Kosárlabda, Uniqa női NB I: biztosan verte a Szolnok a Savariát

2007.12.20. 22:27
Az Uniqa női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában a Szolnok hazai pályán meggyőző fölénnyel verte a vendég szombathelyieket.
A találkozó első negyedében mindössze hat dobott pontra voltak képesek a vendégek, így a házigazdák máris megnyugtató előnyt szereztek.Ez viszont olyannyira megnyugtatta őket, hogy a második játékrészben kilenc pontot dobtak és az ellenfél tíz pontot ledolgozott tetemes hátrányából.Aztán a nagyszünetben kapcsoltak az esélyesebb hazaiak és 24 pontot vertek riválisukra csak a harmadik negyedben. A szombathelyiek három negyedben sem tudtak nyolc pont fölött dobni.Hetedszer nyert a Szolnok, a sereghajtó, változatlanul nyeretlen Szombathely kilencedik vereségét szenvedte el.

UNIQA NŐI ÉLVONALBELI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, 12. FORDULÓ:

SZOLNOKI NKK - HELIOS–SAVARIA SZOMBATHELY 89–39 (24–6, 9–19, 30–6, 26–8)
Szolnok, 200 néző. V: Király, Szabó G.
SZOLNOK: Sonyák 12, DJELMIS 16/6, KOZDRON 14/3, Kmézics 6, Keller 13. Csere: HEGEDŰS 19/3, Fürtös, Adamecz 2, Szavercsenko 3, Zele 4. Edző: Kmézics Zorán
SZOMBATHELY: Szalai 3/3, Szabó V. 7/3, Ányos 6, Gadnai 4, BILLY 12. Csere: Hollósy 3/3, Sándor I. 1, Szabadfi 3/3, Koroknai, Földi, Horváth P., Tóth M. Edző: Csátaljai Gábor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10–2. 8. p.: 24–4. 15. p.: 30–15. 25. p.: 50–27. 35. p.: 78–36
Kipontozódott: Billy (28. p.)
MESTERMÉRLEG:
Kmézics Zorán: Értékelhetetlen első félidő után védekezésünk feljavult, és végül magabiztos győzelmet arattunk.
Csátaljai Gábor: Egy bíztató negyedet produkáltunk. Centerünk kipontozódása után már nem tudtuk megszorítani a házigazdákat.