MLSZ: megindult a fegyelmi eljárás az FTC ellen

Vágólapra másolva!
2007.07.27. 19:10
Címkék
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottságának elnöke félrevezetés és megtévesztés vétségével megindította az eljárást a Ferencváros ellen, amiért olyan nyilatkozatot adott be az NB II-es nevezés során, hogy nem áll perben az MLSZ-szel, holott május 2-án keresetet nyújtott be a szövetséggel szemben.
Az MLSZ tájékoztatása szerint a klub képviselőit augusztus 7-én 15 órára idézték be a fegyelmi tárgyalásra.

Az FTC csütörtök esti reagálásában azzal védekezett, tudomása szerint "az NB II-es nevezéssel kapcsolatos nyilatkozat aláírásakor az MLSZ még nem kapta meg a keresetet, ezért a nyilatkozat helytálló volt, ugyanis a perindítás joghatálya a kereset másik féllel történt közlésével áll be".

Helmeczy László, az MLSZ jogi alelnöke szabálytalannak tartja az egyesület nyilatkozatát:

"A klub nyilatkozatában szó szerint a következő áll, hogy az MLSZ-szel, vagy szervezeti egységével szemben nincs folyamatban lévő polgári peres eljárása, és polgári peres eljárást nem indít. A Választott Sportbíróságnál indított eljárásokra ez nem vonatkozik" - mondta Helmeczy.

"Nem igaz, hogy a per nem volt folyamatban, mert a hatályos perrendtartás szerint akkortól van folyamatban, amikor a keresetlevelet iktatták. Különösebb jogi szakértelem nem kell ahhoz, hogy nem azzal lesz folyamatban a per, hogy az idézést és a keresetlevelet a bíróság kikézbesíti, hanem az által, hogy a Ferencváros a bíróságon benyújtja a keresetet, és azt iktatják. A nyilatkozat beadásakor az ügy iktatva volt, ügyszámot kapott, tehát a klub védekezése nem helytálló".
MTI
Legfrissebb hírek

Tóth Gergő visszatért a DVTK jégkorongcsapatához

Jégkorong
44 perce

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
57 perce

Hátsó füves futballmentő túra: meccs a rezi vár árnyékában

Hátsófüves
1 órája

82 helyett 84 meccses lehet az NHL-alapszakasz

Amerikai sportok
1 órája

Merész András: Nemzetközi szintű centerjátékot láttam Varró Esztertől

Vízilabda
1 órája

A Dortmund korábbi csodagyereke Németh Hunor csapattársa lett – hivatalos

Minden más foci
1 órája

Erdélyi kapussal és győri támadóval a soraiban nyert a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
2 órája

Kajak-kenu: Nemcsak a tréningről szól az edzőség – Fürdök Gábor

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik