Kosárlabda Eurochallenge: a Chalon, a Bonn és az Aalst lesz az Olaj ellenfele

2011.12.14. 09:28
null
Újabb próbák jönnek: az Olaj január elején kezdi a második csoportkört (Fotó: Mirkó István)
Címkék
A FIBA Europe hivatalos honlapján közzétette a férfi kosárlabda Eurochallenge második csoportkörének (legjobb tizenhat) csoportbeosztását. A H-csoportból ciprusi győzelmével másodikként továbbjutó Szolnoki Olaj francia, német és belga ellenféllel találkozik a J-csoportban.

A tizenhatba jutás is igen szép eredmény a Szolnoki Olajtól az Eurochallenge-ben, s jön a második csoportkör, amelyből az első két csapat lép a már kieséses rendszerű negyeddöntőbe: Pór Péter csapata a francia Chalonnal, a belga Okapi Aalstarral és a német Telekom Bonn együttesével került a J-csoportba.

A négyesből az Élan Chalon tűnik a legerősebbnek, a 2011-ben Francia Kupa-győztes együttes jelenleg 8–2-vel a harmadik helyen áll a helyi élvonalban, azonos mérleggel a Gravelines-Dunkerque-kel és a Nancyval. A Chalon hazai pályán és idegenben is egyszer kapott ki a bajnokságban, az Eurochallenge-ben 5–1-es mérleggel nyerte meg az E-csoportot.

A belga Okapi Aalstar 3–3-as mérleggel jutott tovább az F-csoport 2. helyezettjeként, hazája bajnokságában szintén a második, 7–4-es mutatóval. A német Telekom Bonn a tizenegyedik az igen erős Bundesligában, mérlege 6–6 – összehasonlításképpen a Szolnokot a H-csoportban megelőző Artland Dragons a 4. a német élvonalban.

Az Eurochallenge második csoportkörét január 10. és február 28. között bonyolítják le.

EUROCHALLENGE, A MÁSODIK CSOPORTKÖR BEOSZTÁSA
I-CSOPORT J-CSOPORT K-CSOPORT L-CSOPORT
Oldenburg (német) Chalon (francia) Fuenlabrada (spanyol) Antwerp Giants (belga)
Leiden (holland) Okapi Aalstar (belga) Besiktas (török) Triumph Ljubercij (orosz)
Roanne Basket (francia) Bonn (német) Pardubice (cseh) Karsiyaka (török)
Ventspils (lett) Szolnoki Olaj (magyar) Nyizsnyij Novgorod (orosz) Artland Dragons (német)

 

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Kl-döntő Lipcsében; mindent eldöntő Olaj–Falco meccs a kosárfináléban

Minden más foci
9 perce

Dudek: A PSG esélyesebb, mert tapasztaltabb; Érdi Mária élete gödréből mászott ki

E-újság
28 perce

A cél ismét teljesítve – Beke Zsombor jegyzete

Jégkorong
43 perce

Milyen a sport? – Malonyai Péter publicisztikája

Kézilabda
43 perce

A hibátlan Svájc és Kanada nyerte meg a két csoportot a hoki-vb-n

Jégkorong
1 órája

Hat játékosától is elköszönt az Alba Fehérvár kosárcsapata

Kosárlabda
1 órája

Kevés helyzet után gól nélküli döntetlen a francia osztályozó odavágóján

Francia labdarúgás
1 órája

Több tízezer jegy nélküli szurkoló érkezik a budapesti BL-döntőre

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik