Nem lazítottak a paksiak

MEDGYESY FERENC, KARVALITS LEVENTE, VARGA CSABAMEDGYESY FERENC, KARVALITS LEVENTE, VARGA CSABA
2003.11.01. 23:36
"Nem készültünk könnyű mérkőzésre, és nem is volt az. Az döntött, hogy a negyedik negyedben Kámán és Gáspár mellé feljavult Csaplár-Nagy, és a védekezésünk is összeszedettebb lett."
A-csoport

Atomerőmű SE–Marso-Nyíregyházi KK 105–58
(27–16, 18–14, 34–10, 26–18)

Paks, 1000 néző. V: Váradi, Farkas
ATOMERÔMŰ: MÉSZÁROS Z. (10/3), DAVIS (19/3), Smith (13/6), RIDL (18/6), Czigler (7). Cs: KISS ZS. (11/3), Érsek (9/9), CSAPLÁR-NAGY A. (12), Cseszlai (–), Lőrincz (6/6). Edző: Zsoldos András
NYÍREGYHÁZA: Puskás (4), PAVLOVICS (31/12), Jovanovics (13/6), Krivacsevics (4), Riley (4). Cs: Siska (2), Herczku (–), Jánossi (–), Boczkó (–), Szakács (–). Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–6. 9. p.: 23–16. 12. p.: 32–20. 15. p.: 40–20. 22. p.: 55–30. 27. p.: 69–39. 32. p.: 83–43. 37. p.: 101–58
Kipontozódott: Jovanovics (36. p.)

Már az első negyedben kiderült, a Nyíregyháza ezúttal szinte egyszemélyes csapatot alkot, ugyanis egyedül Pavlovics tudott lépést tartani a hazaiakkal. A házigazdáknál viszont mindenki hozzátett valamit a játékhoz. Davidsék időnként káprázatos bemutatót produkáltak. Hiába küszködött továbbra is egyedül Pavlovics, a paksiak kitűnő teljesítményt nyújtva, jobbnál jobb egyéni teljesítménnyel tetszés szerint érték el pontjaikat.

Mestermérleg
Zsoldos András:
– Csapatom az utolsó percig becsületesen dolgozott, a fiúk nem becsülték le ellenfelünket. Mindenki játéklehetőséget kapott, és jól is teljesített.
Horváth Imre: – További sok sikert kívánok az egyre inkább összeálló paksi csapatnak.

ZTE KK–PVSK-Panthers 85–78
(24–20, 20–19, 17–24, 24–15)

Zalaegerszeg, 800 néző. V: Forrai, Tóth K.
ZALAEGERSZEG: Nisavics (19/3), BENCZE T. (15/9), KÁMÁN (25/3), Polster (–), CSAPLÁR-NAGY E. (18). Cs: Hoffman (1). GÁSPÁR (7), Szájer (–). Edző: Kovács László
PÉCS: CSIRKE (10/9), Campbell (6/3), Mészáros R. (6/3), Gambiroza (19/3), Horváth Z. (17/3). Cs: Hegedűs (–), RADNÓTI (18/12), Móricz (–), Lo el-Hadzsi (2). Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása: 5. p.: 13–6. 15. p.: 31–28. 25. p.: 52–54. 35. p.: 75–64
Kipontozódott: Hegedűs (25. p.), Gambiroza (38 p.), Mészáros R. (40. p.), Horváth Z. (40. p.)

Bár a látványos zsákolással és triplával kezdő pécsi kulcsjátékos, Campbell már a hatodik percben megsérült, nem roppant össze Fodor Péter csapata. Csirke remekül mozgatta társait, Radnóti távoli dobásai sorra célba értek, így a kapkodó-csapkodó párharc nyitott maradt az utolsó negyedig. Akkor Gáspár vette át a vendégkarmester őrzését, és egyre többet hibáztak a pécsiek, ugyanakkor egyre kevesebbet a hazaiak. Valószínűleg a kondíciónak is szerepe lehetett abban, hogy a fordulat bekövetkezett, ráadásul a kétszázadik A-csoportos bajnoki meccsén remeklő Kámánt az utolsó pillanatig hathatósan segítette Bencze és Csaplár-Nagy.

Kovács László:
– Nem készültünk könnyű mérkőzésre, és nem is volt az. Az döntött, hogy a negyedik negyedben Kámán és Gáspár mellé feljavult Csaplár-Nagy, és a védekezésünk is összeszedettebb lett.
Fodor Péter: – Azt kértem, hogy nagy szívvel játsszunk, ez teljesült. Jó mérkőzést ígértem, ez is bejött, ám sajnos alulmaradtunk.

Mol Szolnok–Gunaras KC Dombóvár 76–66
(27–24, 14–6, 20–12, 15–24)

Szolnok, 1600 néző. V: Bodnár, Hegedűs
SZOLNOK: Takács (3/3), Vaisvila (9/3), KOBALE (27/15), OROSZ (14), MASIULIS (15). Cs: Cziczás (3), Mérész Cs. (5/3). Edző: Rezák László
DOMBÓVÁR: Krasznai T. (11/9), Deák (10/9), Halimics (16/12), Bódi (6), FÜLÖP (16). Cs: Balogh L. (–), Fisher (2), Krasznai M. (1), Panta (4). Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–9. 15. p.: 34–25. 25. p.: 51–36. 35. p.: 68–54
Kipontozódott: Balogh L. (33. p.)
A nehéztüzérek közül Kobale triplával, míg Halimics duplával nyitott, ezt követően azonban a centerek vették át a főszerepet, a hazai oldalon Orosz és Masiulis, a vendégek részéről pedig Fülöp kapta el a fonalat. Az első negyed még élvezetes dobópárbajt hozott, ám a folytatásban elmaradt a várt jó játék mindkét oldalon – inkább a küzdelem dominált, töltöttek és lőttek a felek, meglehetősen kevés sikerrel. A nagyszünet után Takács és Kobale hárompontosával szöktek a hazaiak, akik már ekkor eldönthették volna az összecsapás sorsát, ám ők is elkapkodták támadásaikat. A záró játékrész 61–42-es állásról indult, és Masiulis kapitális zsákolását követően kiütéses győzelemről álmodoztak a szolnoki szurkolók, de a dombóváriak hosszú hajrát nyitottak, és tíz pontot lefaragtak a hátrányukból.

Rezák László:
– Ha a büntetőket jobb százalékkal értékesítjük, akkor ennél nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.
Földi Sándor: – Gyatra dobóteljesítményünk főként szervezetlen támadójátékunk következménye.