Magabiztos görög győzelem

Vágólapra másolva!
2006.08.30. 12:13
Címkék
Az A-csoport második helyén végzett Franciaország, illetve a C-csoport győztese, Görögország gárdája csapott ma délelőtt össze a Japánban zajló férfi kosárlabda-világbajnokság negyeddöntőjében. A győztes Görögország megérdemelten jutott az elődöntőbe, ahol ellenfele a ma délutáni Egyesült Államok-Németország párharc győztese lesz.
Papadopoulos (képünk közepén) játékára nem lehetett panasz
Papadopoulos (képünk közepén) játékára nem lehetett panasz
Papadopoulos (képünk közepén) játékára nem lehetett panasz
Papadopoulos (képünk közepén) játékára nem lehetett panasz

JAPÁN, FÉRFI VB, NEGYEDDÖNTŐ:
GÖRÖGORSZÁG FRANCIAORSZÁG 73-56 (12-8, 22-16, 19-19, 20-13)
Legjobb dobók: Papadopulosz,Focisz (14-14), Diamantidisz (13) ill. Gelabale (12)

Kemény összecsapásra lehetett számítani, hiszen a francia csapat revánsot szeretett volna venni az Akropolisz Kupán elszenvedett vereségért.

Az első negyed kemény harcot és pontszegény játékot hozott, összesen húsz pontot szereztek a csapatok.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a világbajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A második negyedben aztán kezdett tisztulni a játék képe, hiszen a görögök addigi négy pontos előnyüket tízpontosra növelték és Papadopulosz valamint Diamantidisz vezetésével 34-24-es félidei vezetéssel kezdhették a harmadik játékrészt.

Az utolsó előtti negyed volt az egyetlen olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor a franciák kicsit is képesek voltak megszorítani a görög csapatot, és 19-19-es eredményt produkáltak ebben a játékrészben.

Sokat elmond az erőviszonyokról, hogy míg a franciák csak két ponttal vezettek a találkozó bizonyos szakaszában, a görögök egyszer húsz pontra is növelték előnyüket, így teljesen megérdemelten nyerték meg a negyedik negyedet, és a mérkőzést is.

A statisztika is a görögök abszólut fölényét mutatja, hiszen 53 százalékkal dobtak mezőnyből, szemben a franciák gyenge 33 százalékával, bár tény, hogy a többi mutatót tekintve akár kiegyenlítettebb és szorosabb is lehetett volna a mérkőzés.

A görög csapatban Papadopulosz és Focisz 14-14, Diamantidisz 13 ponttal járult hozzá sikerhez, míg a franciáknál Gelabale 12 ponttal lett csapat legeredményesebb játékosa.

Ezzel a győzelemmel Argentína és Spanyolország után Görögország is elődöntős, ellenfele a 12.30-kor kezdődő Egyesült Államok-Németország mérkőzés győztese lesz.
Legfrissebb hírek

Kikapott hazai jégen a Volán és az FTC is az osztrák jégkorongligában

Jégkorong
8 perce

Légiósok: Sallai Roland és Varga Barnabás is gólpasszt adott

Légiósok
19 perce

Simán nyert a Dortmund Berlinben, Schäfer csereként lépett pályára

Német labdarúgás
25 perce

Férfi kosár NB I: a Falco legyőzte a Sopront, kikapott a ZTE Debrecenben

Kosárlabda
27 perce

A Cagliari Firenzében verte meg a Fiorentinát

Olasz labdarúgás
35 perce

Videók: Szoboszlai gólt szerzett és gólpasszt adott a Bournemouth ellen

Angol labdarúgás
40 perce

A Szekszárd 45 pontos különbséggel verte meg a Győrt a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
1 órája

Gólcsúcsot elérve verte meg Franciaország Portugáliát a férfi kézilabda Eb-n

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik