Női kosár NB I: a Sopron a Győrt, a DVTK a PEAC-ot verte meg

2019.01.27. 19:13
A címvédő és éllovas Sopron fölényesen, 29 ponttal győzött Győrben a női kosárlabda NB I-ben, a DVTK szorosabb meccsen verte meg a PEAC-Pécset.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
CMB CARGO UNI GYŐR–SOPRON BASKET 53–82 (11–19, 11–21, 18–21, 13–21)
Győr, 500 néző. V: Benczur, Frányó, Mészáros
GYŐR: Brown 5/3, Raksányi 2, Török Á. 2, SZPANU 13/6, GRAY 23. Csere: Czank, Varga Zs. 6, Mandics 2, Biczó. Edző: Milos Pavlovics
SOPRON: TURNER 4, Fegyverneky 6, Czukor 4, DUPREE 12, T. Jovanovics 8. Csere: CASAS 20/6, Határ 7, CRVENDAKICS 12/6, Dubei 7/3, Wéninger 2, Varga K. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–6. 8. p.: 9–12. 13. p.: 15–25. 16. p.: 17–31. 22. p.: 22–46. 26. p.: 26–54. 29. p.: 36–61. 33. p.: 42–71. 38. p.: 50–75
Kipontozódott: Varga Zs. (35. perc), ill. T. Jovanovics, Határ (37. p.)
Milos Pavlovics: – Érdekes módon voltak elemei a játéknak, amelyekben statisztikailag javultunk, mégis jelentős különbségű vereséget szenvedtünk, igaz, jó képességű Euroliga-csapattól. Nem hivatkozhatok sérülésekre, mert soproni oldalon is voltak hiányzók, a javulás kulcsa a még több munka.
Roberto Íniguez: – A nagy különbségű győzelmen túl elsősorban annak örülök, hogy az elmúlt év vége óta sok problémával küszködő játékosok, mint Határ Bernadett és Tina Jovanovics sikerrel tértek vissza és jól játszottak. Edzésről edzésre, mérkőzésről mérkőzésre lépünk tovább, és remélem, ezekből a következő Euroliga-összecsapáson is viszontlátok valamit.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PEAC-PÉCS 86–75 (24–16, 14–24, 25–17, 23–18)
Miskolc, 800 néző. V: Farkas, Rácz, Nagy V.
DVTK: MEDGYESSY 8, Kányási, WALKER-KIMBROUGH 22, Putnina 8, MOKANGO 12. Csere: Zele 6, SKORICS 19/3, SZABÓ F. 11/3, Kiss A., Eperjesi. Edző: Cziczás László
PÉCS: Vanloo 12/3, SIMON ZS. 14/3, Wentzel 8/3, TETEMONDOVÁ 16/12, IMOVBIOH 13. Csere: BREWER 9/3, Ruják, Tenyér, Gémes-Sarok 3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–4. 5. p.: 11–10. 8. p.: 19–12. 12. p.: 26–19. 14. p.: 26–27. 16. p.: 27–31. 18. p.: 36–37. 24. p.: 48–43. 28. p.: 58–50. 33. p.: 65–59. 35. p.: 69–61. 38. p.: 79–66
Cziczás László: – Vért kellett izzadnunk a győzelemért. Tudtuk, hogy fáradtak leszünk a hétközi nemzetközi kupamérkőzésünk miatt, így azoknak is több szerepet adtam, akik eddig kevesebbet játszottak, és örülök, hogy jól sáfárkodtak a perceikkel. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével.
Meszlényi Róbert: – A DVTK nagyon jól játszott. Mi elterveztük, mivel tudunk győzni, de a teljesítményünk hullámzó volt. Egy ilyen meccset akkor lehet megnyerni, ha több jó produkció is akad az együttesben.