. Vezette: Berger J. (Forgács A., Sebestyén L.)
VECSÉS: Kovács – Máj, Hungler Kiskapusi, Molnár D. – Králik (Mészáros 70.), Csillag (Pisont I. 59.), Lukács, Buza ( Dévai 88.) – Faragó, Hoffmann
Vezetőedző: Pisont István
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Sándor – Vágó, Mező, Bodnár, Deák – Tolnai, Rákóczi, Márkus (Kozma A. 64.), Illés (Doros 81) – Szabó R. (Szilágyi 64), Kozma J.
Vezetőedző: Kovács János
Gólszerző: Faragó (1–0) a 14., Buza (2–0) a 21., Tolnai (2–1) a 24. percben
Kiállítva: Lukács, ill. Rákóczi (93. p.)
Pisont István: – Jól indult a mérkőzés, korán két gólt tudtunk szerezni, a második félidőt kicsit nehezebbé tettük magunknak, ugyanakkor a felzárkózáshoz fontos pontokat szereztünk.
Kovács János: – Gratulálok a hazai három ponthoz, csak a második félidőben tudtuk azt nyújtani amit vártam, sajnos az első játékrészben kicsit álmosak voltunk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–CEGLÉDI VSE 2–3 (2–3)
Békéscsaba, 300 néző. V: Nagy R.(Ortó, Márkus)
BÉKÉSCSABA: Máthé – Szeverényi, Szenti, Rubus, Horváth T. – Sajben (Okos, 56.), Závoda, Borbély (Balogh G. 76.), Ursz – Pozsár, Ábel (Cseke, 64.)
Vezetőedző: Kiss János
CEGLÉD: Sánta – Kenderes, Buzás, Miklósvári, Ramos – Barna, Fehér (Utassy 85.), Szabó Z. (Kecskeméti, 91.), Selei – Horváth D., Medgyesi (Lendvai, 89.)
Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Medgyesi (0–1) a 9., Ábel (1–1) a 10., Pozsár (2–1) a 32., Szabó Z. (2–2 a 36., Borbély (öngól, 2–3) a 41. percben
Kiss János: – A gólokban gazdag mérkőzésen a kevesebb hibát elkövető csapat nyert.
Soós Imre: – Egy szervezett Békéscsaba otthonában az első játékrész ”parádés” góljaival értékes három pontot szereztünk.

NYUGATI CSOPORT
FELCSÚT SE–BAJAI LSE KALO-MÉH 1–1 (1–0)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Király G.(Erdős, Gyürűsi)
FELCSÚT SE: Farkas B. – Vadász V. (Székesi, 57.), Makrai, Trampler, Fejes – Gálos, Domján – Kocsis, Sándor I. (Halászi, 67.), Móri – Bölcsföldi (Varga I., 57.)
Vezetőedző: Szíjjártó István
BAJAI LSE KALO-MÉH: Viniczai – Sztojanovics, Mitasz, Zsók, Rozsi – Trucz, Lógó – László (Késmárki, 73.), Da Silva(Kohány, 63.), Papp P.(Hernády, 63.) – Nagy E.
Vezetőedző: Goretich Gábor
Gólszerző: Móri (1–0) a 28., Nagy E. (1–1) a 74. percben
Szíjjártó István: – Sajnos nem tudtuk hozni a kötelezőt…
Goretich Gábor: – Gratulálok a csapatomnak, nagyon értékes pontot szereztünk. A mérkőzés előtt a döntetlenben kiegyeztünk volna, de úgy érzem itt hagytunk két pontot.

DUNAÚJVÁROS FC PRELASTI–GYIRMÓT SE 0–1 (0–0)
Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Janicz (Beidek, Bíró)
DUNAÚJVÁROS: Kálmán – Szabó G. (Nagy A., a szünetben), McMorris, Pénzes, Facskó J. – Scott, Facskó B. – Fröhlich, Heffler (Drozdik, 83.), Nagy I. (Szauter, 55.) – Simpson
Vezetőedző: Nagy Tibor
GYIRMÓT: Boros – Pirka, Pék (Böjte, 51.), Kozmér, Szabó Cs. – Ribi (Pápai, 85.), Polyák, Horváth R. (Kiss Zs., 81.), Nagy L. – Kovacsics, Tóth N.
Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Tóth N. (0–1) a 91. percben
Kiállítva: Nagy A. (53. p.), Nagy L.(53. p.), Simpson (71. p.), Böjte (71. p.)
Nagy Tibor: – Helyenként jól játszottunk, kis szerencsével a mérkőzést is megnyerhettük volna.
Kiprich József: – Érdekes mérkőzés volt, a kiállításokat nem értem, de gratulálok csapatomnak, hogy az utolsó pillanatban kiharcolta a győzelmet.