Sörösüvegzápor a metróra

K. Z.K. Z.
2004.11.11. 21:53
Címkék
Régen lehettek ilyen boldogok a kispestiek, mint szerda este, amikor az utolsó percben szerzett Szili Attila-góllal legyőzték az Újpestet.
Kétségkívül az eredmény a legfontosabb, de a siker mellett az is melengethette a 400, végig danolászó piros-fehér-fekete ultra lelkét, hogy csapatuk jól futballozott: az első félidőben ugyan jobbára kontrázott az ekkor még intenzíven támadó lilák ellen, szünet után viszont egyértelműen az Újpest fölé kerekedett Bognár György együttese, és a döntetlen szagú meccsen a sokat érő győzelmet is megszerezte. Márpedig a nagy rivális elleni három pont talán segít közelebb hozni egymáshoz edzőt és szurkolótábort: Bognár Györgynek a fanatikusok által nagyon szeretett Gálhidi György örökével kellett és kell megküzdenie, és úgy fest, a nem kifejezetten ideális körülmények között dolgozó játékosokból az új tréner is képes ütőképes csapatot formálni - a 13 meccsen szerzett öt győzelem ezt bizonyítja.

Genitóra sokat vártak, de megérte (Fotó: Meggyesi Bálint)
Genitóra sokat vártak, de megérte (Fotó: Meggyesi Bálint)
Genitóra sokat vártak, de megérte (Fotó: Meggyesi Bálint)
Persze a nyár elejihez képest azért erősödött a Honvéd: Szili Attila megszerzése jó üzletnek tűnik, és kiváló játékra képes a sokáig a papírjait intéző mozambiki Genito is (aki a Szusza-stadionban a mezőny legjobbja volt). Úgyhogy megnyugodhatnak a szurkolók, mert a Kispest a biztos kiesőjelölt helyett ebben az évben egy középcsapat lett.
Fájdalom, bár az újpesti és kispesti drukkerek különösebb kerítésrázások nélkül hozták le a meccset (tegyük hozzá, ezúttal kiváló volt a rendőri biztosítás), hazafelé menet a népligeti metrómegállónál sörösüvegekkel dobálták meg a Honvéd-hívek szerelvényét. Persze a szurkolókat nagyon nem zavarta a próbálkozás - tudták jól, ezen az estén úgyis náluk voltak az ászok…

Szavazás

Minek köszönheti a Debrecen bajnoki címét?

Legfrissebb hírek

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
2 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
4 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
27 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
30 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
46 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
48 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik