Női kosárlabda Eb: a volt pécsi légiós vezette győzelemre a horvátokat

2011.06.30. 18:01
Címkék
A horvát női kosárlabda-válogatott kilenc ponttal győzött Lettország ellen, így előbbi játszhat az ötödik helyért a Lengyelországban zajló Európa-bajnokságon.

A találkozó első negyede az oroszok elleni negyeddöntőt 11 ponttal elbukó letteké volt, de a horvátok – akik a szerda késő esti találkozón Csehországgal szemben maradtak alul 16 ponttal – a félidőben már vezettek, majd a harmadik felvonás végére meggyőző előnyre tettek szert, amellyel jól gazdálkodtak.

A lettek legjobbja a 16 pontig jutó soproni légiós, Zane Tamane lett, a győztes csapatban a volt pécsi Jelena Ivezic 19 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez, míg az egykori szegedi Iva Ciglar kilenc gólpasszt adott.

NŐI KOSÁRLABDA EB, LENGYELORSZÁG
AZ 5–8. HELYÉRT
Horvátország–Lettország 84–75 (15–20, 22–14, 24–18, 23–23)
NEGYEDDÖNTŐ
Montenegró–Törökország 18 óra
Litvánia–Franciaország 20.30

 

Legfrissebb hírek

Díjugrató vk: brazil győzelem a nagydíjra minősítő Big Touron a Nemzeti Lovardában

Egyéb egyéni
14 perce

Sané 15 méterről lőtt a kapuba – vb-gólok videón

Foci vb 2026
20 perce

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
25 perce

Sané góljával vezettek a németek, Ecuador gyorsan egyenlített, Elefántcsontpart előnyben

Foci vb 2026
41 perce

Elkezdődött az E-csoport utolsó fordulója

Foci vb 2026
48 perce

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok

Minden más foci
50 perce

Vb 2026: Ecuador–Németország 1–1

Foci vb 2026
57 perce

Vb 2026: Curacao–Elefántcsontpart 0–1

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik