A háromszor duplázó Daniel Chigou ezúttal is lehetőséget kap a Lokiban

2008.04.23. 13:12
Címkék
A múlt héten lejátszott első mérkőzések után a Ligakupa tavaszi sorozatában egy meccs múlva kiderül, hogy melyik két csapat jut a fináléba. Az „odavágók” után meglepő lenne, ha nem a DVSC és az MTK lépne tovább. Érdekesség, hogy Siófokon katari játékvezető dirigál.
Ahogy 10 napja a bajnokságban, úgy ma is nagy csata várható a Győr-MTK meccsen
Fotó: Németh Ferenc (archív)
Ahogy 10 napja a bajnokságban, úgy ma is nagy csata várható a Győr-MTK meccsen
Ahogy 10 napja a bajnokságban, úgy ma is nagy csata várható a Győr-MTK meccsen
Fotó: Németh Ferenc (archív)
Ahogy 10 napja a bajnokságban, úgy ma is nagy csata várható a Győr-MTK meccsen

Győr–MTK

A nyolc napja a fővárosban rendezett első meccs egyenlő erők küzdelmét hozta, és a felek a második játékrészben 7 perc különbséggel lőttek egy-egy gólt, ezzel kialakítva az 1-1-es végeredményt.

Ez elvileg a hazaiaknak kedvez valamelyest, hiszen egy gól nélküli döntetlennel a Győr a döntőbe juthat. Tisztában van ezzel Egervári Sándor is, aki a döntőbe jutásban határozta meg a célt játékosai számára.

A kék-fehéreknél sem veszik félvállról a találkozót. A csapat honlapja szerint a klubhoz a múlt héten visszatérő veterán középpályás Goran Jezdimirovics a kezdőcsapat tagja lesz.

A két csapat egyébként áprilisban már a harmadik mérkőzését játssza, az 1-1-es döntetlennel zárult első mérkőzés előtti hétvégén szintén Győrben csaptak össze felek, és akkor 1-0-ra a hazaiak győztek Nikolov találatával.

BFC Siófok–DVSC

A múlt héten a bajnoki címvédő könnyedén győzött 2-0-ra hazai pályán, a DVSC mindkét gólját a nemrég szerződtetett Chigou szerezte. A hajdúságiak honlapja szerint a kameruni csatár most is lehetőséget kap a bizonyításra, bár egyre kevésbé szorul erre rá.

A 25 éves támadó eddig ugyanis 3 hivatalos mérkőzésen játszott – két NB III-as bajnoki a DVSC-DEAC színeiben és a Siófok elleni első meccs –, és mindannyiszor duplázott.

A hazaiaknál a cél a győzelem, ami adott esetben a továbbjutást is jelenthetné, bár ez még akkor is meglepetés lenne, hogy tudjuk: nem feltétlenül a legerősebb összeállításokban lépnek pályára a csapatok.

Mindkét találkozó délután négy órakor kezdődik.
Legfrissebb hírek

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
9 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
24 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
37 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
40 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
45 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
57 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik