Körmendi segélykiáltás (archív)

S. T. R.S. T. R.
2004.04.07. 22:26
Címkék
Levél jött Körmendről. Trummer Rudolf jegyzi, a csapat kapitánya a vasi állapotokat igyekszik visszaadni néhány sorban.Levél jött Körmendről. Nem hivalkodó, nem is gyászos, még véletlenül sem dramatizáló. Tényszerűen jelzi, bajban, sajnos nagy bajban a bajnok. "Végső elkeseredésében a csapat fontolóra vette a sztrájk lehetőségét, tudniillik négy hónapja nem kaptunk fizetést" – írja a bedobó, majd sietve hozzáteszi, elvetették az ötletet, "hosszas beszélgetést követően arra jutottunk, hogy tisztességesen, emelt fővel kívánjuk befejezni a bajnokságot, tartozva ezzel a közönségnek, a szponzoroknak és a körmendi kosárlabdát kedvelő embereknek".Levél jött Körmendről, egyfajta segélykiáltás. Trummer úgy véli, valamit lépniük kellett, hiszen, ha továbbra is hasonló mederben mennek a dolgok, kellemetlen helyzetbe kerülhet a klub. "Még mielőtt e néhány sort papírra vetettük volna, beszéltünk az egyesület vezetőivel, és mint megtudtuk, nem reménytelen a helyzet. A gond csak az, hogy ezt halljuk lassan másfél éve – teszi hozzá a kosaras. – Tisztában vagyunk vele, hogy a súlyos pénzhiányt nem könnyű orvosolni, tudjuk, hogy az elöljárók nagy munkát végeznek, hogy kicsi a város és kevés az együttes mellé állítható támogató, ám valamit tennünk kellett. Szó sincs arról, hogy elhagynánk a süllyedő hajót, úgy döntöttünk, nem vesszük félvállról a rájátszást, harcolunk, ahogy az erőnkből telik, de jó lenne már végre fizetéshez jutni…"Fodor Sándor ügyvezető igazgató természetesen tud a történtekről. "Megértem a fiúk elkeseredését, ugyanakkor semmi értelmét nem látom a sztrájkkal való fenyegetésnek – így a sportvezető. – Mindent el fogunk követni, hogy rendezzük a tartozásunkat, csak sajnos nekünk mindeközben mást is szem előtt kell tartanunk. Ez pedig a klub jövője. Köztartozásaink is vannak, görgetjük magunk előtt a terheket, de én bízom benne, hogy megtaláljuk a megoldást, és hamarosan rendbe jön a Körmend."
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
5 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
8 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
12 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
15 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
18 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
30 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
45 perce

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik