Nyíregyháza: Megváltozhat a név is

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.06.24. 21:34
Címkék
Emlékezhetünk azokra az időkre, amikor a nagyvárosoknak első és másodosztályú csapatuk is volt. Nyíregyháza nem tartozott e sorba, a 2003–2004-es küzdelemsorozatra azonban elvileg két NB I B-s jogosultsága van – illetve volt…Az egyik az önkormányzat által birtokolt, 75 éves Nyírség-Spartacusé, a másik pedig az 1988-tól létező, magánkézben lévő Kertváros FC-é. Ésszerű érv aligha szólna amellett, hogy a két gárda egyazon osztályban rivalizáljon, ezért kezdetben arról szólt a történet, hogy a kertvárosiak tulajdonosi köre a Spartacusban jut üzletrészhez, az így felszabaduló indulási jogot pedig értékesítik. Később a Nyírség-Spartacus felszámolásáról lehetett hallani, mivel a gárda nem teljesítette a célt, a feljutást. A végső döntést a szerdai közgyűlés szentesítheti, a képviselőkhöz benyújtott előterjesztésről kedden tartott sajtótájékoztatót a város vezetősége."A Nyírség-Spartacustól a bajnokság kezdete előtt az első három hely valamelyikének megszerzését vártuk – mondta Csabai Lászlóné, Nyíregyháza polgármester aszszonya. – Az őszi szezonban, a Kertváros szereplése kapcsán, azonban már látni lehetett, hogy az új bajnokságban a városnak nagy valószínűséggel két másodosztályú jogosultsága lehet, ezért januárban arra kerestük a megoldást, miként lehetne a Szparit az élvonalba juttatni. Minden olyan szakmai és gazdasági segítséget megadtunk a labdarúgó-kft.-nek, amivel az előrelépés sikerülhetett volna. A csapat azonban a kitűzött célokat nem teljesítette, ezért úgy döntöttünk: a Nyírség-Spartacust az NB I B-be nem kívánjuk nevezni. A kft. sorsáról a szerdai közgyűlés dönt, az előterjesztés alapján végelszámolást kezdeményezünk. A város azonban nem marad másodosztályú együttes nélkül, hiszen alapozhatunk a Kertváros indulási jogára. Amennyiben a szerdai közgyűlés áldását adja a névhasználatra, a csapat a jövőben Nyíregyházi Spartacus néven szerepelhet a bajnokságban. Erre a kertvárosiak hajlandóak lennének, és a közönség kötődése miatt mindezt mi is fontosnak tartjuk.”Tukacs István alpolgármester ehhez hozzáfűzte: a nyíregyházi önkormányzat a jövőben nem tulajdonosként, hanem ismét támogatóként közeledik a futballhoz. Elhangzott, a Kertváros (illetve szerdától alighanem Nyíregyházi Spartacus) ugyanolyan feltételekkel veheti bérbe a városi stadiont, mint a Nyírség-Spartacus. Az új idényben valószínűleg csak a meccseket játssza a felújított létesítményben a csapat, az edzéseket a város más pályáin tartják majd.Kérdés, miként alakul az utánpótlás sorsa. A Nyírsuli fiataljai ugyanis páratlanul sikeres évet zártak, két országos bajnoki címet szereztek, illetve a játékosaira épülő két iskolai csapat a diákolimpiai elsőséget is elhódította. Egyes hírek szerint a Nyírség-Spartacus szüneteltetésével ezek a fiatalok automatikusan szabadon igazolhatóvá váltak, de a város még keresi a megoldást.Felmerült, miért nem próbálták meg értékesíteni a tevékenységét szüneteltető kft. indulási jogát, amire az a válasz érkezett, hogy mivel másodosztályú indulási jogokból túlkínálat van, aligha lehetett volna kedvező üzletet kötni…Persze az is kérdés: mi lesz a játékosokkal? A Spartacus keretéből kilenc futballistának, Szatke Zoltánnak, Karkusz Anasztáznak, Kocsis Istvánnak, Téglási Gábornak, Rob Kornélnak, Vén Gábornak, Németh Viktornak, Szatmári Csabának és Gaál Lászlónak járt le a szerződése, a többieket még legalább egy évig megállapodás köti a kft.-hez. Nos, azok a játékosok, akikre a Kertváros nem tart igényt (híreink szerint a többség ebbe a kategóriába tartozik), szabadon igazolhatóvá válnak. Egyeseknek már megvan az új helyük, hiszen például Rob Kornél és Rubint Richárd követi korábbi edzőjét, és Kis Károly invitálására Balassagyarmaton folytatja (Rubint éppen onnan érkezett, Rob pedig gyarmati születésű). Szatmári Csaba kölcsönadási szerződése lejárt, ő visszatér a DVSC-hez. Kiskapusi Balázs barátnőjével, a válogatott kézilabdázó Siti Eszterrel tart Dániába, a védő egy másodosztályú csapatban folytatja pályafutását.
Legfrissebb hírek

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
4 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
8 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
56 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája
Ezek is érdekelhetik