Simont vinné a Leverkusen

S. T. R.S. T. R.
2003.07.09. 22:44
Címkék
Noha Simon Balázst, a magyar válogatott irányítóját kétéves szerződés köti a bajnoki ezüstérmes Kaposvárhoz, nem lehetetlen, hogy elhagyja a somogyiakat.
A 23 éves karmester ott volt a múlt hét végén a Court Side menedzseriroda frankfurti játékosbörzéjén, és nem pusztán ott volt, hanem remekelt is, melynek következtében számos szakember szeme megakadt rajta. A legelszántabbak a német Leverkusen képviselői voltak, akik azon nyomban szerződést ajánlottak Simonnak, s minthogy az ajánlat "szimpatikus” a Klíma-Villnek is, meglehet, a magyar csapat elengedi egyik legjobbját."Bár amikor mentünk ki Németországba, még csak a tréfa szintjén emlegettük, hogy megfelelő ajánlat esetén búcsút intünk Balázsnak, a tréfából valóság lett, hiszen a németek érdeklődése nagyon is komolynak tűnik – mondta Kovács László ügyvezető elnök. – Balázs hatalmas értéke az együttesünknek, ennek ellenére, ha a leverkuseniek írásban is megerősítik vételi szándékukat, nem zárkózunk el az elől, hogy már a következő idényben Németországban kosarazzon.” Kíváncsian várja az ügy fejleményeit a kosaras is. "Jól felkészültem a frankfurti börzére, és ez meg is látszott a teljesítményemen, hiszen szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy jól ment a játék – kezdett bele Simon. – Szerencsém is volt, hiszen abban a csapatban, ahová soroltak, nem volt más irányító, azaz szinte végig a pályán lehettem. A menedzseremtől, Vinkó Lászlótól tudom, hogy már az első meccs szünetében érdeklődtek irántam a németek, akik később elég jó ajánlatot tettek. Hangsúlyozom, egyelőre szóbeli megkereséséről van szó, abban maradtunk, hogy küldjék el mindezt írásban is, és akkor majd tárgyalhatunk. Noha úgy terveztem, hogy egy idényt még mindenképpen itthon játszom, óriási lehetőségnek tartom, hogy Leverkusenbe igazoljak. Legutóbb háromszor is megmérkőztünk a németekkel, akik talán egy kicsit képviselnek jobb játékerőt, mint mi.” Mint ismert, a Kaposvár és a Leverkusen a regionális Európa-kupában csapott össze, előbb a B-csoportban, majd az ukrajnai négyes döntőben; az első meccs fölényes magyar győzelmet hozott, ám ezt követően a rivális örülhetett. Csöppet sem mellékesen érdemes megjegyezni: Simonnak mindháromszor jól ment a gyógyszergyáriak ellen…
Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
10 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
11 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
17 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
18 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
20 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
24 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
37 perce

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
39 perce
Ezek is érdekelhetik