|
|
Dzunics Braniszlav, Mészáros Lajos segítője szerint megérdemelten nyert öt ponttal az ellenfél.
„Gratulálok Portugáliának. Ennyivel jobbak voltak nálunk. Sajnos kicsit idegesen kosárlabdáztunk, és a kulcsfontosságú dobásokat elrontottuk. Emellett, ha a számok alapján nem is sokkal, de lepattanózásban ugyancsak alulmaradtunk, ez is fontos tényező volt” – nyilatkozta lapunknak Dzunics.
Hogy a házigazdák játéka sem volt hibátlan, azt a szövetségi kapitányuk is elismerte, ám ő is jobbnak látta a csapatát.
„Eddig is tudtuk, hogy vannak problémáink támadásban, és most, a magyarok ellen is így volt ez, ennek ellenére úgy gondolom, megérdemelten nyertünk, mert kicsivel jobban játszottunk. Nagyon fontos volt, hogy győzelemmel kezdjük ezt a sorozatot” – értékelt Mario Palma.
| A PÓTSELEJTEZŐ MENETRENDJE | |
| Portugália–Magyarország | 71–66 |
| Magyarország–Finnország | Szolnok, augusztus 12. (péntek), 19 |
| Finnország–Portugália | Helsinki, augusztus 15. (hétfő), 19 |
| Magyarország–Portugália | Szolnok, augusztus 18. (csütörtök), 19 |
| Finnország–Magyarország | Helsinki, augusztus 21. (vasárnap), 19 |
| Portugália–Finnország | Coimbra, augusztus 24. (szerda), 21.30 |
| A pótselejtezőből az első két helyezett csapat jut tovább, a legjobb a C-csoportba kerül (Bosznia-Hercegovina, Macedónia, Horvátország, Montenegró, Görögország mellé), míg a második az A jelű hatosba (Lengyelország, Nagy-Britannia, Törökország, Litvánia, Spanyolország társaságába). | |







