Megáztunk a portugál triplazáporban

2011.08.09. 21:32
Címkék
A magyar férfi kosárlabda-válogatott 71–66-ra kikapott idegenben Portugáliától az Európa-bajnoki pótselejtező első mérkőzésén. A házigazdák főleg annak köszönhetik győzelmüket, hogy 32 triplakísérletükből 12 sikeres volt. Válogatottunk legeredményesebb játékosának Lóránt Péter bizonyult 16 pontjával.

Fejet kellett hajtanunk az ellenfél előtt (Fotó: Mirkó István, archív)
Fejet kellett hajtanunk az ellenfél előtt (Fotó: Mirkó István, archív)

1. NEGYED

SZAVAZÁS

Ön szerint kijut a férfi kosárlabda-válogatott a 2011-es Eb-re?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A mieinknél Trotter Obie, Hanga Ádám, Horváth Ákos, Lóránt Péter és Báder Márton alkotta a kezdőötöst. A feldobásnál mi hoztuk el a labdát, ám ezután jó ideig nem sok mindennek örülhettünk. Trotter hármasa kimaradt, Miguel Mirandáé viszont bement. A következő két kosarat is a hazaiak könyvelhették el, a mi első pontjainkat Lóránt szerezte meg a 4. percben 7–0-nál.

Sok volt a hiba nálunk, Báderen támadó hibát fújtak, ám Trotter szép betörése, majd Horváth két duplája után 10–2-ről feljöttünk 10–8-ra. Lelkesedésünket kissé letörte Filipe da Silva, aki két triplát is bevágott egy perc alatt, szerencsére Hanga is elsüllyesztett egy hármast közben. 16–14

A 8. percben Lóránt passza találta meg a palánk alá belépő Keller Ákost, aki zsákolása után a jogos büntetőt is értékesítette, ezzel először vezettünk. Keller a következő támadásnál egy remekül kivitelezett alley-oop után növelte pontjai számát (Hanga közreműködésével), a nyitó játékrészt pedig végül 21–19-es előnnyel zártuk.

2. NEGYED

Nem sokkal a játék folytatása után a portugál szövetségi kapitány, Mario Palma időt kért, mivel két lerohanást is sikeresen zártunk (előbb Trotter, majd Keller jóvoltából). A védekezésünk szépen összeállt, a házigazdák igen tanácstalannak mutatkoztak támadásban, kintről dobáltak, ekkor még többnyire eredménytelenül. 19–25

A két gyors kosarunk után „befagyott" az eredményt, a 15. percben Lóránt törte meg a pontcsendet büntetőből, majd a mezőnyből is betalált. Carlos Andrade révén a 17. percben dobtak pontot először a második negyedben a portugálok, de Hanga azonnal válaszolt rá egy hármassal. 22–31

Ekkor minden szépnek tűnt, ám a nagyszünet előtti utolsó percek sajnos nagyon rosszul sikerültek, Portugália egy 9–0-s sorozattal egyenlített, így két negyed után 31–31-re álltak a felek.

A magyar csapatban az első két negyedben Hanga szerezte a legtöbb, szám szerint kilenc pontot, Lóránt és Keller hetet-hetet tett bele a közösbe.

3. NEGYED

Ezúttal egyik csapat sem ragadt be, Horváth és Báder volt eredményes nálunk, a másik oldalon Paulo Cunha és Andrade. Ezután José Costának sült el a keze a triplavonalon túlról, Hanga pedig faulttal együtt is bedobta, a büntetője viszont kimaradt. Trotter egyéni akciója után ismét mi vezettünk, a 23. percben 38–39-et mutatott az eredményjelző.

Elvis Evora eddig csendben volt, de két gyors duplájával fordított Portugália, ám nálunk meg Wittmann Krisztián szerezte meg első pontjait. Ezzel együtt kissé megakadt a játékunk, ráadásul míg Wittmann triplája szinte a gyűrűből jött ki, Miranda két hármast is bevágott egymás után, majd Joao Santos is betalált távolról, így 54–43 volt oda.

Vojvoda Dávid az utolsó másodpercekben elsüllyesztett egy triplát, ezzel az utolsó játékrész előtt 54–46-ra vezetett Portugália.

4. NEGYED

Szinte minden sikerült nekik, Da Silva nem éppen ideális helyzetből is pontosan célzott, nálunk Vojvoda trojkája még sikertelen volt, Trotteré viszont már jó. Vojvoda büntetőzött hibátlanul, ám hiába jöttünk fel öt pontra, egy újabb portugál hármas, majd egy dupla után megint tíz pontra nőtt a különbség. A 33. percben 61–51-nél magyar időkérésre került sor.

Továbbra sem ment azonban, két és fél perccel a vége előtt még mindig nyolc pont volt a hátrányunk. 67–59

Báder a büntetővonalról nem hibázott, de a következő magyar támadásnál nem volt jó a duplája, maradt a 67–61.

Portugál időkérés után Lóránt rálépett a vonalra, így csak két pontot ért a kosara, 67–63. Fontos pillanatban Silva büntetői bementek, de Lóránt hármasa is. 69–66

Sikerült kivédekeznünk a portugál támadást, volt még hátra 12 másodperc, de Hanga – aki kissé talán elhamarkodottan dobott – elrontotta a sorsdöntő triplát. A másik oldalon Miranda ziccere még időn belül született, így 71–66-ra kaptunk ki.

Finnország ellen lehet javítani pénteken, Szolnokon.


TEMETNI SEMMIKÉPPEN SEM KELL MINKET – MÉSZÁROS LAJOS

A MAGYAROK PONTJAI

(A Sport Televízió felvétele)

FÉRFI KOSÁRLABDA, EURÓPA-BAJNOKI PÓTSELEJTEZŐ
1. FORDULÓ
PORTUGÁLIA–MAGYARORSZÁG 71–66 (19–21, 12–10, 23–15, 17–20)
Coimbra, 1300 néző. V: Bulto (spanyol), Glisics (szerb), Jones (walesi)
PORTUGÁLIA: Silva 10/6, ANDRADE 11/6, SANTOS 10/6, MIRANDA 18/12, Evora 6. Csere: Minhava, 6/3, Tavares 2, Costa 6/3, Cunha, 2, Sousa. Szövetségi kapitány: Mario Palma
MAGYARORSZÁG: Trotter 11/3, HANGA 11/9, Horváth Á. 8, LÓRÁNT 16/3, Báder 6. Csere: Keller 7, Vojvoda 5/3, Fodor M., Szabó Zs., Molnár A., Wittmann 2. Szakmai igazgató: Mészáros Lajos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–0. 6. p.: 10–8. 8. p.: 16–11. 9. p.: 16–17. 10. p.: 19–19. 18. p.: 19–28. 21. p.: 31–31. 23. p.: 38–35. 25. p.: 38–41. 30. p.: 54–43. 33. p.: 56–51. 39. p.: 67–61
MESTERMÉRLEG
Mario Palma, a portugál válogatott szövetségi kapitánya: – Eddig is tudtuk, hogy vannak problémáink támadásban, most is így volt ez a magyarok ellen, ennek ellenére úgy gondolom, megérdemelten nyertünk, mert kicsivel jobban játszottunk. Nagyon fontos volt, hogy győzelemmel kezdjük ezt a sorozatot.
Dzunics Braniszlav, a magyar válogatott edzője: – Gratulálok Portugáliának. Ennyivel jobbak voltak nálunk. Sajnos kicsit idegesen kosárlabdáztunk, és a kulcsfontosságú dobásokat elrontottuk. Emellett, ha a számok alapján nem is sokkal, de lepattanózásban is alulmaradtunk, ez is fontos tényező volt.
FÉRFI KOSÁRLABDA EB
A PÓTSELEJTEZŐ MENETRENDJE
Portugália–Magyarország 71–66
Magyarország–Finnország Szolnok, augusztus 12. (péntek), 19
Finnország–Portugália Helsinki, augusztus 15. (hétfő), 19
Magyarország–Portugália Szolnok, augusztus 18. (csütörtök), 19
Finnország–Magyarország Helsinki, augusztus 21. (vasárnap), 19
Portugália–Finnország Coimbra, augusztus 24. (szerda), 21.30
A pótselejtezőből az első két csapat jut tovább, a legjobb a C-csoportba kerül (Bosznia-Hercegovina, Macedónia, Horvátország, Montenegró, Görögország mellé), míg a második az A jelű hatosba (Lengyelország, Nagy-Britannia, Törökország, Litvánia, Spanyolország)
Legfrissebb hírek

Sergio Ramos a vb-trófea átadása után megölelte Messit

Foci vb 2026
7 perce

Luis de la Fuente: Az az érzésünk, hogy soha nem fogunk veszíteni

Foci vb 2026
17 perce

Öt-öt pozitív és negatív meglepetéscsapat a labdarúgó-világbajnokságról

Foci vb 2026
27 perce

Videó: David Raya érme majdnem a kapu hálójában maradt

Foci vb 2026
41 perce

Heinz Hermann: Románia elleni góllal megkoronázott jubileum – az első 100-szorosok, 26. rész

Képes Sport
47 perce

Vini Jr. gratulált és köszöntötte a Real Madridban Cucurellát

Foci vb 2026
50 perce

Ezen az útvonalon megy végig a spanyolok busza Madridban

Foci vb 2026
51 perce

„Akkor kezdődött, amikor Marko Nikolics elhagyta a klubot” – Boban Nikolov szerint ezért indult el a Videoton a lejtőn

Labdarúgó NB II
53 perce