Az Olaj remek hajrával nyert, a 3. meccs dönt

2012.03.15. 20:40
null
A Szolnok három negyeden át lihegett a Ventspils nyakán, majd a végjátékban triplákkal döntött (Fotó: Mirkó István)
Címkék
A férfi kosárlabda EuroChallenge-sorozat negyeddöntőjének második felvonásán a Szolnoki Olaj hazai környezetben remek hajrával, hat ponttal nyert a lett BK Ventspils ellen. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc így 1–1-re áll. Folytatás és zárás 20-án, Lettországban.

1. negyed

Arturs Berzins triplája indította a pontgyártást, ami azért nem tűnt túl jó előjelnek, mert a keddi, első mérkőzésnek 16 ponttal éppen ő lett a legeredményesebb játékosa. Báder Márton viszont erre egy mezőnykosárral és egy büntetővel felelt, így 3–3-ra módosult az eredmény. A védekezésre ebben az időszakban kevesebb figyelem jutott, de a házigazdáknak inkább kellett futniuk az eredmény és a vendégek után.

Hriszto Nikolov küzd a pontért
Hriszto Nikolov küzd a pontért
Ennek a kihívásnak viszont tisztességgel megfeleltek. Sőt, a 7. percben Fodor Márton triplát szórt, majd Horváth Ákos, Trotter Obie és Trepák Zoltán adott egy-egy duplát a mezőnyből, így a másfél perc alatti 9–0-val meglépett az Olaj (19–13). Jött is a lett időkérés, majd a sorok rendezése, a vendégek Berzins-triplával éledtek, és a negyed végére visszavették a vezetést, miután nullán sikerült tartaniuk a szolnoki támadókat (19–20).

2. negyed

A folytatásra rendezettebbé váltak a védelmek, ami támadásban sok hibát és rontott kísérletet eredményezett mindkét oldalon. Így csupán egy-egy páros párbaját hozták a következő percek, a felek változatlanul ott lihegtek egymás nyakán. A játékrész közepén másfél percet 5–0-ra adott a Szolnok, Pór Pétter időt is kért. Grebenár Péter támadólepattanót szerezve tudott eredményes lenni, de sajnos többet nem tudott hozzátenni támadásban az Olaj a mérkőzéshez, így két perccel később a szolnoki mester ismét indokolt időkéréshez folyamodott. A felvonást és a félidőt Trotter duplája zárta, amely így is csak a hátrány csökkentéséhez volt elegendő (32–36).

3. negyed

Báder és Trotter köszönt be a nagyszünet után, de Berzins megint egy kintivel borzolta a kedélyeket. Viszont Trotter is bevállalta a trojkát, és miután Horváth Ákos egy büntetővel és sikeres mezőnykosárral szép keretet biztosított, a 24. percre átvette a vezetést az Olaj (42–39).

STATISZTIKA
Mezőnybeli dobószázalék
31/59 (52%) 31/58 (53%)
Büntetők dobószázaléka
10/12 (83%) 6/9 (67%)
Lepattanók
26 28
Legtöbb lepattanó
Mills 7 Meiers 8
Legtöbb gólpassz
Horváth Á. 6 Young 7

Sokáig azonban nem érezhette magát nyeregben a házigazda, mert a Ventspils bizonyította, hogy nem roggyant meg, csak pillanatnyi kihagyás volt a részéről, 4–0-val rögtön visszavette az előnyt. Fej -fej mellett haladt a két gárda, hogy a végjátékban előbb a Szolnoknak (57–53), majd a letteknek jöjjön ki jobban a lépés (6–0-s etap), így a záró részt utóbbiak várhatták nem túl megnyugtató előnnyel (57–­59).

4. negyed

Lett részről Samuel Willard 3+2 pontjával kezdődött a negyedik játékrész, de ez Julien Mills közbeékelődő duplájával is csak a közte öthöz volt elég (59–­64). Az idő szorításába kerülő Olaj játékosai sok választásuk nem lévén egyre bátrabban, és ami fontosabb, pontosabban dobtak kintről, Brando Gay, majd Trepák is szórt egy-egy triplát, és miután a társak is kivették a részüket a munkából, a 35. percben már a házigazdák voltak előnyben (69–­68). A hajrá fontos perceire a kispadon pihentetett Berzins is beszállt, de azok már szerencsére nem róla szóltak. Előbb Trotter, majd Fodor lőtte át kintről a lett falat, s másfél perccel a vége előtt meglépett az Olaj (77–­72). Gray szépített ugyan, de Fodor hármasa 29 mp-vel a vége előtt elément a büntetőzésnek, bár Trottter azért búcsúként még ott sem hibázott (82–­76).

KÖZEL A CSODÁHOZ A SZOLNOK

FÉRFI KOSÁRLABDA, EUROCHALLENGE-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–BK VENTSPILS (lett) 82–76 (19–20, 13–16, 25–23, 25–17)
Szolnok, 2000 néző. V: Mazics (szerb), Vuckovic (szlovén), Hrusa (cseh)
SZOLNOK: TROTTER 19/9, HORVÁTH Á. 14/6, Mills 6, Nikolov 8, Báder 5. Cs: TREPÁK 7/3, FODOR M. 9/6, GAY 12/6, Soós, Grebenár 2. Edző: Pór Péter
VENTSPILS: ABERNETHY 13/3, Young 14/6, Diane 6, BERZINS 11/9, MEIERS 12. Cs: Zakis 6, Gray 6, Willard 8/6. Edző: Gundars Vetra
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–8. 7. p.: 10–13. 9. p.: 19–13. 14. p.: 24–22. 19. p.: 28–33. 22. p.: 36–36. 25. p.: 43–36. 30. p.: 57–53. 31. p.: 57–61. 35. p.: 67–66. 39. p.: 77–72.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
MESTERMÉRLEG
Pór Péter:– A védekezésünkkel az egész meccsen nem volt gond, de támadásban az első félidőben haloványabb teljesítményt nyújtottunk. Három eladott labdánkból kaptunk úgy hat pontot, hogy az csak a figyelmetlenségnek volt köszönhető. A hajrában Brandon Gay és Fodor Márton olyan extrát adott a csapatnak, ami Ventspilsben hiányzott és ami a harmadik meccsen is elengedhetetlen, ha nyerni akarunk jövő kedden.
Gundars Vetra: – El kell felejteni a meccset, s mostantól csak a keddire összpontosítani. A második félidőben szokatlanul sokat rontottunk, amit részben lehet annak a számlájára írni, hogy ritkán játszunk ilyen atmoszférában, ilyen lelkes publikum előtt, de a hibákat javítani kell és fogjuk is. Mindig rossz veszíteni, most is az volt, mert volt sanszunk arra, hogy lezárjuk a párharcot.
További eredmények
Chorale Roanne (francia)–Élan Chalon (francia) 76–78
A végeredmény: 2–0 az Élan Chalon javára
BC Triumph Ljuberci (orosz)–Mad-Croc Fuenlabrada (spanyol) 68–78
Az állás: 1–1
Besiktas Milangaz (török)–Artland Dragons (német) 77–63
A végeredmény: 2–0 a Besiktas javára
Legfrissebb hírek

„Még ennél is jobbak lehetünk” – Verstappen szerint a Red Bull végre elindult felfelé

F1
7 perce

Az OTP Bank-Pick Szeged szerződést hosszabbított norvég jobbátlövőjével

Kézilabda
15 perce

Roland Garros: Udvardy Panna sima vereséggel búcsúzott

Tenisz
44 perce

Borza Helga számára az olaszországi bronzérem felér egy arannyal

Csupasport
56 perce

Nem sikerült sorozatban harmadszor is legyőznie Szvitolinát, Bondár Anna is kiesett Párizsban

Tenisz
1 órája

Egy világcsúcsnál jobb eredmény született a „doppingolimpián”

Egyéb egyéni
1 órája

Fucsovics Márton is az első körben búcsúzott a Garroson

Tenisz
1 órája

„Ez volt a legboldogabb napom a Ferrarinál” – Hamilton szerint kezd összeállni a csapat

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik