Férfi kosár Euroliga: Hanga óriási triplát dobott, legyőzték a Bayernt – videók

2023.11.02. 20:35
Így örült Hanga Ádám a dudaszós tripla után (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda sokáig hátrányban volt, de jól hajrázva 74–68-ra legyőzte vendégét, a Bayern Münchent a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A magyar irányítónak volt már jobb meccse, csupán egy kosarat szerzett, ám azt nagyon jókor: az első félidő utolsó pillanataiban szórt be egy triplát, lezárva a hazaiak jó hajráját, talpra ugrasztva az őrjöngő belgrádi publikumot.

CRVENA ZVEZDA–BAYERN MÜNCHEN 74–68

Hanga Ádám – akinek játéka kisebb sérülés miatt kérdéses volt – korábbi madridi edzője, a jelenleg a Bayern Münchent irányító Pablo Laso ellen lépett pályára, és bár a meccs eleje sem neki, sem csapatának nem sikerült túl jól, az első félidő legvégén nagy volt az ünneplés. Az első öt dobását elhibázó magyar irányító hatalmas triplát dobott be a dudaszó pillanatában, talpon volt az egész csarnok, hiszen a Zvezda 7–0-s rohammal szorossá tette a meccset (33–35).

HANGA ÁDÁM TRIPLÁJA

A nagyszünet után aztán a Bayern is beüzemelte a triplavetőt, Leandro Bolmaro és az addig is bőséggel termelő Carsen Edwards is beszórt egyet, majd Bolmaro még egyet, szép lassan megugrottak a bajorok (38–52). De a harmadik negyed hajrájában is futottak egy nagyot a belgrádiak, szorgos csapatmunkával tíz hazai pont született zsinórban – Hanga akkor kispadozott, Shabazz Napier és Yago dos Santos hintett be egy-egy hármast.

Az utolsó játékrészre fordulva Milos Teodoszics triplájával már egyenlített a belelendülő Zvezda (59–59), a veterán klasszis hamarosan besuvasztott még egyet, de a sok labdát elszóró müncheniek nem hagyták lerázni magukat, 1:15-tel a vége előtt megint döntetlen volt az állás (68–68). Teodoszics büntetőjével mozdult meg az eredmény, majd az ő asszisztjából Dos Santos bezúzta azt a hármast, amely végleg megrogyasztotta a Bayernt.

EGY PAZAR TEODOSZICS-ASSZISZT AZ ELSŐ FÉLIDŐBŐL

Hanga Ádám – alighanem a bevezetőben említett minapi kisebb sérülés miatt – ezúttal csak 15:43 percet játszott (jobbára az első félidőben volt pályán), az említett egy dobása ment be (0/3 kétpontos, 1/5 tripla), egy labdaszerzés és két labdaeladás került még a neve mellé.

A nemrégiben kinevezett Cz-vezetőedző, Jannisz Szferopulosz hazai Euroliga-bemutatkozása jól sikerült tehát, csapata négy vereség után újra győzött, míg a bajorok egymás után harmadszor veszítettek.

FENERBAHCE–OLYMPIAKOSZ 79–77

Természetesen telt házas rangadót vívott Isztambulban a két nagy rivális. Kezdetben úgy tűnt, túlzás a rangadó minősítés, hiszen Dyshawn Pierre 14 pontot szórt az első negyedben, a Fener nagyon elhúzott. Csakhogy a kanadai csatár megsérült, az Olympiakosz pedig a második félidőre összeszedte magát, ledolgozta 16 pontos hátrányát, és 71–71 után igazán parázs végjáték kerekedett. A törökök nyerőembere egy görög, Jorgosz Papajannisz volt, aki a hátralévő időben két triplát és egy duplát is a helyére küldött (15 ponttal zárt). A Fenerbahce sorozatban negyedszer nyert, míg az Olympiakosz visszaesett ötven százalékra.

ZALGIRIS–VILLEURBANNE 88–91

Az egyik legfélelmetesebb Euroliga-arénában kellett megszereznie első győzelmét a lyoni csapatnak – és nem kis meglepetésre sikerült is neki! Az első negyedben beszedett 30 pont nem sok jóval kecsegtette a franciákat, és az sem, hogy a harmadik negyed derekán is 13 pontos volt a hazai előny (78–65). Akkor azonban összeállt a védekezés, a Zalgiris csupán nyolc pontot volt képes összegereblyézni az utolsó negyedben, így aztán fordult az állás. A cseresorból érkező Timothé Luwawu-Cabarrot 19 ponttal segítette a lyoni gárdát, odaát Tomas Dimsa öt triplát behajítva 21-ig jutott. Az ASVEL kilenc hónap után nyert újra Euroliga-meccset; a liga történetének második leghosszabb vereségsorozata (19) zárult le.

MILAN–MONACO 66–72

Az első félidőben a milánóiak kézben tartották az irányítást, viszont a második elején négy percig nem dobtak kosarat, és ez elég volt a Monacónak a fordításhoz. Ha nem is könnyen, de a vendégek megőrizték előnyüket: egypontos vezetésüknél, az utolsó percben Mike James bedobott egy triplát – kulcspillanat volt. Az egyhuzamban negyedszer nyerő Monacóban James 21, Alpha Diallo 13 ponttal finiselt, a rossz szériában lévő Milanban Shavon Shields (17) szerezte a legtöbb pontot.

VALENCIA–ALBA BERLIN 79–71

Végig kiélezett csatát vívott a két csapat, a Valencia a 16–3-as meccszáró száguldással húzta be immár ötödik győzelmét. Semi Ojeleye 19 pontot dobott a hazai csapatban, a végjátékban zsinórban nyolc pontot szerző Brandon Davies 14-gyel zárt, míg a berlini lőlapot Sterling Brown 19-cel vezette.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
Csütörtöki mérkőzések

Crvena zvezda (szerb)–Bayern München (német) 74–68 (12–19, 21–16, 20–24, 21–9)
Fenerbahce (török)–Olympiakosz (görög) 79–77 (29–14, 17–19, 12–24, 21–20)
Zalgiris Kaunas (litván)–ASVEL Villeurbanne (francia) 88–91 (30–24, 26–26, 24–22, 8–19)
Milan (olasz)–Monaco (francia) 66–72 (18–13, 19–22, 11–17, 18–20)
Pamesa Valencia (spanyol)–Alba Berlin (német) 79–71 (15–14, 26–25, 15–15, 23–17)

Pénteken játsszák
20.30: Barcelona (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
20.30: Baskonia (spanyol)–Partizan Beograd (szerb)
20.30: Virtus Bologna (olasz)–Anadolu Efes (török)
A Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Real Madrid (spanyol) mérkőzést későbbi időpontra halasztották.

480–5470.167

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2023. október 5.–2024. április 12.) után az első hat helyezett bejut a playoffba, a 7–10. helyezett play-int vív a playoffba kerülésért.

A playoffban négy páros mérkőzést rendeznek az egyik fél harmadik győzelméig – a továbbjutók játszanak majd a berlini final fourban.