Férfi kosár NB I: villant az Atom a kaposvári estében

2014.03.08. 19:50
Győzelemmel kezdte a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi küzdelmeit az Atomerőmű: a paksiak jobb második félidei játékukkal idegenben 84–76-ra legyőzték a Kaposvárt az 1. forduló egyetlen szombati mérkőzésén.

A 35. perc elején még a Kaposvár vezetett 71–69-re, az alapszakaszt megnyerő paksiak az akkor indított 9–0-s offenzívával fordították a maguk javára a mérkőzést.

Az alsóházban a Pécs idegenben, a Jászberény és a Zalaegerszeg hazai pályán győzött. A Pécs és a ZTE mindkét eddigi meccsét megnyerte a középszakaszban, pillanatnyilag a Pécs és a Körmend áll felsőházi rájátszást érő helyen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ, 1. FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 76–84 (18–19, 24–17, 21–25, 13–23)
Kaposvár, 1000
néző. V: Vígh, Pálla, Török
KAPOSVÁR: HINNANT 10, Fodor M. 6, Puljko 14/6, Hendlein 16, DAVIS 20. Csere: Horváth M. 1, JANCSIKIN 9/3. Edző: Fekete Ádám
ATOMERŐMŰ: VAUGHN 22/6, McGruder 8, Körtélyesi 5/3, Szabó Zs. 8/6, JONES 16. Csere: TÓTH Á. 8, Baki, Kovács Á. 7/3, Medve 5/3, Eilingsfeld 3, Markovics 2. Edző: Dzunics Branislav
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–5. 7. p.: 12–14. 13. p.: 25–26. 16. p.: 35–31. 18. p.: 40–34. 24. p.: 52–40. 27. p.: 54–51. 34. p.: 69–69. 38. p.: 73–80
Fekete Ádám:
– Az első fél órában egyenletes volt a teljesítményünk, de nagy hibát követtünk el, amikor 12 pontos előnyünket nem használtuk ki. Az utolsó negyedre elfáradtunk, itt mutatkozott meg, hogy az alapszakasz küzdelmei mennyire ledarálták a csapatunkat. A Paks egységesebb játékosállományával harcolta ki a győzelmet.
Dzunics Braniszlav: – Hullámzó teljesítményt nyújtottak az elején a csapatok. Mi az első félidőben nem találtuk a ritmust, ám a szünet után fokoztuk az iramot, játékunk felgyorsításával több hibára késztettük ellenfelünket. Az ebből adódó lehetőségeket jól kamatoztattuk.

ALSÓHÁZ, 2. FORDULÓ

MARSO-NYÍREGYHÁZA KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 76–88 (16–23, 17–16, 16–22, 27–27)
Nyíregyháza, 400
néző. V: Győrffy, Balog Gy., Surányi
NYÍREGYHÁZA: WALKER 29/6, Doyne 4, MOHÁCSI 21/12, Hall 4, Poscic. Csere: Cseh 6, Molnár M., Kósa T., Polyák 12/6, Jakab P. Edző: Sitku Ernő
PÉCS: NELSON 24/3, CSABAY 14/9, Bíró O. 9/3, BUDIMIR 21/3, Sarlija 11. Csere: Somogyfoki, Halász 9, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9. 8. p.: 10–21. 11. p.: 19–23. 13. p.: 19–27. 16. p.: 27–28. 18. p.: 29–35. 24. p.: 39–51. 28. p.: 46–53. 33. p.: 55–69. 37. p.: 66–73
Kipontozódott: Bíró O. (36. p.), Doyne (39. p.), Polyák (40. p.)
Sitku Ernő: – Nem azzal a tűzzel kezdtünk, amellyel szerettünk volna, utána próbáltuk utolérni a Pécset, de nem sikerült. Sajnos a körülmények sincsenek velünk, hiszen sérülések nehezítik a helyzetünket.
Csirke Ferenc: – Nagyon fontos meccset nyertünk meg, nem túl jó, de okos játékkal. Innentől kezdve hatalmas Nyíregyháza-szurkoló leszek!

FORTRESS-JÁSZBERÉNY–EGIS-KÖRMEND 88–79 (21–21, 28–26, 28–14, 11–18)
Jászberény, 500
néző. V: Földházi T., Szabó G., Sallai I.
JÁSZBERÉNY: Szavics 12, Mladenovics 9/9, AHMETBASICS 12/3, Horti 4, SUNDOV 21. Csere: Dukics 12, Lázár 6, VARGA I. 12/6, Szögi. Edző: Szrdjan Antics
KÖRMEND: Wisseh 10/3, El-Amin 21, FERENCZ CS. 16/12, Farkas A. 5, RAKOCSEVICS 15. Csere: Grebenár 2, Sonyák 2, Kusnyer 8/6. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–5. 10. p.: 21–21. 15. p.: 21–25. 20. p.: 49–47. 25. p.: 62–54 . 30. p.: 77–61. 35. p.: 80–70
Kipontozódott: Ferenc Cs. (38. p.), Farkas A. (39. p.), Sundov (40. p.)
Szrdjan Antics:
– Négy sérüléssel bajlódó kulcsemberünk nélkül is nyerni tudtunk a Körmend ellen. Remélem, azok is látják az eredményt, akik nem bíztak bennünk.
Hencsey Tamás: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A harmadik negyedben tiszta triplahelyzeteket hibáztunk, közben elhúzott tőlünk a Jászberény. A hajrában felzárkóztunk tíz pont távolságra, de ziccereket rontottunk.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 93–79 (22–19, 20–18, 21–17, 30–25)
Zalaegerszeg, 1200
néző. V: Kapitány, Boros, Tóth K.
ZALAEGERSZEG: BOSTON 22/3, GÁSPÁR 13/9, PLUMB 13/3, SAFFORD 17, LEKLI 17. Csere: Kertész, Kovács Á. 1, Velkey 5/3, Koma 5, Kerkai. Edző: Raúl Jiménez
SZEGED: Levy 13, JEREMINOV 15/9, WILLIAMS 20, Horváth Á. 12/3, CSORVÁSI M. 15. Csere: Kiss Zs., Vida, Csorvási L. 2, Molnár A. 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–6. 14. p.: 27–21. 18. p.: 33–29. 24. p.: 55–41. 28. p.: 52–60. 35. p.: 77–62
Kiállítva: Vida (32. p.)
Kipontozódott: Koma (37. p.)
Raúl Jiménez:
– Szerintem a Szeged a legjobb csapat az alsóházban, ez teszi értékessé a győzelmet. Az olyan fontos, de nem feltűnő teljesítmények is hozzájárultak a győzelemhez, mint Gáspár Dávidé, Koma Dánielé, Kertész Dánielé. Jó döntéseket hoztunk támadásban és védekezésben is.
Nikola Lazics: – Megérdemelten nyertek a hazaiak. Elmondtam a csapatnak, a pályán kell bizonyítani, hogy milyen játékosok vagyunk. Amikor felzárkóztunk, akkor is nagy hibákat követtünk el.

Szabadnapos: Falco-Trend Optika KC Szombathely