A Bajai Bácska három fiatal irányítóval áll tárgyalásban

LŐRINCZI CSABALŐRINCZI CSABA
2003.07.16. 22:42
Címkék
Több élvonalbeli csapat is kihirdette már játékoskeretét a 2003–2004-es női bajnokságra, a Bajai Bácska NKSE azonban nincs közöttük. A szóbeszédeket leszámítva eddig annyit lehetett tudni, hogy Kocsis Boglárkának, a MiZo-Pécsi VSK 20 éves játékosának felajánlották a vezetők az első számú irányítói posztot. Az egy hónappal ezelőtt Németországban a Bad Saulgau-kupát zsinórban másodszor is megnyerő Sugovica-partiak ügyvezető igazgatója, Dékány Tibor kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy jelenleg Kocsis mellett a BEAC-os Halmos Nóra és a nagykanizsai Hadarics Kinga átigazolásáról tárgyalnak – Izsák Judit (BEAC) viszont már elutasította a bajai ajánlatot.A Bácska ügyvezetője tegnap szomorúan újságolta, hogy – számukra sajnálatos módon – egyre inkább úgy tűnik: az októberben kezdődő bajnokságban mégsem Kocsis lesz a bajai együttes egyik irányítója, mert bár a pécsi kosarasnak tetszik a Sugovica-partiak ajánlata, valószínűleg a Foton-Sopronhoz fog szerződni. Az ok prózai: Kocsis focista barátja egy osztrák kiscsapathoz tart, a hűség városa pedig sokkal közelebb fekszik Burgenlandhoz, mint Baja. Dékány azt is elmondta, hogy a legfrissebb hírek szerint ugyancsak a Foton-Sopronba tartó Halmossal, valamint Hadariccsal továbbra is tartják a kapcsolatot, és bíznak abban, hogy valamelyikükkel (esetleg mindkettőjükkel) meg tudnak majd egyezni. A szegedi Roczkov Viktória viszont a pletykákkal ellentétben nem igazol a Bácskához, az erről szóló hírek valóságtartalma egyenlő a nullával, az ügyvezető ugyanis állítja, még csak nem is tárgyaltak a Szeviép fiatal bedobójával.A távozók listáján a visszavonult Völgyesi Vanda mellett csak Kiss Gabriella szerepel, a többiek a Bácskában szeretnék folytatni pályafutásukat. Dékány és vezetőtársai már mindannyiukkal leültek, és az sem titok, hogy a feltételek nem változtak. Egyelőre úgy tűnik, hogy a Bajai Bácska NKSE az előző bajnokságéhoz hasonló szerény költségvetésből fog gazdálkodni. Aki így is vállalja a megméretést, annak esélye van arra, hogy az ősztől a kék-sárgák játékosaként lépjen pályára a honi élvonal pontvadászatában. Újdonság még, hogy július 15-től Farkas Ádám helyett Horváth Roland lett a csapat technikai igazgatója, továbbá az is, hogy a Bácska jelentkezett az NB I A-csoportjába, és már a nevezési díjat is átutalta az illetékeseknek.
Legfrissebb hírek

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
3 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
18 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
35 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
54 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik