Gyász: elhunyt a fővárosi labdarúgás legendás alakja

CS. M.CS. M.
Vágólapra másolva!
2022.05.27. 14:03
null
Hetvenhetedik életévében hunyt el Zahorecz László (Fotó: Kovács Tamás)
Életének 77. évében, rövid, súlyos betegség után elhunyt Zahorecz László játékvezető, a budapesti futballélet legendás alakja – számolt be a szomorú hírről az MLSZ budapesti igazgatóságának honlapja.  

„Zahó bá” 1979-ben végezte el a játékvezetői tanfolyamot és több mint 30 éven át szolgálta a fővárosi labdarúgást. Közvetlen személyisége évtizedeken át rendkívül népszerűvé tette nemcsak a kollégák, hanem a csapatok és a játékosok körében is. Megtalálta a hangot a legproblémásabb futballistákkal is, a fiatal játékvezetőket pedig alázatosan segítette és mutatott irányt nekik.

(Fotó: Kovács Tamás)
(Fotó: Kovács Tamás)

Sok egyéb mellett megadatott számára, hogy az MLSZ Budapesti Igazgatóság Játékvezető Bizottsága tavaly ősszel, még élő legendaként életpályadíjat nevezett el róla, amit rendkívül meghatódottan fogadott.

A díj alapítói úgy tervezték, hogy az idei, nyári edzőtáborban ő adhatja majd át első alkalommal ezt az elismerést, de ezt sajnos az élet könyörtelenül felülírta. Zahorecz László emlékének adózva a hétvégén az összes fővárosi labdarúgó-mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődik.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Videoton UEFA-kupa-döntős játékosa

Labdarúgó NB I
2025.10.16. 14:55

Gyász: elhunyt Madár Gábor, a ZTE korábbi vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2025.10.15. 14:54

Gyász: elhunyt a tornász, aki egy olimpián nyolc érmet nyert

Torna
2025.10.14. 12:51

Beismerte bűnösségét az egykori Premier League-játékvezető

Angol labdarúgás
2025.10.14. 12:39

November 5-én vesznek végső búcsút Mezey Györgytől

Magyar válogatott
2025.10.13. 15:00

Gyász: elhunyt a román válogatott labdarúgó, aki Magyarországon is edzősködött

Minden más foci
2025.10.11. 16:14

Sándor György Mezey Györgyről: „Talpig úriember volt, ízig-vérig profi”

Magyar válogatott
2025.10.08. 20:35

Fehérváron gyertyagyújtással emlékeznek Mezey Györgyre

Labdarúgó NB II
2025.10.08. 15:25
Ezek is érdekelhetik