Utánpótlás: már épül az idősebb Dárdai Pál labdarúgó-akadémia

MTI MTIMTI MTI
2019.03.27. 11:30
Elkezdődött szerdán a Pécsi Sport Nonprofit (PSN) Zrt. idősebb Dárdai Pál (1951-2017) nevét viselő utánpótlás labdarúgó-akadémiájának kivitelezése a baranyai megyeszékhelyen.

A sajtótájékoztatón Vári Attila, a PSN vezérigazgatója a bruttó 3 milliárd forintos kormányzati forrásból megvalósuló fejlesztést méltatva és a támogatást megköszönve azt mondta: a PMFC országos szinten kiemelkedő utánpótlás és felnőtt klub is egyben. A regionális utánpótlás központban naponta mintegy 300 igazolt versenyzőt képeznek – tette hozzá.Vári Attila, a PSN vezérigazgatója a bruttó 3 milliárd forintos kormányzati forrásból megvalósuló fejlesztést méltatva és a támogatást megköszönve azt mondta: a PMFC országos szinten kiemelkedő utánpótlás és felnőtt klub is egyben. A regionális utánpótlás központban naponta mintegy 300 igazolt versenyzőt képeznek – tette hozzá.

A Pécs kovácstelepi városrészében létesítendő sportkomplexumban műfüves fedett munkacsarnokot, füves és műfüves edzőpályákat alakítanak ki.

A PSN-nek az MTI-hez eljuttatott tájékoztatása szerint a több mint 2300 négyzetméteres központi épületben kapnak helyet a csapatöltözők, a masszázs- és orvosi szobák, edzői és bírói öltözők, a hozzá tartozó vizes helyiségekkel.

Az épület földszintjén klubterem és büfé lesz, az emeletén az irodák és öltözők mellett pedig készül egy 300 négyzetméteres bemelegítő-terem is, valamint tíz - egyenként tíz négyzetméteres – különterem. Továbbá 18 személyautó és három csapatbusz számára alakítanak ki parkolóhelyet.

Páva Zsolt (Fidesz-KDNP) polgármester az elmúlt két évben megvalósult és a jelenleg is folyamatban lévő városi sportfejlesztésekre utalva úgy fogalmazott: a „Pécs sok évtized lemaradását igyekszik rohamléptekkel behozni".

A beruházás a tervek szerint 2020 június végére készül el.

Legfrissebb hírek

Atlétika: a gerelyhajító Kövér Fanni két ezüstéremmel kezdte az évet

Utánpótlássport
8 órája

Öttusa: a KSI új perspektívát nyit a csömöri ígéretek előtt

Utánpótlássport
11 órája

Jégkorong: Papp Adrián megvillant az Erste Liga rájátszásában

Utánpótlássport
18 órája

Kosárlabda: túl van az első erőfelmérőn az U18-as leányválogatott

Utánpótlássport
2026.03.18. 16:12

Kézilabda: egyre több értékes játékperc a junioroknál

Utánpótlássport
2026.03.18. 09:10

Labdarúgás: több mint 1100 fiatalperc az NB I 26. fordulójában

Utánpótlássport
2026.03.17. 09:00

Súlyemelés: Gulyás Milán csúcsjavításban is rekordot állított fel

Utánpótlássport
2026.03.16. 19:15

Birkózás: két helyszínen válogatóztak az U15-ösök

Utánpótlássport
2026.03.16. 18:05
Ezek is érdekelhetik