Újra itt van Michael Jordan, a Levegő Ura!

KEMENCZKY ZOLTÁNKEMENCZKY ZOLTÁN
Vágólapra másolva!
2006.06.16. 11:45
Címkék
Résztulajdont vásárolt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Charlotte Bobcatsben Michael Jordan, minden idők legjobb játékosa. A Chicago Bullsszal a 90-es években hat bajnoki címet nyerő legenda a második legnagyobb részvényese lett a Hiúzoknak. A ligában nagy izgalmat okozott Jordan „visszatérése”.Videó: Jordan-zsákolások
Az öltöny szimbolikus értelemben még nem áll olyan jól neki, mint annak idején a szerelés, de mindent megtesz azért, hogy tulajdonosként is sikeres legyen
Az öltöny szimbolikus értelemben még nem áll olyan jól neki, mint annak idején a szerelés, de mindent megtesz azért, hogy tulajdonosként is sikeres legyen
Az öltöny szimbolikus értelemben még nem áll olyan jól neki, mint annak idején a szerelés, de mindent megtesz azért, hogy tulajdonosként is sikeres legyen
Az öltöny szimbolikus értelemben még nem áll olyan jól neki, mint annak idején a szerelés, de mindent megtesz azért, hogy tulajdonosként is sikeres legyen
Bob Johnson, a Charlotte Bobcats fő tulajdonosa három éve győzködte Michael Jordant, hogy legyen az üzlettársa, és a fáradozásai most sikerrel jártak.

A 2005–2006-os bajnokság alapszakaszát 26 győzelemmel és 56 vereséggel záró együttesben a Levegő Ura jelentős részt vásárolt, olyannyira, hogy ő lett az együttes második számú „gazdája”.

A 43 esztendős egykori hátvéd tagja lett a menedzsmentnek is, és azonnal munkába is áll, mert Bernie Bickerstaff általános igazgatóval szeretne jól felkészülni a június 28-i játékosbörzére. A Bobcats a draft első körében harmadikként választhat magának játékost.

Michael Jordan bevásárlását az egész NBA kalaplengetve üdvözli. David J. Stern, a liga főembere úgy nyilatkozott: egészen megmámorosodott a hír hallatán. Mark Cuban, a 2006-os bajnoki döntőben részt vevő Dallas Mavericks tulajdonosa pedig a következő szavakkal köszöntötte a Nagy Jordant:

„Üdvözöllek a világomban, Michael! Vedd is elő a csekkfüzetet!”

Michael Jordannek ez a második kísérlete, hogy tulajdonosként sikeressé váljon az NBA-ben. Az első próbálkozása a Washingtonnál kudarcot vallott. Bár 2000-ben játékosa és résztulajdonosa lett a Wizardsnak, és a kosárlabda-szekcióban az elnöki tisztség is az övé volt, később kiszállt.

Charlotte-ban lesz munkája bőven, a Bobcats ugyanis a harminc csapatot számláló ligában a hazai nézőszámot tekintve csak a 28., azaz elég kevesen kíváncsiak a mérkőzéseire (41 találkozóból csak hetet rendeztek meg telt ház előtt).

A klub nemrégiben 265 millió dollárért építtetett új sportcsarnokot, de névadó szponzort még nem talált, pedig a legtöbb egyesület már ebből hatalmas pénzeket kaszál évről-évre.
Legfrissebb hírek

Kék, fehér, piros – így alakult át a Ferrari a Miami Nagydíjra – képek

F1
3 órája

Flick: Ez megfelelt egy döntő előtti döntőnek

Bajnokok Ligája
3 órája

Csütörtöki sportműsor: a Szeged és a Veszprém is visszavágót játszik a férfi kézi BL-ben

Minden más foci
4 órája

Ronnie O’Sullivan is bejutott az elődöntőbe a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
4 órája

Yamal és Dumfries parádézott, hatgólos döntetlen a Barca–Inter párharc első meccsén!

Bajnokok Ligája
4 órája

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
4 órája

Szépített a Barcelona a férfi kosár Euroliga negyeddöntőjében

Kosárlabda
5 órája

Négyes döntős a Füchse Berlin és a Nantes a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
5 órája
Ezek is érdekelhetik