Repedt csukló, tehetetlen düh

S. T.S. T.
2005.03.24. 00:05
Címkék
Zvonimir Ridlnek, az éllovas Atomerőmű meghatározó játékosának másfél hete az Albacomp elleni meccsen megrepedt a csontja. Azóta már átesett a műtéten, s kiderült, a következő másfél-két hónapot kénytelen kihagyni.
Az Atom horvát légiósa, Zvonimir Ridl Pakson tölti a rehabilitációt (Fotó: Meggyesi Bálint)
Az Atom horvát légiósa, Zvonimir Ridl Pakson tölti a rehabilitációt (Fotó: Meggyesi Bálint)
Az Atom horvát légiósa, Zvonimir Ridl Pakson tölti a rehabilitációt (Fotó: Meggyesi Bálint)
Az Atom horvát légiósa, Zvonimir Ridl Pakson tölti a rehabilitációt (Fotó: Meggyesi Bálint)
Az Atom horvát légiósa, Zvonimir Ridl Pakson tölti a rehabilitációt (Fotó: Meggyesi Bálint)
Az Atom horvát légiósa, Zvonimir Ridl Pakson tölti a rehabilitációt (Fotó: Meggyesi Bálint)

- Még mindig fogalmam sincs, hogy mi történt - mondta a begipszelt kezű, 33 éves erőcsatár. - Nem emlékszem sem erősebb ütésre, ütközésre, sem arra, hogy valamikor földre estemben fájdalmat éreztem volna. Az biztos, hogy alaposan visszanézem majd a mérkőzés felvételét, hátha kiderül valami. Úgyis ráérek…
- Mi a pontos diagnózis?
- Berepedt a csuklóm egyik csontocskája, a hüvelykujj fölött. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a bal kezemen. Azt mondják az orvosok, két hétig gipszet, újabb három hétig valamilyen különleges műanyag rögzítést kell viselnem, aztán újabb tíz nap rehabilitáció után majd meglátjuk. Mindenesetre két hónap kihagyásra számíthatok.

- Volt már pályafutása során hasonló sérülése?
- Soha. Nem vagyok sérülékeny, egész pályafutásom során ha egy-két mérkőzést kihagytam, no persze a vakbélműtétemet leszámítva. De csontom sohasem tört vagy repedt még.
- Hol tölti az előttünk álló heteket?
- Természetesen Magyarországon, hiszen a fizetésemet azért kapom, hogy itt legyek a csapat mellett. Emellett, amint megtehetem, erősítek, futok majd, hogy legalább a kondícióm megmaradjon. Persze lehet, hogy egy-két napra azért időnként hazaugrom Horvátországba - minden rosszban van valami jó. De persze mondanom sem kell, cseppet sem örülök ennek a fehér gipszdarabnak a kezemen.

- Keserűséget, dühöt érzek a hangjában…
- Nagyon bosszantó. Lehet, hogy csak azért, mert nem szoktam hozzá a kényszerszünetekhez, de tehetetlennek érzem magam. A legszívesebben ott lennék a pályán, hiszen imádom ezt a sportágat, olyan, mintha elvonási tüneteim lennének. Ráadásul jól megy a csapatnak is, vezetjük a tabellát. No de sebaj, lassan azért beletörődöm a helyzetbe, és remélem, az évad vége felé, a rájátszásban, amikor a bajnoki címért küzdhetünk, ismét ott lehetek a társaim között.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Legfrissebb hírek

Öttusa: Mészáros Emma második lett elődöntős csoportjában a vk-döntőn

Egyéb egyéni
13 perce

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
24 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 2. szabadedzés

F1
30 perce

Az F-csoport küzdelmei dióhéjban

Foci vb 2026
40 perce

Halász Bence negyedik, Szabados Ármin hatodik lett az aranykategóriás zágrábi versenyen

Atlétika
44 perce

Ha futball-vb és június 26., akkor Beckham, Platt, Cruyff, Sztoicskov és a rekorder „hőségcsata”

Foci vb 2026
52 perce

A klubok „kanadai” rangsorát a Liverpool FC vezeti

Foci vb 2026
1 órája

Beckham és egy másik David boldoggá teszi Angliát – időutazás vb-videókkal

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik