Cseppet sem tucatforduló!

S. T. R.S. T. R.
2005.01.21. 22:59
Címkék
Aligha lesz tucatforduló a tizenkettedik: ragyogó meccseket ígér a szombatra, illetve vasárnapra beiktatott játéknap.
A Vadkakasok centere, Szejo Bukva kulcsember lehet a rangadón (Fotó: Laufer László)
A Vadkakasok centere, Szejo Bukva kulcsember lehet a rangadón (Fotó: Laufer László)
A Vadkakasok centere, Szejo Bukva kulcsember lehet a rangadón (Fotó: Laufer László)
A Vadkakasok centere, Szejo Bukva kulcsember lehet a rangadón (Fotó: Laufer László)
A Vadkakasok centere, Szejo Bukva kulcsember lehet a rangadón (Fotó: Laufer László)
A Vadkakasok centere, Szejo Bukva kulcsember lehet a rangadón (Fotó: Laufer László)
A férfibajnokság eddig eltelt szakaszából már nagyon is leszűrhetők az erőviszonyok, és ezek alapján kiérdemli a "rangadó" titulust az Atomerőmű-Debrecen, a Pécs- Kecskemét, de még az Albacomp-Kaposvár összecsapás is. "Húzós" forduló elé nézünk tehát, és lássuk rögtön, mire számíthatunk Pakson. ASE-Vadkakasok, második felvonás. Az elsőt még az évad elején rendezték, amolyan felkészülési jelleggel, és akkor bizony méretes pofont kapott a hazai környezetben játszó hajdúsági egylet. Meglehet, éppen az a fiaskó világított rá, hogy akad még javítanivaló, mindenesetre azóta számtalan nagy diadalon van túl a gárda, amely letette a névjegyét az ULEB-kupában is, most viszont már újra csak a hazai porondra összpontosíthat.
"A nemzetközi szereplésünknek vége, most már kizárólag a bajnokságra koncentrálunk, és ezért is mondom: győzni megyünk Paksra! - jelentette ki Szejo Bukva, a hajdúságiak bosnyák centeróriása. - Az évad során eddig már két fontos idegenbeli rangadót is megnyertünk, és szeretnénk bizonyítani, hogy képesek leszünk legyőzni az Atomerőműt is."
Bukva tehát eltökélt, egyszersmind harcra kész, akárcsak az elmúlt napokban sérüléssel bajlódó társai. Ha minden igaz, játékra jelentkezik Patrick Lee, David Toya, de még Trummer Rudolf is. Odaát nincsenek hasonló nehézségek, mindenki a fedélzeten, és a motiváció sem kisebb.

"Ha mi győzünk, az nem dönt el semmit, ám vereség esetén lépéshátrányba kerülhetnénk. De ez utóbbira gondolni sem akarok, hiszen meg kell vernünk a Vadkakasokat - jelentette ki Zsoldos András, a tolnaiak trénere. - Abban biztos vagyok, hogy ragyogó meccs lesz, ezért is tartom elkeserítőnek, hogy nem kerül képernyőre a csata."
Éppen az ASE elleni szerdai edzőmérkőzéssel hangolt a hétvége megpróbáltatásaira a Baranyában vizitáló Univer. A paksiak ugyan megnyerték a tesztmeccset (95-93), ám Kecskeméten nincs pánik, már csak azért sem, mert vasárnap viszszatérhet a pályára a bokáját fájlaló Boros Zoltán (itt jegyezzük meg, hogy a nagyszerű karmester alighanem kettőzött elszántsággal küzd majd, hiszen diadallal igyekszik ünnepelni az éppen vasárnapra eső 35. születésnapját). Hazai pályán még veretlen az idényben a rivális, és Pécsett remélik, ezúttal sem lesz sok öröme a látogatónak. De hallgassuk csak a PVSK első számú hadvezérét, Sztojan Ivkovicsot!
"Furcsa, hogy derbit játszunk, azt hiszem, néhány hónapja senki sem számított rá, hogy ilyen jól állunk majd - így a center. - De ez egyben kötelezettség is, hiszen mi nem elégszünk meg ennyivel, még erősebbek akarunk lenni."


Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Legfrissebb hírek

A Bild szerint Xabi Alonso készen áll, nyártól ő irányíthatja a Liverpoolt

Angol labdarúgás
11 perce

Ifjabb Papp László: Édesapámról csak jót lehet elmondani

Ökölvívás
12 perce

Ribakina sorozatban ötödször győzte le Pegulát, elődöntős Miamiban

Tenisz
24 perce

Lisztes Krisztián többmeccses eltiltást kapott

Labdarúgó NB I
45 perce

A BJA simán, a DVTK hosszabbításban nyert idegenben az Erste Liga elődöntőinek első felvonásán

Jégkorong
47 perce

Közel negyven gólt dobva múlta felül a Komlót a Tatabánya a férfi kézi NB I-ben

Kézilabda
1 órája

Női kosárlabda NB I: hazai pályán szerzett előnyt a Pécs, a Sopron és a Szekszárd is

Kosárlabda
1 órája

Az El után az NB I-ben is több mint tíz góllal nyert az Esztergom a Mosonmagyaróvár ellen

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik