Olvasóink nem bántak kesztyűs kézzel a női kosárválogatottal, csak Juhász kapott ötös feletti osztályzatot

K. B.K. B.
Vágólapra másolva!
2024.02.12. 19:54
Olvasóink Juhász Dorkát (pirosban) látták a válogatott legjobbjának (fotó: Árvai Károly)
Címkék
Mint ismert, női kosárlabda-válogatottunk 22 pontos előnyt elbukva egy ponttal alulmaradt Spanyolországgal szemben a Sopronban rendezett olimpiai kvalifikációs torna utolsó, harmadik fordulójában, így hajszállal, de lecsúszott az olimpiai indulásról. Olvasóinkat arra kértük, hogy értékeljék a csapat Novomatic Arénában nyújtott összteljesítményét – ők úgy látták, hogy mindössze egy játékos érdemel ötös feletti átlagot.

 

A magyar csapat az első körben 67–55-re kikapott a világranglistán ötödik Kanadától, majd óriási csatában 81–75-re legyőzte az olimpiai ezüstérmes Japánt, és a sors úgy hozta, hogy győzelmi kényszerben lépett pályára vasárnap a spanyolok ellen. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy megvalósuljon az álom, a lányok 22 ponttal is vezettek a világranglista negyedik helyezettje ellen, de 73–72-re kikaptak, ezzel a negyedik helyen zárták a tornát.

Olvasóink szerint ezen a három mérkőzésen Juhász Dorka teljesített a legjobban, őt tízes skálán 5.84-re értékelték, egyedül ő jutott ötös átlag fölé. Második helyen Aho Nina (4.98), míg a harmadikon Lelik Réka (4.95) zárt. A leggyengébb osztályzatot Goree Cyesha kapta, 3.23-at.

Olvasóinkat arra kértük, hogy Székely Norbert szövetségi kapitány munkáját is véleményezzék, ő 3.58 átlagpontot kapott.

Kérdésünkre összesen 24 404 szavazat érkezett.

A játékosok értékelése (zárójelben a szavazatszám)
1. Juhász Dorka 5.84 (1874)
2. Aho Nina 4.98 (2161)
3. Lelik Réka 4.95 (1790)
4. Studer Ágnes 4.92 (1870)
5. Határ Bernadett 4.72 (1956)
6. Dombai Réka 4.65 (1872)
7. Kiss Virág 4.64 (1791)
8. Varga Alíz 4.40 (1735)
9. Horváth Bernadett 4.26 (1779)
10. Dubei Debóra 4.14 (1889)
11. Kányási Veronika 4.01 (1760)
12. Goree Cyesha 3.23 (1839)

A szövetségi kapitány értékelése
Székely Norbert 3.58 (2088)

 

 

Legfrissebb hírek

Aranyszavak a MÁV Előre történelmi duplázása után

Röplabda
8 perce

Szoboszlai gólpasszt adott, a Liverpool ikszelt az Arsenallal

Angol labdarúgás
19 perce

Junior világbajnoki ezüstérmesek vezérletével, veretlenül jutott ki az Eb-re a magyar válogatott

Kézilabda
20 perce

Nyéki Balázs nagyon kiakadt: „Második meccs óta össze-vissza vernek minket”

Vízilabda
29 perce

Shaqiri emberhátrányban lőtt hármat, svájci bajnok a Basel!

Minden más foci
38 perce

Újabb német győzelem a mieink csoportjában a hoki-vb-n; Kanada kiütötte Lettországot

Jégkorong
49 perce

Gyors gólváltás után döntetlent játszott egymással a BVSC és a Kozármisleny

Labdarúgó NB II
50 perce

Könnyedén nyert a Budafok az enervált Szentlőrinc ellen

Labdarúgó NB II
51 perce
Ezek is érdekelhetik