NB I B: NABI Rákóczi-DVTK-Borsodi Sör 2-1

A mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERTA mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERT
2003.10.26. 21:07
Címkék
SÁRGA LAP
Gáspár (szabálytalan szerelésért) a 35., Tejnóra (megrúgta Bankot) a 45., Crnmarkovics (Galgóczi buktatásáért) a 91. percben

SZÖGLETARÁNY: 0:1 (0:0)
17. perc: Egy diósgyőri ellenakció során Piroska kényszerítőzött Kovacsiccsal, s a tőle visszakapott labdát 16 méterről Balajcza kezét érintve lőtte félmagasan a jobb sarokba. 0–1
55. perc: Tóth Balázs remekül tálalt Oláh elé, aki a kimozduló Nagy Zoltán mellett jobb külsővel csavarta laposan a bal sarokba a labdát. 1–1
88. perc: Egy hazai szabadrúgás után Tóth Balázs nagy lövését Nagy Zoltán kiütötte, s az érkező, fiatal Galgóczi éles szögből a léc alá bombázta a labdát. 2–1

Öt hónapos kényszeralbérlet után játszhatott ismét saját otthonában a Rákóczi. A területvédekezésre berendezkedett borsodiak ellen enyhe fölényben játszott a hazai együttes. A 17. percben azonban a meglepően szabadon futballozó Piroska Attila vezetéshez juttatta csapatát. A Rákóczi együttese ettől feltámadt, öt perc alatt két egyenlítési alkalmat is elpuskázott a hazai együttes. Szünet után a kaposváriak ismét csak nagy erőket vetettek be az egyenlítésért. Prukner László edző kettős cseréje is jól jött, ezt követően is kimaradt két ígéretes szituáció, de a félidő elején mégis sikerült az egyenlítés. Ezt követően nagyon felélénkült a játék, a vendégek is cseréltek, a Rákóczi rohamozott többet, de a hazai védelem jól teljesített, és kontrákra igyekezett építeni. A hazaiak azonban mind nagyobb becsvággyal, elvesztett labdát nem ismerve rohamoztak, és a rohamokat a 88. percben siker koronázta az újabb gól elérésével. A Rákóczi ezt követően még azt a "luxust” is megengedhette magának, hogy a 91. percben Balassa Péter tizenegyest hibázzon. Kiegyenlített mezőnyjáték mellett a helyzetek alapján a Rákóczi rászolgált a győzelemre az élvezetes, változatos mérkőzésen.

Mestermérleg
Prukner László:
– Második félidei nagy akarásunknak köszönhető a győzelem, úgy érzem, rászolgáltunk a sikerre a jól futballozó Diósgyőr ellen.
Gergely Károly: – Szerintem nem érdemeltünk vereséget, az utolsó pillanatokban vitatható szituációból kaptunk gólt. Mezőnyben mindkét csapat nagy akarással küzdött, a nehéz talaj ellenére jóiramú volt a küzdelem.
Legfrissebb hírek

Dembélé-tripla: ennél korábbi mesterhármas csak egyszer volt vb-n

Foci vb 2026
7 perce

Hosszabbított a Bayern München osztrák hátvédje

Foci vb 2026
9 perce

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
24 perce

Három Dembélé-gól a 32. percre – ez ám az aranylabdás produkció!

Foci vb 2026
38 perce

Milák Kristóf nyerte meg a 100 pillangót Rómában

Úszás
42 perce

Lehmann Csongor ismét a győzelmet veszi célba Tiszaújvárosban

Atlétika
48 perce

Dembélé bevágta a másodikat is, de azonnal jött a szépítés

Foci vb 2026
50 perce

Szántó Dávid: Ezzel a stábbal garancia lesz arra, hogy a megfelelő színvonalon rendezzük meg a 2027-es vizes vb-t

Úszás
53 perce
Ezek is érdekelhetik