Hiába dobott Kámán 27 pontot  közte hét triplát , ez is kevés volt az ismét remeklő debreceniek ellen.

A kaposvári Simon Balázs (szemben) Szombathelyen is feltartóztathatatlanul játszott (Fotó: Unger Tamás)
Szombathely, 900 néző. V: dr. Valovics, Pálla
SZOMBATHELY: Kálmán (9), Gráczer (8/3), Pankár (10), Borszéki (9/3), Feigl (3). Cs: Henrik (4), Benítez (11), Horváth B. (7/3), Kiss Z. (5). Edző: Váradi Attila
KAPOSVÁR: SIMON B. (29/12), VARGA (12/12), Szőke (8/6), FILIPOVICS (8), IVKOVICS (17). Cs: Jurgilas (2), Dénes (5/3), Trepák (4), Hendlein (–), Beck (2). Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–5. 6. p.: 10–17. 13. p.: 17–28. 17. p.: 19–41. 25. p.: 32–62. 28. p.: 37–68. 33. p.: 44–79. 37. p.: 52–82

A találkozó első perceiben még jól tartotta magát a hazai csapat, ám a folytatásban alaposan elkapta a fonalat a Simon, Ivkovics duó, és remeklésüknek köszönhetően szó szerint állva hagyták a Falcót a somogyiak. A szünetre már 52–28-as kaposvári vezetésnél vonulhattak a küzdő felek. A térfélcsere után ott folytatódott minden, ahol annak előtte abbamaradt: Simon főszereplésével a vendégek akkor találtak be a vasiak gyűrűjébe, amikor csak akartak. Így aztán nem is lehetett más a derbi vége, mint fölényes kaposvári győzelem.

Mestermérleg
Váradi Attila:
– Az első öt perc után mind támadásban, mind védekezésben elveszítettük a ritmust. Gratulálok a kaposváriak győzelméhez, néhányan extrateljesítményt nyújtottak a vendégcsapatból.
Kmézics Zorán: – A vártnál sokkal könnyebben győztünk. Az első félidőben nagy előnyt szereztünk, így a szünet után már könnyedén játszhattunk. Köszönöm a kaposvári szurkolóknak, hogy szép számban elkísérték Szombathelyre a csapatot.

Debreceni Vadkakasok–ZTE KK 108–82
(28–19, 26–19, 26–26, 28–18)

Debrecen, 1500 néző. V: Földházi, Hegedűs
DEBRECEN: Ádám (3/3), LEE (17/3), GREEN (15/6), SITKU (14/6), BUKVA (13). Cs: GÉMES (13/3), Fodor M. (9/3), TÓTH G. (17/9), Boldizsár (4), Lakatos P. (3). Edző: Ráthonyi Tamás
ZTE: NISAVICS (17/3), BENCZE T. (10/6), KÁMÁN (27/21), Csaplár-Nagy E. (8), Polster (4). Cs: Hoffmann (7/3), Gáspár (7/3), Szájer (2), Baki (–), Simon L. (–). Edző: Kovács László
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–6. 5. p.: 14–8. 9. p.: 24–13. 14. p.: 37–24. 19. p.: 54–33. 23. p.: 56–45. 26. p.: 64–55. 32. p.: 83–67. 35. p.: 94–68. 38. p.: 100–75
Kipontozódott: Csaplár-Nagy E. (33. p.), Gáspár (38. p.)

Hiába dobott Kámán 27 pontot – közte hét triplát –, ez is kevés volt az ismét remeklő debreceniek ellen. A hazaiaknál ezúttal is az idegenlégiósok vitték a prímet, Lee 30, Bukva 26, Green pedig 24 IBM-pontig (csak a rend kedvéért: az összteljesítmény mutatójáról van szó) jutott. Pedig közülük a legtöbb időt Lee töltötte a pályán, mindössze harminc perccel. A tengerentúliaknak egyébként külön szurkolóik is akadtak, Greennek a mamája félórával a találkozó előtt érkezett a cívisvárosba, és szinte végigtapsolta a meccset, míg Lee feleségének szintén volt oka az örömre.

Ráthonyi Tamás:
– Támadásban remekeltünk, a védekezésünk viszont bőven hagyott kívánnivalót maga után. De az a lényeg, hogy nyertünk, és a közönség is jól szórakozott.
Kovács László: – E kitűnő mérkőzésen a jobb csapat nyert. Azt azért nehezményezem, hogy a debreceniek agresszivitása helyenként verekedésbe torkollott.