Kezdődik az Eb-felkészülés

S. T. R.S. T. R.
Vágólapra másolva!
2003.08.03. 22:40
Címkék
Találkozó Budapesten, aztán irány Mátraháza. Ahogy mondani szokás, hideg élelem a táskában, elvégre hosszú összetartás vár hazánk legjobb női kosarasaira.
A magyar nôi válogatott Eb-kerete:
Károlyi Andrea, Keller Annamária, Iványi Dalma (Pécs), Seres Éva, Horváth Zsuzsanna, Vajda Anna (Orsi), Papp Krisztina, Englert Orsolya, Csákány Emôke (Szolnok), Eördögh Edit (Diósgyôr), Kajdacsi Judit (Szeged), Ujvári Eszter (Como, olasz), Cserny Réka (Harward University, amerikai), Horváth Zsófia (Findley University, amerikai), Ujhelyi Petra (Detroit Shock, amerikai)
A magyar nôi válogatott Eb-kerete:
Károlyi Andrea, Keller Annamária, Iványi Dalma (Pécs), Seres Éva, Horváth Zsuzsanna, Vajda Anna (Orsi), Papp Krisztina, Englert Orsolya, Csákány Emôke (Szolnok), Eördögh Edit (Diósgyôr), Kajdacsi Judit (Szeged), Ujvári Eszter (Como, olasz), Cserny Réka (Harward University, amerikai), Horváth Zsófia (Findley University, amerikai), Ujhelyi Petra (Detroit Shock, amerikai)
Mátraháza, Pécs, a görögországi Patrasz, majd Franciaország, hogy a felkészülés néhány fontosabb állomását említsük, a végállomás pedig természetesen Görögország, ahol szeptember közepétől megkezdődik az Európa-bajnokság.
De ne szaladjunk ennyire előre, végtére is addig még sok van hátra, időben és munkában egyaránt. Rátgéber László hosszú edzőtáborozást tervez, még ha késik is egy kicsit, ugyanis csak kedden csatlakozik a játékosaihoz. "Vasárnap este még megnéztem Sibenikben a női junior-világbajnokság döntőjét, melyet a brazil és az amerikai válogatott játszott. Kedden azonban már ott leszek Mátraházán, addig is segítőm, Boksay Zsuzsa pótol” – mondta a kapitány, aki szerint a kontinensbajnokság rajtjáig kemény munka vár a kosarasaira. Károlyi, Seres, Eördögh és a többiek egy hetet töltenek el Mátraházán, aztán a jövő héten Pécsre teszik át a székhelyüket, ahol csütörtöktől a Horváth Judit-emléktornán mérhetik le, hol tartanak. Az ellenfelek közt találjuk a horvát és a bosnyák válogatottat, valamint a magyar Universiade-csapatot. "Ha a pécsi meccseken túlvagyunk, akkor Görögországban és Franciaországban is részt veszünk egy tornán, itt már erősebb válogatottakkal is megmérkőzünk” – tette hozzá Rátgéber, aki egy jó hírrel is szolgált: felesége, Csák Magdolna a második gyermeküket hordja a szíve alatt, az esztendő végére várható az újabb csöppség érkezése.
Legfrissebb hírek

Vívás: Rabb Krisztián aranyérmes a szöuli Grand Prix-versenyen

Egyéb egyéni
4 perce

„Bármit teszünk, nem vagyunk elég gyorsak" – Leclerc egyre frusztráltabb a Ferrari helyzete miatt

F1
8 perce

Ez ám a meglepetés! Szuverenitás nagyot hajrázva legyőzte Újságírást Kentuckyban

Egyéb egyéni
37 perce

Formula–E: megérkezett az eső Monacóba, drámai végjátékot hozott az időmérő

Egyéb egyéni
44 perce

Lőw Zsolt: Ha a félidőben ajánlották volna fel, nem írom alá a döntetlent, de...

Német labdarúgás
1 órája

Atlétika: McLaughlin-Levrone, Gabby Thomas és Kenny Bednarek is remekelt

Atlétika
1 órája

A pilótabejelentés még várat magára – a Cadillac videóban mutatta meg 2026-os látványvilágát

F1
2 órája

Erdély Csanád: Mindenki sikeréhes, tele tudásvággyal

Jégkorong
2 órája
Ezek is érdekelhetik