Fotó: Kovács Péter
A labdarúgó NB I 20. fordulójában a DVSC 2–1-re kikapott odahaza a Ferencvárostól.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ
Debreceni VSC–Ferencvárosi TC 1–2 (Manrique 1., ill. Varga Barnabás 11., Zachariassen 74.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 12 114 néző. Vezette: Berke Balázs

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mintha május elseje lett volna. Minden irányból díszes, piros ruhába öltözött drukkerek masíroztak a Nagyerdő irányába, a tavaszias időjárás kicsalogatta a lufi- és perecárusokat is. A távolból utcazene hallatszott, a hazai ultrák szektorainál szurkolói zónát alakítottak ki, többek között fotófal, beerpong, rugófal és asztalifoci várta a gyülekezőket – és gyűltek is az emberek szép számmal. S milyen jó, hogy ilyen sokan összejöttek a Nagyerdei Stadionban…

Kár lett volna kihagyni ezt az összecsapást!

A két csapat finoman fogalmazva is bekezdett, huszonöt másodperc elteltével máris vezetett a DVSC, és tíz perc sem telt el, Varga Barnabás máris túlugrotta az összes debreceni védőt, a Ferencváros pedig a múlt héten az MTK ellen mesternégyest szerző csatár fejesével egyenlített. A jelek szerint ez a párharc mostanában a gyors góljairól válik híressé, ősszel a Groupama Arénában Marquinhos tizenhat másodperc után volt eredményes.

A gyors gólváltásig sem volt gyászos a hangulat az arénában, innentől még nagyobb volt a hangorkán. Lüktető, pörgős mérkőzést játszottak a csapatok, Szrdjan Blagojevics vezetőedző némileg meglepő módon Dzsudzsák Balázst klasszikus csatárként játszatta, Bárány Donát jobbján alighanem az lett volna a feladata, hogy a labdát befelé tolva a tizenhatos közelébe érve tüzeljen. Az egyenlítést követően a Ferencváros birtokolta többet a labdát, fél óra elteltével hetven százalékban volt a zöld-fehéreknél a labda, mégsem lehetett mondani, hogy a Loki alárendelt szerepet játszott volna. Férfias küzdelem volt a pályán, nem volt idő a labdát dédelgetni: a magyar mezőny technikás játékosától, Mohammed Abu Fanitól is azonnal elvették a labdát, ha az átvétel után nem passzolt azonnal. A két csapathoz hasonlóan a két vezetőedző is ezer fokon égett a kispadnál, Dejan Sztankovics néha akkorát fütyült, hogy a mögötte ülők összerezdültek.

Nem sokon múlott, hogy a második félidő is villámgyors góllal kezdődjön. A középkezdés után nyolc másodperccel Bárány Donát már a tizenhatoson belülről célozta meg a jobb alsót, a gól azonban ezúttal elmaradt. A szünet után már inkább volt küzdelmes, sőt harcias a találkozó, mintsem magas színvonalú, ám a hajrára ismét felpörgött a meccs. Bárány már az első félidőben is közel járt a gólhoz, és ekkor is próbálkozott becsülettel, néhány másodperccel az oldalhálóba vágódó labdája után azonban jött Kristoffer Zachariassen, és újabb fejes gólt szerzett a Fradi.

Az utolsó percekben mindkét vezetőedző cserékkel próbált lendületet vinni saját csapata játékába, a Ferencváros azonban érthetően a biztonságra törekedett, és lassította a játékot, míg a hazaiak minél gyorsabban szerettek volna Dibusz Dénes kapujának közelébe jutni. Izgalmas, feszült hangulatú volt a hajrá, olykor csapkodóvá vált a játék, ide-oda fejelték a labdát a futballisták, s ha keservesen is, de a szünet után a lefújásig kihúzta kapott gól nélkül a Fradi.

Debrecenben pedig reménykedhetnek, hiszen a Ferencváros hamarosan – február 28-án – ismét a városba látogat, a Loki ugyanis a Magyar Kupában fogadja a zöld-fehéreket – lesz lehetőség a visszavágásra. 1–2