Az MLSZ hivatalos internetes oldalán megjelent szűkszavú közleményhez a bizottság indoklást nem csatolt, ezért egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik klubtól milyen indokkal (létesítménnyel, utánpótlással, gazdasági helyzettel kapcsolatos hiányosság miatt) tagadta meg első fokon a rajtengedélyt a testület.
Valószínűleg nem a reorganizációs hitelekkel kapcsolatos tartozásokról van szó, ugyanis – amint azt korábban megírtuk – a Profi Liga Kft.-nek ilyen jogcímen az Újpest (136 millió forint), a Diósgyőr (111 millió), a Ferencváros (96 millió) és az FC Fehérvár (80 millió) adósa. A REAC, a Sopron és a Bp. Honvéd nem szerepelt a "feketelistán".
Egyelőre nincs hír arról, hogy április eleje közepe – amikor a reeorganizációs hitelek ügye az érdeklődés középpontjába került – bármelyik klub törlesztette volna ezt az adósságát.
Az MLSZ elnöksége egyébként április 20-án döntött úgy, hogy a következő bajnokságban csak olyan csapat indulhat, amely a Profi Liga Kft.-től felvett hitelt június 15-ig maradéktalanul, azaz tőke- és kamattartozásokkal együtt visszafizeti.
Az úgynevezett reorganizációs hitelkeretet még az előző kormányzati ciklusban hozták létre, azzal a céllal, hogy a magyar klubok "újjászervezhessék" magukat. A Profi Liga Kft.-t arra hozták létre (a Magyar Hivatásos Labdarúgóliga gazdasági társaságaként), mert az MLSZ és a Magyar Labdarúgóliga a Magyar Kereskedelmi Bank által jegyzett kötvényekből származó pénzt nem hívhatta le.
Így született meg a Profi Liga Kft., amely már hozzájuthatott a pénzhez, a csapatok tőle kapták meg a végül felhasznált 3,1 milliárd forintot, és az adós klubok manapság is ennek a cégnek tartoznak. A pénzre pályázni kellett, aki kapni akart, üzleti tervet dolgozott ki, és az MLL elnöksége döntött, mehet-e a kasszához vagy sem.
Ferencz Gábor, az MLSZ elnökségének tagja még a Nemzeti Sport április 11-i számában jelentette ki: „A Fradi minden további nélkül befejezheti az évadot, ám a következő idényre már nem kaphat rajtengedélyt. Az MLSZ elnökségének elvi álláspontja értelmében egyébként nemcsak a zöld-fehéreket fenyegeti ez a sors, hanem valamennyi olyan klubot, amely nem fizeti vissza az adósságát, mindegy, hogy az eljárás milyen stádiumban van vele szemben.”
A testület négy, jelenleg az NB II-ben érintett klub dokumentációját a bajnokság befejezése után tekinti át.