NB I B: Dunaújváros FC–Kaposvár 0–2

FEJÉR ZOLTÁNFEJÉR ZOLTÁN
2004.04.24. 23:04
Címkék
SÁRGA LAP
Sztanó (Oláht lökte fel) a 34., Finta (Kalinát rúgta fel) a 39., Nyúl (lerántotta Farkast) a 44., Nagypál (Tamásit húzta vissza) az 56., Tamási (Bankot tartotta fel) a 64., Szekér (Tóth Balázst lökte fel) a 84. percben

SZÖGLETARÁNY: 1:1 (1:1)

67. perc: Nagypál 25 méterről, jobbról végzett el szabadrúgást, a beívelésnél Deli rosszul jött ki, nem érte el a labdát, ami a kaputól négy méterre álló Sztanóra, onnan pedig az üres kapuba pattant. 0–1
80. perc: Huzmi a bal oldalon labdát szerzett Csehitől, az alapvonalon egészen az ötösig vezette azt, majd pontosan Tóth Balázshoz passzolt, aki hét méterről, jobbal, a kapu bal oldalába helyezett. 0–2

Nyugodtan kijelenthető: az idény egyik meglepetéscsapata a Kaposvár, hiszen a somogyiak egyre közelebb kerülnek a feljutáshoz. A Rákóczi vezetőinek most azon kell aggódniuk, hogy a felújított stadion gyepszőnyege a nyárra jó állapotba kerüljön. A talaj ugyanis most pocsék, s a pályát építő cég garanciában vállalta, hogy saját költségén rendbe hozza a füvet, s ne kelljen minden esőzés után mérkőzéseket halasztani.
A kaposváriakkal ellentétben az élvonaltól tavaly búcsúzó Dunaújváros a kiesés elkerülése érdekében harcol, s a pocsék őszi produkciót követően Lengyel Ferenc együttese, úgy tetszik, a tavaszra kissé összeszedte magát.
Ez azonban szombaton, hazai pályán kevés volt a Kaposvár ellen…
A tabella második helyezettje ellen az első félidőben többször is vezetést szerezhetett volna a dunaújvárosi együttes, ám a befejezéseknél a hazaiak vagy pontatlanok voltak, vagy Balajcza Szabolcs állta a labda útját. A második félidőben már gólt is láthattak a szurkolók, igaz, nem sok örömük volt benne. Balszerencsés körülmények között került hátrányba a DFC, majd egy szép támadás után a kaposváriak biztosították győzelmüket.

Mestermérleg
Lengyel Ferenc:
– A roppant szimpatikus, de legalább olyan szerencsés Kaposvárnak gratulálok az újabb győzelemhez.
Prukner László: – Ez a győzelem nekem "hazai pályán" született, és egy vacsorámba került a csapat számára.
Legfrissebb hírek

Koreai–magyar szolidaritás

Jégkorong
9 perce

Kosárlabda: folytatódott a finomhangolás az U16-os fiúválogatottnál

Utánpótlássport
52 perce

Csordás, Bátyi és Tóth Flóra kikerült a magyar női jégkorong-válogatott keretéből

Jégkorong
56 perce

Tollaslabda Eb: nyolcaddöntőbe jutott a Kis-Kasza Miklós, Horváth Csanád páros

Egyéb egyéni
1 órája

Május 3-án meccsel egymással az Újpest és az FTC – a 31. és a 32. forduló programja

Labdarúgó NB I
2 órája

Sportlövő-vk: Dénes és Péni ezüst-, Major és Nagy bronzérmet nyert a vegyes csapat számokban

Egyéb egyéni
2 órája

Az Újpest játékosa 25 évesen felhagyott a profi futballal – magyar tehetségeket segítene külföldi szerződéshez

Labdarúgó NB I
2 órája

Vb-2026: Lundgren és Agyemang sem játszhat a tornán

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik