Női NB I: Vágó Fanny, Szabó Viktória és Sinka Napsugár a legjobbak

MTI MTIMTI MTI
2023.06.07. 11:34
null
Vágó Fanny harmadszor lett gólkirály az NB I-ben (Fotó: Földi Imre)
A magyar szövetség (MLSZ) honlapján olvasható beszámoló szerint a díjátadón három kategóriában hirdettek győztest, az elismeréseket Margret Kratz szövetségi kapitány és Dénes Dorka, az MLSZ női szakágvezetője adta át.

A Simple Női Liga legjobb játékosa a 74-szeres válogatott Szabó Viktória, a bajnok FTC-Telekom védője lett. A gólkirálynői díjat csapattársa, Vágó Fanny vehette át a szezon alatt szerzett 28 találatáért, mellyel hétre bővítette gyűjteményét (háromszor itthon, négyszer Ausztriában végzett a góllövőlista élén).

Az év felfedezettje a Puskás Akadémia 16 éves támadója, Sinka Napsugár lett.

Legfrissebb hírek

Felcsúton is kiütötte ellenfelét, megvédte címét az FTC a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.28. 20:57

Női NB I: bronzérmes lett az ETO

Labdarúgó NB I
2026.05.27. 20:21

Rangadót nyert Felcsúton az FTC, az élen végzett a női NB I alapszakaszában

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 21:00

Az ETO kiütötte a PMFC-t a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 18:54

A Puskás Akadémia 11, az FTC és az ETO öt-öt gólt szerzett a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.09. 22:40

Ikszelt a Honvéddal, immár 10 bajnoki óta nyeretlen a Viktória FC a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.08. 20:20

Budaörsön botlott a Fradi, nyolc gólt vágott az Újpest a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.04.25. 21:30

Hét gólt vágott az éllovas Ferencváros a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.04.04. 19:14
Ezek is érdekelhetik