Férfi kosár Euroliga: Hanga volt a Real egyik legjobbja, simán verték a Fenert – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.03.29. 23:19
Hanga Ádám 11 pontot és hét asszisztot jegyzőkönyvezett a Fenerbahce ellen (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám hasznos játékkal, 11 ponttal és hét assziszttal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, a Real Madrid hazai pályán 90–75-re legyőzte a Fenerbahcét a férfi kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján, és ezzel biztossá tette, hogy hazai környezetben, pályaelőnnyel kezd majd a negyeddöntőben. Ugyanerről gondoskodott az Olympiakosz Pireusz is az utolsó helyezett ASVEL kiütésével, a Zalgiris a Monaco legyőzésével tartotta életben playoffreményeit, míg a Valencia a belgrádi vereséggel nagyon nehéz helyzetbe került.

REAL MADRID–FENERBAHCE 90–75

Hanga Ádám a kezdő ötös tagja volt a Fenerbahce ellen, Walter Tavares az ő passzából dobta a meccs első kosarát, a magyar irányító egy triplával folytatta, majd egy újabb assziszttal, ezúttal Guerschon Yabuselének osztotta. A Fener nyolcpontos rohammal fordított (11–15), Hanga két jó büntetője törte meg a török szériát, a magyar irányító ekkor pihenőt kapott, a Real pedig a negyed végére szűk előnyre váltotta a hátrányt (24–21).

A madridiak a folytatásban már nem engedték ki kezükből az előnyt, volt, hogy tíz pont feletti fórt építettek, és végül tizenöttel (90–75) nyertek.

Hanga Ádám 19:44 percnyi játékideje alatt 11 pontig (0/1 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető) jutott, kiosztott hét asszisztot, két lepattanó, egy-egy labdaszerzés és dobásblokkolás került a neve mellé két kiharcolt és egy elkövetett fault mellett.

Hangáé volt a harmadik legjobb teljesítménymutató (20) a Realban, csak a 16 pontos Dzanan Musa (25) és a hat ponttal, nyolc lepattanóval, öt assziszttal végző Gabriel Deck (23) ért el jobbat. A Fenerben Nigel Hayes-Davis 17 ponttal finiselt.

1:50-NÉL EGY TÁMADÓIDŐT LEZÁRÓ REMEK HANGA-TRIPLA, 2:30-NÁL EGY ALLEY-OOP PASSZ A MAGYAR IRÁNYÍTÓTÓL

OLYMPIAKOSZ–ASVEL 81–55

A tabellaelső magabiztosan érvényesítette a papírformát az utolsó helyezett ellen. Már az első negyedben 15 pontig hízott a hazaiak előnye, és bár az ASVEL-nek voltak jobb periódusai, a vörösök végig uralták a meccset.

ZALGIRIS–MONACO 79–70

A Monaco már biztonságban van, a hazai pálya előnyére is jó eséllyel pályázik a rájátszásban, ezzel szemben a Zalgirisre nagyon éles alapszakaszvég vár – nos, ez az állapotbeli különbség szinte végig érezhető volt a szerdai mérkőzésen. A majdnem 15 000 drukker hajtotta kaunasiak az első negyedben egy nyolcpontos szériával átvették a vezetést, és meg is őrizték a végső dudaszóig. A hazaiak simán elvesztették a lepattanóharcot (25–37), viszont a triplákat sokkal jobban dobták a szokásosnál tompább monacóiaknál (11–3), a 22 ponttal záró Ignas Brazdeikis négyet is a helyére küldött. Él a Zalgiris playoffreménye – mint ismert, a négyes döntő Kaunasban lesz.

CRVENA ZVEZDA–VALENCIA 92–73

A Zvezdának nem sok esélye van a playoffra, és most már a Valenciának sincs több. Szinte végig a belgrádi csapat vezetett, de nyílt volt a meccs, az olló az utolsó negyedben (23–11) nyílt ki. A hazaiak soraiban Filip Petrusev (20) szerezte a legtöbb pontot, a végjátékot nagyon elrontó, a legutóbbi hét meccse közül a hatodikat elvesztő spanyol csapatban Jonah Radebaugh (14) volt a legeredményesebb.

KEDDEN TÖRTÉNT

A még szabad playoffhelyekért tülekedő csapatok közül a Maccabi Tel-Aviv, a Baskonia és a címvédő Anadolu Efes is fontos győzelmet aratott, utóbbi éppen az elmúlt hetekben remekelő, kicsit már a rájátszásról is álmodozó Milan ellen. A Partizan nem tudott bravúrt elérni, kikapott odahaza a Barcelonától, míg a már biztosan az alapszakaszban ragadó csapatok meccsén a Panathinaikosz legyőzte a Bayern Münchent.

PARTIZAN–BARCELONA 80–89

A Partizan szépen helytállt a keddi meccsen, a jól sikerült második negyed nyomán a nagyszünetben még vezetett (45–44), és az utolsó negyedben, 5:40-nel a vége előtt is közel volt a bravúrhoz (70–73). A következő szűk négy percben azonban csak egyetlen pontot szereztek a hazaiak, miközben odaát Nicolás Laprovíttola, majd Tomás Satoransky bevert egy-egy triplát, és Nikola Mirotic is bedobott egy kétpontost. Laprovíttola 25, Mirotic 19 ponttal zárt a sorozatban harmadszor nyerő vendégeknél, Dante Exum 24-et dobott a Partizanban, amely pénteken a másik spanyol óriást, a Real Madridot fogadja.

MACCABI–VIRTUS BOLOGNA 111–80

Sorozatban az ötödik mérkőzését is megnyerte a playoffba igyekvő Maccabi, nem is akármilyen különbséggel. A tel-aviviak 70 százalékkal dobták a duplákat (26/37), rendesen termelték a hármasokat (15/32), és a büntetővonalon is hatékonyak voltak (14/15). Hét Maccabi-játékos is eljutott legalább tíz pontig, közülük az öt triplát a helyére küldő Darrun Hilliard szerezte a legtöbbet (16).

ANADOLU EFES–MILAN 89–69

Viszonylag szoros első félidőt követően belehúzott az Efes, a nagyszünet után végig legalább tíz ponttal vezetett, és hússzal meg is nyerte a mérkőzést. Shane Larkin 18, Will Clyburn 16, Vaszilije Micics 15 pontot szerzett a kulcsfontosságú győzelmet arató török csapatban, Timothé Luwawu-Cabarrot 19-cel vezette a milánóiakat, akik a legutóbbi tíz meccsükön most veszítettek másodszor – de ez a kudarc nagyon rosszkor jött.

BASKONIA–ALBA BERLIN 93–87

Az Alba igencsak ráijesztett a Baskoniára, az első félidőben tízpontosnál nagyobb előnye is volt a remek napot kifogó berlini csapatnak. A baszkok a második félidőben már végig előnyben voltak, de hogy győzzenek, ahhoz kellett Darius Thompson (21 pont, 11 assziszt) négy jó büntetője az utolsó 15 másodpercben. Maik Kotsar 23 ponttal és 10 lepattanóval vette ki a részét a nagyon fontos hazai sikerből, az Albában Maodo Lo (15) vezetésével heten is elérték a tízpontos határt.

PANATHINAIKOSZ–BAYERN MÜNCHEN 86–76

Az elején a Bayern vezetett, aztán a második negyed kezdetétől már végig a hazaiak. Jorgosz Papajannisz, a PAO centere úgy lett 24 ponttal a mezőny legjobbja, hogy egyetlen dobást sem hibázott el (7/7 dupla, 3/3 tripla, 1/1 büntető), és volt mellé 11 lepattanója, valamint három dobásblokkolása is.

* a csillaggal jelölt csapatok bejutottak a playoffba

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.