Egerszeg végül visszalépett

K. Z.K. Z.
2004.04.16. 20:43
Címkék
Amikor Sápi Csaba játékvezető 21-es állásnál lefújta a HonvédZTE kupaelődöntőt, sejteni lehetett: Zalaegerszegen bizony komoly gondokat okoz a vereség.
A ferencvárosiak nemcsak a fináléba jutást ünnepelhetik, hanem annak is örülhetnek, hogy Budapesten vívhatják meg a kupadöntôt (Fotó: M. Németh Péter)
A ferencvárosiak nemcsak a fináléba jutást ünnepelhetik, hanem annak is örülhetnek, hogy Budapesten vívhatják meg a kupadöntôt (Fotó: M. Németh Péter)
A ferencvárosiak nemcsak a fináléba jutást ünnepelhetik, hanem annak is örülhetnek, hogy Budapesten vívhatják meg a kupadöntôt (Fotó: M. Németh Péter)
A ferencvárosiak nemcsak a fináléba jutást ünnepelhetik, hanem annak is örülhetnek, hogy Budapesten vívhatják meg a kupadöntôt (Fotó: M. Németh Péter)
A ferencvárosiak nemcsak a fináléba jutást ünnepelhetik, hanem annak is örülhetnek, hogy Budapesten vívhatják meg a kupadöntôt (Fotó: M. Németh Péter)
A ferencvárosiak nemcsak a fináléba jutást ünnepelhetik, hanem annak is örülhetnek, hogy Budapesten vívhatják meg a kupadöntôt (Fotó: M. Németh Péter)
Mert nem elég, hogy mintegy 50 millió forintot bukik a nemzetközi kupaszereplés elmaradása miatt a futball-rt., hazai résztvevő híján a döntő megrendezése sem tűnik kifejezetten kívánatos feladatnak. Lang József elnök pénteki számunkban már jelezte, hogy nem különösebben ragaszkodnak a házigazda szerephez, és mivel a Ferencváros és a Honvéd levélben kérte az egerszegieket, mondjanak le a rendezésről, ők annak rendje és módja szerint vissza is lépnek.
A május 5-i döntőt tehát nem Zalaegerszegen játsszák – a nagy kérdés az, hogy hol. Mert bizony vidékre értelmetlen lenne elküldeni a két budapesti csapat híveit, a fővárosban viszont nem sok olyan stadion van, ahol lebonyolíthatnák a meccset.
"Az biztos, hogy nem lesz újabb pályázat – mondta Szilágyi György, a kupabizottság elnöke. – Meglehet, a pályáztatás nem is jó megoldás, hiszen az nem volt benne az egerszegiek anyagában, hogy csak akkor rendezik meg a döntőt, ha a ZTE is érdekelt lesz… A racionalitás azt mondatja velem, több mint valószínű, hogy Budapesten lesz a döntő. Mivel a Ferencváros és a Honvéd nem lehet házigazda, a létesítmények nagy része pedig nem felel meg a biztonsági előírásoknak, most csak azt tudom mondani, hogy a Puskás-stadionban vagy Újpesten lehet a kupadöntő. Mindkét helyszínre ugyanannyi esély van."
A Puskás-stadion mellett szól, hogy nagyobb a befogadóképessége, a város centrumában van, és biztonságosabban szét lehet választani a szurkolókat – igaz, bérlése sokba kerül. Újpesten ugyanakkor garantált lenne a telt ház, hiszen 12-14 ezren csak kimennek majd a fővárosi döntőre. Más kérdés, hogy sem a fradisták, sem a kispestiek nem szívesen szurkolnának a Megyeri úti stadionban – sőt, hogy egy harmadik felet is képbe hozzunk: maguk az újpestiek sem akarják felségterületükön látni a két nagy riválist…
Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
15 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
18 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
22 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
35 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik