Férfi kosárlabda MK: a Falco kiütéssel, a Pécs nagy hajrával jutott be az elődöntőbe

2024.01.24. 20:17
Perl Zoltán 22 pontot termelt a Falcónak (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Szerdán játszották a férfi kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjét, a párharcokból a Falco, a Szedeák, a Szolnok és az Universitas Pécs jutott tovább.

Előrehozott finálénak is beillő rangadó volt a Falco és a Alba között, mivel az NB I két legjobb csapata csapott össze. Milos Konakov együttese a nyitó negyedben szoros csatát vívott a Balogh Mátéra építő fehérváriakkal. A második játékrészt 13–8-cal kezdték a remekül lepattanózó vasiak, akik nemsokára gyakorlatilag eldöntötték a meccset: ezt a szakaszt 33–21-re hozták. A nagyszünetben 54–40 volt az állás, a hazaiak főként a 12 pontos Benke Szilárd és a szintén válogatott, 11 pontos Pongó Marcell kosaraival vezettek fölényesen.

A 25. percben húsz pontra nőtt a különbség (66–46), a vendégeknél csak Balogh és Vojvoda Dávid nyújtott elfogadható teljesítményt. Az utolsó játékrészben 10–2-es etappal nagy hajrát nyitott az Alba, de nem sikerült közel férkőznie riválisához, amely a vártnál simábban jutott be az MK Final Fourba. A meccs hőse a Falcót erősítő Perl Zoltán lett 22 ponttal.

Ami a többi negyeddöntőt illeti, a bajnokságban nem igazán remeklő csapatok vasi találkozóján az Egis Körmend nem élt a hazai pálya előnyével, és Anderson Tolbert 30 pontja ellenére 98–91-re kikapott az SZTE-Szedeáktól. A Tisza-partiaknál Brendan Bailey 27 ponttal vitte a prímet.

A pécsiek úgy győzték le három ponttal a ZTE-t, hogy az utolsó negyedet hétpontos különbséggel hozták – ez döntött.

KOSÁRLABDA
FÉRFI MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 95–73 (21–19, 33–21, 25–16, 16–17)
Szombathely, 3040 néző. V: Benczur, Györfy R., Farkas G.
SZOMBATHELY: Pot 6, Tanoh Dez, BENKE SZ. 15/9, TIBY 9, KELLER Á. 8. Csere: PERL 22/3, PONGÓ MARCELL 14/9, Barac 4, Kovács B. 3/3, Jordano 11/9, Krivacsevics 3, Verasztó. Edző: Milos Konakov
FEHÉRVÁR: Chambers 12/3, Kass, BARNETT 18/9, Philmore 4, Dickey 7. Csere: VOJVODA 12/3, Balogh M. 14/6, Roberts 6, Fazekas M., Takács Milán. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 8–13. 11. p.: 21–21. 14. p.: 34–25. 16. p.: 42–29. 20. p.: 54–40. 24. p.: 64–44. 28. p.: 72–50. 30. p.: 79–56. 33. p.: 81–66. 35. p.: 87–66. Kipontozódott: Dickey (28. p.)
Milos Konakov: – Puhán kezdtünk, több könnyű kosarat engedélyeztünk az ellenfélnek. Úgy az ötödik perctől viszont már rendben voltunk, megjött a jó védekezésünk, amire építve működött a támadójátékunk is, uraltuk a meccset a folytatásban. A második félidőben már a lepattanózásban is ellenfelünk fölé nőttünk. Közel negyven percen keresztül csapatként, szervezetten, kevés hibával játszottunk – büszke vagyok a csapatomra!
Alejandro Zubillaga: – Nem kezdtünk rosszul, és az az igazság, hogy a folytatásban sem játszottunk rosszul, csak a Falco nálunk is jobb volt. Fájó, ha úgy kapsz ki 22 ponttal, hogy egészen jól teljesítesz, azonban a Falco minden egyes hibánkat kegyetlenül megbüntette. Büszke vagyok a negyedik negyedben mutatott játékunkra, küzdésünkre, nagy hátrányban sem adtuk fel.

Egis Körmend–SZTE-Szedeák 91–98 (31–16, 19–28, 17–23, 24–31)
Körmend, 1800 néző. V: Cziffra, Kapitány, Minár
KÖRMEND: BASIC 19/15, Morgan 14/9, Takács K. 8, TOLBERT 30, Sylla 2. Csere: Ferencz 2, Kiss M., Durázi 12, Djogo 4. Edző: Kocsis Tamás
SZEGED: WOOLRIDGE 18, LOCKE 29/15, Balogh Sz., Bognár, Lake 6. Csere: Zsiros 13/6, BAILEY 27/15, Cohill 3/3, Mayer, Mucza 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. p.: 20–12. 14. p.: 34–28. 17. p.: 43–36. 24. p.: 52–53. 28. p.: 63–63. 33. p.: 74–72. 37. p.: 78–82. Kipontozódott: Bognár (29. p.) Locke (39. p.) Basic (39. p.)
Kocsis Tamás: – Lendületesen kezdtük a mérkőzést, megmutatta a csapat, hogy jól is tud játszani. Aztán a védekezésre már nem fordítottunk elegendő figyelmet, az ellenfél ponterős játékosai tiszta dobóhelyzetekből rendre betaláltak. Támadásban türelmetlenek voltunk, a fontos pillanatokban a Szeged fegyelmezettebb, rutinosabb és pontosabb volt.
Nikola Lazics: – Nagyon elégedett vagyok a csapat produkciójával. Álmosan kezdtük a mérkőzést, ám még időben felébredtünk, szigorítottunk a védekezésünkön és a támadójátékunk is feljavult. Bíztunk abban, hogy sikerülhet a négy közé jutás, boldog vagyok, hogy megoldotta a csapat.

Zalakerámia ZTE KK–NKA Universitas Pécs 75–78 (20–21, 21–14, 15–16, 19–26)
Zalaegerszeg, 930 néző. V: Mészáros, Goda, Söjtöry
ZTE: HICKS 19/9, Paige 8, Németh Á. 7/3, Szalay, Osztojics 9. Csere: Tóth Á. 7, Csátaljay 5, Misula 10/6, KELLER I. 10/3. Edző: Lubomír Ruzicka
PÉCS: Kerpel-Fronius G., Scherer 3/3, Kovács P. 4, Durmo 8/3, MANJGAFIC 16/6. Csere: NIKOLIC 10, WALKER 28/21, Benke K., Berger, Lados 9/6. Edző: Goran Tadics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 8. p.: 11–16. 13. p.: 26–25. 18. p.: 34–32. 23. p.: 45–38. 28. p.: 53–49. 32. p.: 56–59. 36. p.: 69–66. Kipontozódott: Keller I. (39. p.)
Lubomír Ruzicka: – Nem voltunk elég élesek és koncentráltak a találkozó elején. Később jól játszottunk, tíz pontnál nagyobb volt az előnyünk. Aztán váratlanul ismét sokat hibáztunk, a Pécs pedig ráérzett a siker lehetőségére.
Goran Tadics: – Két hónapja is nehéz meccset játszottunk, akkor a ZTE volt szerencsésebb, most mi. A hárompontos dobásaink kulcsfontosságúak voltak. Sokat dolgozunk, megérdemeltük ezt a győzelmet.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–DEAC 85–78 (20–18, 16–23, 23–17, 26–20)
Szolnok, 1500 néző. V: Földházi, Nagy V., Frányó
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 7/3, EADS 23/12, Lukács N. 5/3, D. THOMAS 15/3, WIGGINS 10. Csere: Sz. Jovanovics 12/6, Révész Á. 5, A. Durham 8/6, Pallai. Edző: Szarvas Gábor
DEBRECEN: EDWIN 26/9, Hőgye, DRENOVAC 21/9, Williamson 6, Buljevic 9/3. Csere: Garamvölgyi, MÓCSÁN 16/12, T. Tadics. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–5. 8. p.: 15–16. 14. p.: 25–24. 18. p.: 33–35. 24. p.: 39–48. 28. p.: 53–53. 33. p.: 65–61. 37. p.: 75–72. 39. p.: 82–74. Kipontozódott: Buljevic (31. p.), Lukács N. (39. p.)
Szarvas Gábor: – Kisebb nyomás volt rajtunk, mint a DEAC-on, amely két fiatalját is nélkülözte a rotációból. Frissebbek voltunk, és nagyobb szívvel játszottunk, mint a debreceniek. Boldogok vagyunk, hogy közönségünk segítségével sikerült ismét kiharcolnunk a négy közé jutást.
Andjelko Mandics: – Kemény, küzdelmes mérkőzést vívtunk a szolnoki csapat otthonában. Sajnos nemcsak a kosárlabdáról szólt a mérkőzés, a hazaiak 26, míg a mi csapatunk mindössze 11 büntetőt dobhatott. Így nehéz bárhol is győzni.