A Nyíregyháza és Siófok is 5-1-re nyert a másodosztályban

2007.05.19. 22:47
A Nyíregyháza és a Siófok is magabiztos győzelmet aratott az NB II 26. fordulójában. A szabolcsiak hátrányból fordítottak a megyei rivális Baktalórántháza ellen, a siófokiak is megyei rangadót nyertek, ők a Balatonlellét verték.
Szilágyi Norbert három góllal járult hozzá a Nyíregyháza sikeréhez
NS-archív
NS-archív
A feljutásra törő Nyíregyháza a Baktalórántházát fogadta a megyei rangadón. A hazai nézők megdöbbenésére a vendégcsapat már az ötödik percben vezetést szerzett, ez kissé meg is fogta a Nyíregyházát.

A 21. percben azonban Szilágyi egyenlített, ez feloldotta a görcsöt. A hazaiak támadója ezen a meccsen remekelt, három góllal zárt, sőt, még egy gólpasszt is kiosztott. A vendégcsapat az egyenlítő gól után már csak néhány kontrával próbáltak veszélyeztetni – nem sok sikerrel.

Nyugaton az éllovas Siófok a Balatonlellét fogadta, a papírforma egyértelműen hazai sikert ígért. Ez be is vált, a 22. percben Ladóczki és Sipos találatával már kétgólos volt a Siófok előnye, és a félidő végéig Tusori is betalált. A vége 5-1-es hazai győzelem lett, Botos Antal annak is örülhetett, hogy csapata végre megnyert egy megyei rangadót.

Elekes József, a Soroksár edzője viszont dühöngött, ugyanis szerinte a Dunaújváros olyan meccsen vitte el a három pontot a Haraszti útról, amihez semmi köze nem volt. A mérkőzés egyébként 13 percen keresztül állt a második félidőben, mivel Janta Gábort, a hazaiak sérült játékosát mentővel kellett kórházba szállítani.

Hazai pályán csak döntetlent játszott a Lombard Pápa a Mosonmagyaróvárral, pedig a hazaiak jól kezdtek, Fabinho révén a 11. percben megszerezték a vezetést. A második félidőben azonban kissé „elaltatta” magát a hazai együttes, és a vendégek – igaz, egy öngóllal – kiegyenlítettek.

A Felcsút is saját otthonában nyert, Földes Gábor már a 16. percben megszerezte a vezetést, de igazán döntőnek a 40. perc bizonyult, amikor Kottán, az Integrál DAC középpályása a kiállítás sorsára jutott. A hajrában Domján bebiztosította a Fejér megyeiek sikerét. ----
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS - BAKTALÓRÁNTHÁZA 5–1 (3–1)
A mérkőzés osztályzata: 4
Nyíregyháza, 2000 néző. Vezette: Nagy R. (9) (dr. Varga Zs., Márkus T.)
NYÍREGYHÁZA: Máté 0 – Popa 6, Ambrusz 6, Cornaci 6, Zabos 6 – Vukadinovics 5 (Madar –, 62.), Hegedűs 6, Minczér 6, Lippai 6 (George –, 79.) – Szilágyi N. 9, Montvai 5 (Lengyel 6, 57.). Vezetőedző: Gálhidi György
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Petranics 5 – Király 5, Bodnár 5, Illés 5, Czerula 4 (Márkus –, 74.) – Szűcs 6, Kozma A. 5, Kozma J. 4 (Szabó R. –, 67.), Rakóci 6 – Pálvölgyi 5 (Ignácz 4, 60.), Ádámszki 5. Vezetőedző: Madalina György
Gólszerző: Szűcs (5.), Szilágyi (21., 42., 63.), Montvai (37.), Lengyel (71.)
TUZSéR ERDéRT SE - JáSZAPáTI VSE 1–2 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Tuzsér, 500 néző. Vezette: Sápi (7) (Pápai, Demeter)
TUZSéR: Balogh Z. 5 – Baka 5, Mező 5, Cséke 6, Dancs B. 6–2=4 – Csobán 6, Babjak 0 (Mitró 5, 29.), Iván A. 5, Kóka R. 5 – Krajnc 6 (Fodor A. –, 68.), Minyin 5 (Gergely –, 66.)
Vezetőedző: Révész Attila
JáSZAPáTI: Tajti N. 7 – Pázsit 6, Tejnóra 6, Horváth R. 6, Nagy L. 5 (Kiskapusi –, 73.) – Debreczeni 5, Somodi 5, Herczku 6, Varga Z. 6 (Kósa D. –, 88.) – Kotula 6 (Kóczián D. –, 91.), Kerékgyártó 6
Vezetőedző: Szabó András
Gólszerző: Cséke (11-esből, 51.), Tejnóra (65.), Kotula (79.)
Kiállítva: Dancs B. (74.)
JáSZBERéNYI SE VASAS - KAZINBARCIKA 2--1 (0--0)
Jászberény, 400 néző. Vezette: Takács (8) (L. Tóth, Kulcsár)
JáSZBERéNY: Papp 6 -- Fekete G. 5, Villányi 7, Bárkányi 7, Kovács Á. 6 -- Molnár J. 6, Lukácsi 5, Sinkó 6, Gulyás L. 6 -- Potemkin 5 (Szász --, 83), Németh Gy. 0 (Szabó D. 6, 15.)
Vezetőedző: Szabó Imre
KAZINCBARCIKA: Fülöp 6 -- Bányai 6, Harnócz 6, Kovács P. 6 -- Hanász 5, Nagy T. 5, Kerekes 5,
Újlaki 5 (Szögedi --, 61.) -- Engi 5 (Olasz --, 83.), Elek 6 -- Badalik 6 (Simkó --, 61.)
Megbízott edző: Koleszár György
Gólszerző: Szabó D. (51.),. Simkó (75.), Molnár J. (79.
OROSHÁZA FC - MAKÓ FC 4–1 (2–0)
Orosháza, 600 néző. Vezette: Veizer R. (8) (Kelemen A., Fehér Gy.)
OROSHÁZA: Tóth Z. 7 – Kerepeczki 6, Molnár R. 7, Futaki 6, Szabó N. 7 – Závoda 7, Csiszár 6 (Kis-Szabó –, 80.), Koncz 6, Buza 6, Bosnjakovics 7 (Pardi –, 67.), Lovas 6 (Jakab –, 62.)
Vezetőedző: Belvon Attila
MAKÓ: Kovács 5 – Varga F. 4, Szamosszegi 6, Kis K. 5, Puskás 5 – Podonyi 6, Varga R. 4 (Szűcs D. –, 73.), Magyar 5, Bány 6 – Schreiber 5, Hadár 4 (Zakar 5, a szünetben)
Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Bosnjakovics (41.), Závoda (44.), Jakab (69.), Bány (75.), Pardi (79.)
KECSKEMÉTI TE - SZOLNOK 2–1 (1–1)
Kecskemét, 500 néző. Vezette: Iványi (6) (Tóth I., Hegedűs)
KECSKEMÉT: Nagy Zs. 6 – Mojzes 6, Gyagya 5 (Barna Zs. –, 70.), Vass 6, Farkas I. 6 – Csordás 7 (Rezes –, 91.), Hábel 6, Lungu 5, Némedi 7 – Kása 6, Somodi 6
Vezetőedző: Török László
SZOLNOK: Rézsó 5 – Antal 5, Balogh 5, Szalai 5 – Almási 5, Szoboszlai 5 (Gohér –, 79.), Jeney 5, B. Tóth 6 – Tóth Gy. 5 (Hamar 5, 60.), Rinili 5
Vezetőedző: Kiss Károly
Gólszerző: Némedi (9.), B. Tóth (26.), Csordás (74.)
VECSÉSI FC - BŐCS 2–2 (1–0)
Vecsés, 200 néző. Vezette: Sóthy A. (8) (Kiss Z., Beidek A.)
VECSÉS: Oláh Á. 6 – Máj Z. 7, Hungler 7, Mihályi 6 – Molnár I. 6, Szabó L. 5 (Molnár D. –, 69.) – Lukács B. 6, Csillag 6, Faragó 6 (Czipper –, 77.) – Menyhárt 5, Folmer 5 (Mészáros T. –, 85.)
Játékos-edző: Pisont István
BŐCS: Sándor G. 6 – Vágó 7, Susak 7, Martis 6, Molnár Zs. 6 – Szakszon 6, Zimányi 5 (Vass L. 6, 58.) – Fekete V. 6, Dobos A. 6 (Máthé –, 88.), Gaál G. 5 (Siróczki 5, a szünetben) – Urbin 6
Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Faragó (22.), Lukács B. (53.), Urbin (70.), Vass L. (81.)
CELLDÖMÖLKI VSE - HÉVÍZ 0–5 (0–2)
Celldömölk, 200 néző. Vezette: Ursprung (8) (Tóth A., Makkosné)
CELLDÖMÖLK: Szép 5, – Bodor 4, Lakatos 5 (Vánkos –, 67.), Balogh 4, Németh A. 5 – Zsömlye 5, Palkovics 5, Gombos 5, Fonnyadt 6 – Manganelli 5 (Győrvári –, 80.), Venczel 5 (Fábián 4, 46.). Vezetőedző: Szentgyörgyi József
HÉVÍZ: Molnár 6 – Hart 5 (Bene 6, 56.), Györe 6, Kállai 6, Kovács Zs. 5 (Fleischacker –, 69.) – Páli N. 6 (Simon T. –, 76.), Lajer 5, Páli K. 7, Gunther 6 – Varsányi 6, Manden 5. Vezetőedző: Glázer Róbert
Gólszerző: Kállai (12.), Páli K. (35.), Varsányi (75.), Györe (84.), Bene (89.)
BFC SIÓFOK - BALATONLELLE 5–1 (4–0)
Siófok, 700 néző. Vezette: Berger (8) (dr. Kovács P., Raff T.)
SIÓFOK: Hegedűs F. 6 – Tusori 5, Miklósvári 5, Forgács 5, Köntös 5 – Eugene 5 – Sipos 6 (Homonyik 6, 60.), Kecskés 6 (Disztl M. 6, a szünetben), Kanta Sz. 6, Ladóczki 6 (Melczer 6, a szünetben) – Gajda 5.
Vezetőedző: Botos Antal
BALATONLELLE: Kovács J. 5 – Balogh A. 4, Graszl K. 5, Kenéz 5, Vég 5 – Takács Gy. 5, Valla 5, Lödör 5, Himics 5 – Graszl N. 6 – Galgóczi 4 (Földes I. 5, az 59.)
Vezetőedző: Kolovics Zoltán
Gólszerző: Ladóczki (18., 37.), Sipos (22.), Tusori (44.), Graszl N. (82.), Homonyik (90.)
SOROKSÁR - DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 1–2 (1–1)
Haraszti út, 300 néző. Vezette: Varga L. (6) (Schuszter R., Agócs J.)
SOROKSÁR: Szántai L. 5 – Szálkai 6, Cseri L. 5, Hegedűs N. 6, Janta 6 (Ferenczi G. –, 54.) – Németh T. 6, Hauser 6, Hegedűs Cs. 5, Hajdú S. 7 – Héray L. 5 (Gábor T. –, 64.), Dudás G. 5
Vezetőedző: Elekes József
DUNAÚJVÁROS: Bartus 6 – Riedl 5-2=3, Rátkai G. 6 (Lipusz –, 54.), Tóth T. 6, Pénzes 5 (Barics P. 5, a szünetben) – Nagy A. 6 – Szauter 5, Facskó B. 7, Szepessy R. 7, Nagy I. 6 – Kohány G. 5 (Tarcsa B. 5, 42.)
Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Facskó B. (9.), Hajdú S. (15.), Szepessy R. (91.)
Kiállítva: Riedl (54.)
LOMBARD PÁPA TERMÁL FC - MTE 1904 1–1 (1–0)
Pápa, 700 néző. V: Herbály (7) (Kovács P., Gyarmati)
PÁPA: Szűcs L. 7 – Buzás 5, Lipták 5, Farkas A. 6, Geri T. 7 – Ornoch 5 (Peart –, 73.), Roni 5, Tóth G. 6, Szabó II Z. 5 (Vasic –, 61.) – Fabinho 5, Győri 5
Vezetőedző: Kiprich József
MAGYARÓVÁR: Kovács K. 7 – Salamon 5, Kozmér 6, Kovács Sz. 6, Pálla 6 – Gál B. 5, Schafranek 6 (Világi –, 90.), Szabó L. 6 – Kertész 5, Laki 6 (Furmann –, 93.), Burkus 5 (Szabó R. –, 88.)