Férfi kosár Ek: most is a végén úszott el a Falco-siker

2017.11.07. 20:04
A Falco szoros végjátékban kapott ki – ismét (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda Európa-kupa H-csoportjának 4. fordulójában a Nyizsnyij Novgorod 84–79-re nyert a Falco otthonában.

A kiegyenlített első félidőt (42–43) követően a magyar csapat fokozatosan magához ragadta a kezdeményezést, a záró felvonás előtt 63–56-ra vezetett, öt és fél perccel a vége előtt pedig 71–61-re, de az utolsó másfél percben, 79–76 után már csak a vendégek találtak be (79–84).

Érdekesség, hogy a két csapat oroszországi meccsén is a szombathelyiek vezettek a hajrában, de ráadásban akkor is kikaptak.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
H-CSOPORT, 4. FORDULÓ
FALCO–VULCANO ENERGIA KC–NYIZSNYIJ NOVGOROD (orosz) 79–84
(19–22, 23–21, 21–13, 16–28)
Szombathely, 2500 néző. V: Hrusa (cseh), Isgüder (török), Rohacky (osztrák)
FALCO: GOVENS 24/3, VÁRADI B. 11/6, Perl 13, Boriszov 2, TÓTH N. 11. Csere: Norfleet, Zsigeranovics 8, Pusztahvar 10/6. Edző: Szrecsko Szekulovics
NOVGOROD: Sztrebkov 7/3, KOMOLOV 23/18, Panyin 2, GUBANOV 10/3, Jelovac 7/3. Csere: Zaharov 3/3, Martinov 8/6, Koljuskin 8/6, Uzinszkij 2, VEREMEJENKO 14, Zsbanov. Edző: Zoran Lukics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 7. p.: 11–17. 14. p.: 23–30. 16. p.: 34–20. 20. p.: 42–43. 23. p.: 44–51. 27. p.: 54–53. 30. p.: 63–56. 34. p.: 71–61. 38. p.: 74–74
Kipontozódott: Pusztahvar (40.), Koljuskin (33.)
Szrecsko Szekulovics: – Megérdemelten nyert az orosz csapat. A hajrában vezettünk tíz ponttal, mégis kikaptunk. Akárcsak az első meccsen, ismét hibáztunk a végén, amit egy ilyen jó csapat természetesen megbüntet. Ráadásul az egész meccsen gyengén dobtunk, főleg a triplákat. Roppant keményen játszottak, agresszívan védekeztek az oroszok, és frissen igazolt centerük is sokat jelentett a rotációban.
Zoran Lukics: – A mérkőzés nagy részében a házigazda akarata érvényesült. A végén azonban higgadtak maradtunk, jól dobtunk, jól védekeztünk és megfordítottuk a meccset. Több játékosom alacsonyabb osztályból érkezett, ám ezúttal felvették a tempót, kivették a részüket a győzelemből.