Győr: kifizetik majd a prémiumot

H. B.H. B.
2005.03.04. 20:59
Címkék
"Semmilyen szenzációról nem tudok beszámolni. Csendben, a terveknek megfelelően készülünk a tavaszra" - mondta a Győri ETO tegnapi sajtótájékoztatóján Reszeli Soós István szakmai igazgató. A zöld-fehérek január 5-én kezdték el a felkészülését, eddig 90 edzésen vannak túl, és lejátszottak 13 felkészülési mérkőzést. Részt vettek az Arany Ászok teremtornán is, amelyen a második helyet szerezték meg. Mivel Igor Nicsenko hazatért Ukrajnába, Vincze Gábor pedig Skóciába távozott, pótlásukról gondoskodni kellett. Szerződtették a Kínából hazatért Kenesei Krisztiánt, továbbá a Cipruson vendégszerepelt Lendvai Miklóst. Reszeli Soós István szerint nincs eredménykényszer a csapaton, lépésről-lépésre kívánnak előbbre jutni. Ezzel együtt a jelenlegi hatodik helyezett győriek szeretnének végig részesei lenni a dobogóért vívandó harcnak.A szakmai igazgató beszélt a pénzügyekről is. Elmondta, a fizetéseket, ha esetenként kisebb csúszásokkal is, de átutalták, az őszi prémiumokból viszont még egy fillért sem kaptak meg a játékosok. Ennek az az oka, hogy a FIFA rendelkezése alapján Marko Kartelo átigazolásáért (mivel a játékos nem töltötte be 23. életévét) 50 millió forintot kellett fizetnie az ETO-nak a játékos volt klubjának, a horvát Sibeniknek. A vezetőség azonban úgy döntött, az elmaradásokat még a tavaszi rajt előtt rendezi. Az is elhangzott, hogy a szlovák állampolgárságú Priskin Tamás honosítása jó ütemben halad. A tavaszi meccsek egyébként a stadionban zajló munkálatok miatt nem éppen ideális körülmények között zajlanak majd. Várhatóan március végére lebontják a jelenlegi öltözőket, így konténerekben öltöznek a labdarúgók. Az építkezés fővállalkozója a Quaestor Invest Kft. lesz, s noha a társaság még nem épített stadiont, de hasonló nagyságú beruházásban már többször közreműködött. A feladatokat szakiparosokra bízzák, így a remények szerint gyorsabb és gazdaságosabb lesz az építkezés.
Legfrissebb hírek

Gennaro Gattuso lett a Lazio vezetőedzője

Olasz labdarúgás
29 perce

„Felébresztjük a királyt!” – hajnalban a királyi palotáig vonultak a norvég szurkolók a vb-siker után

Foci vb 2026
45 perce

Wimbledon: Gálfi Dalma búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
46 perce

Vas Blanka nem indul a mezőnyversenyben az országúti kerékpáros ob-n

Kerékpár
48 perce

A Puskás Akadémia középpályása a Csíkszeredánál folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
51 perce

Mourinhónak nem kell a marokkói szupertehetség, az argentin világbajnokra fáj a foga – sajtóhír

Foci vb 2026
57 perce

Anglia ismét bizonyítana, Modric a 200. válogatott meccsére készül

Foci vb 2026
1 órája

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik