Várhidi Péternek lesz bőven munkája a Spartacusnál

A mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERTA mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERT
2004.04.28. 21:09
SÁRGA LAP
Lakatos (Andruskó buktatásáért) a 34., Oláh (kézzel ért a labdához) a 45., Balassa (Márton buktatásáért) a 46., Szatke (Nagypál buktatásáért) az 56., Ambrusz (Andruskó buktatásáért) a 81. percben

SZÖGLETARÁNY 6:6 (5:3)

50. perc: Máté vitte fel jobb oldalon a labdát. A kapu elé befutó Andruskó elé gurította azt, aki két lépésről látványos megoldással, sarkalással továbbította a labdát a hálóba. 1–0
A 24. fordulóban elmaradt mérkőzést pótolták szerdán Kaposvárott. Eleinte a folyamatosabb játékot produkáló Nyíregyháza Spartacus többet kezdeményezett, sőt, helyzetei is akadtak. A Rákóczi csak nehezen tudott kibontakozni, miután a középpályások eléggé pontatlanul adogattak. Szünet után a gyors gól megnyugtatta a hazaiakat, mezőnyfölénybe kerültek, ám negyed óra elteltével cseréik révén a nyírségiek vették át a kezdeményezést. Elkeseredetten rohamoztak a vendégek, de helyzetei ezután is a kontrákból veszélyesebb Rákóczinak voltak. Kiegyenlített mezőnyjáték után a több helyzetet kidolgozó Rákóczi rászolgált az egygólos győzelemre. Várhidi Péternek, a Nyíregyháza kedden kinevezett új szakmai igazgatójának tehát lesz dolga bőségesen, hogy a feljutásról álmodozó, de mostanság gyengélkedő Spartacus talpra tudjon állni.

Prukner László: – Kaposvár küzdj és bízva bízzál!
Herédi Attila: – A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget.

Az NSO ajánlja:

Az NB I B állása
NB I B: fordulóról fordulóra

A 27. forduló válogatottja

Jogos volt az öröm, hiszen a Rákóczi megerôsítette a második helyét (fotó: M. Németh Péter)
A-csapat: Balajcza (Kaposvár) 7 – Jakab (BKV Előre) 6, Virágh (REAC) 8, Filó A. (Kecskemét) 6 – Rusvay (Vác) 7, Pomper (REAC) 7, Burzi (REAC) 7, Szabó B. (Hévíz) 7 – Drobnjak (Bp. Honvéd) 7, Kulacsik (Szeged) 7, Havrán (REAC) 7
B-csapat: Szántai (Tatabánya) 6 – Zahorecz (Kecskemét) 6, Vámosi (Bp. Honvéd) 6, Mórocz (Szeged) 6 – Földvári Cs. (BKV Előre) 6, Babos (Szeged) 7, Győri (Vasas) 6, Némedi (REAC) 7 – Faragó (DVTK) 6, Lendvai (REAC) 6, Horváth P. (Bp. Honvéd) 6
A forduló játékvezető hármasa: Szabó Zsolt (Kispál, Tóth S.) 9 (Nyíregyháza–Kecskemét)