Kosárlabda Eb: a szlovénok magabiztos sikere a németek ellen

2007.09.10. 23:19
A szlovén válogatott magabiztosan győzte le a német csapatot a spanyolországi kosárlabda Európa-bajnokság középdöntőjében. Smodisék végig uralták a játékot, a német együttesben NOwitzkin kívül senki nem jutott hét pont fölé.
Közel egy percig kellett várni az első pontokra, azt a szlovén Jagodnik szerezte, néhány másodperc múlva azonban Okulaja triplájával átvette a vezetést a német együttes. Ekkor voltak előnyben utoljára a mérkőzésen…A folytatásban szlovén kosarak következtek, 11-5-nél időt is kért a német kapitány. Ez azonban nem rázta fel a német csapatot, amely az utolsó közel három percben kosarat sem dobott, az első negyed után 30-9-es vesztésre álltak.A második negyedben sokáig nem esett gól, több mint másfél perc játék után volt eredményes Slokar. A játékrészben továbbra is a szlovén csapat volt fölényben, és a nagyszünetig növelte az előnyt (45-21)A mérkőzés képe a továbbiakban sem változott, Nowitzkiék nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, az utolsó negyedre már 29 pontos előnnyel fordultak Smodisék, és végül harminccal nyertek. A német együttesben a 16 pontot dobó Nowitzkin kívül senki nem jutott hét fölé…