Dombóvári sikerével a bajnoki táblázat élére ugrott az Albacomp

2009.01.03. 20:25
Vendégsikerrel ért véget a férfi kosárlabda bajnokság szombat esti rangadója: az Albacomp 87–79-re győzte le az addigi listavezető Dombóvárt, és a sikerrel átvette a vezetést a bajnoki táblázaton.
Nem örülhetett a dombóvári közönség
Fotó: Czagány Balázs

Igazi rangadóra került sor a férfi kosárlabda NB I-ben a hétvégén: a listavezető Dombóvár együttese a második helyezett Albacompot fogadta. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy bár a Dombóvár vezette a tabellát, de a fehérváriak egy meccsel kevesebbet játszottak.

Nem csalódtak azok a szurkolók, akik az erőviszonyokat ismerve szoros, izgalmas mérkőzésre számítottak. Fej-fej mellett haladt a két együttes az első negyedben, de a játékrész utolsó pillanataiban született Hanga Ádám-féle hárompontosnak köszönhetően a vendégek kétpontos előnnyel várhatták a folytatást.

Ehhez az előnyhöz újabb kettő egységet sikerült hozzárakni a második negyedben, a félidőben tehát 45–49-es vendégelőnyt jegyezhettünk fel. A harmadik negyedben sem sikerült közelebb kerülnie a Dombóvárnak az Albacomphoz, de így sem volt lehetetlen feladat a negyedik játékrészben megfordítani a találkozót.

Nem volt lehetetlen, mert a vendégek előnye mindössze kilenc pont volt, de mégsem sikerült. Az Albacomp szinte végig vezetve kézben tartotta a mérkőzést, így meg érdemelt a fehérváriak győzelme.

A sikerrel az Albacomp átvette a vezetést a tabellán, a Dombóvár pedig visszacsúszott a harmadik helyre.

Ezen kívül még egy mérkőzést rendeztek szombat este, de az nem hozott ennyire szoros eredményt, a Nyíregyháza ugyanis könnyedén, 116–67-re verte meg a Hegyvidék együttesét.

FÉRFI KOSÁRLABDA

ALAPSZAKASZ
PLANET LEASING DOMBÓVÁR KC–ALBACOMP 79–87 (24–26, 19–23, 17–20, 19–18)
Dombóvár, 1500 néző. V: Földházi, Király, Török
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–5. 7. p.: 16–11. 8. p.: 20–15. 10. p.: 22–23. 12. p.: 24–30. 15. p.: 30–31. 18. p.: 39–47. 24. p.: 48–50. 25. p.: 48–56. 28. p.: 52–62. 29. p.: 59–62. 30. p.: 60–69. 36. p.: 73–73. 39. p.: 75–82
Kipontozódott: Clark (40. p.)
DOMBÓVÁR : LeGrange 15, McCullough 15/9, CLARK 10, Bódi 11/3, DILL 23/9 Csere: Szőke 2, Deák 3/3, Balogh L., Vas
ALBACOMP: SIMON B. 20/3, HANGA 13/3, RADOVICS 23/6, BELL 18/6, Morrison 13 Csere: Doyne, Góbi, Keller

Bálind József: – Ezt a rangadót a fejben buktuk el. A hajrában jobban koncentráló Albacomp megérdemelten nyerte meg a meccset.
Peresztegi Nagy Ákos: – Sikerült végig a mi akaratunkat érvényesíteni, egyedül a negyedik negyedben volt egy kis megingásunk, amit jó védekezéssel sikerült kijavítanunk. A végjátékban pontos passzokkal sikerült tartanunk az eredményt, s ezzel megnyertük a mérkőzést.

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–ENTERNET-NTE HEGYVIDÉK 116–67 (21–15, 31–22, 32–17, 32–13)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Cziffra, Pozsonyi, Balogh Gy.
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 18/12, BOOKER 42/24, WEHNER 4, SITKU 24/3, Z. Helbich 10. Cs: Lekli 5, Siska 3/3, FARKAS A. 10, Nagy K., Makrai M., Mohácsi. Edző: Kmézics Zoran
HEGYVIDÉK: Ruják 5/3, Beák 10, Hajmásy 5/3, Kováts R., FÜLÖP 21. CS: Krasznai 4, SIMON N. 12/3, Lázár, Will 10. Edző: Hartai Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–5. 7. p.: 19–9. 15. p.: 38–24. 17. p.: 38–31. 23. p.: 64–39. 26. p.: 76–44. 34. p.: 97–58. 37. p.: 104–62

Kmézics Zoran: – A második félidei hozzáállás megfelelő volt, ez eredményezte a nagy különbségű győzelmünket.
Hartai Tamás: – Gratulálok a hazai csapatnak, amely fejben és hozzáállásban felülmúlt bennünket, mi pedig csak a mérkőzés egyes periódusaiban tudtunk hozzájuk felnőni. Dolgozunk tovább, elsősorban a fejekben kell rendet tennünk.